10 tajemství mytí, které je třeba přijmout každé hostesky

Navzdory skutečnosti, že v současné době přítomnost moderních praček, široká škála různých prášků a kondicionérů značně zmírnila těžkou zátěž žen v domácnosti v procesu praní, stále je třeba znát několik speciálních „triků“, které pomáhají vyrovnat se s chovem. skvrny, odstranění zápachu a zachování kvality jemných materiálů.

Užitečné tipy pro hostesky. Top 10 velkých hackingových hacků

Při zahájení pracího procesu je nejprve nutné uspořádat třídění prádla do několika skupin podle stupně složitosti nečistoty, barvy a typu materiálu. Věci s nejsilnějším znečištěním - ručníky z kuchyně, čistící hadry, pracovní oděvy - se musí umýt v samostatném pořadí od základních věcí. Měly by se také třídit drobné oděvy (ponožky, kapesníky, rukavice). Zbývající věci jsou rozděleny podle principu bílé barvy, aby se zabránilo znečištění oděvů z lehkých materiálů. Tmavé taveniny by měly být také vyhrazeny pro samostatný „přístup“. Před praním je důležité zkontrolovat obsah kapes oděvu - nezapomeňte si vyjmout klíče, mobilní telefon, peníze a další předměty, které nejenže mohou „trpět“ vlivem vody a saponátů, ale také zničit domácí spotřebiče, pokud se praní neprovádí ručněpomocí psacího stroje. Malé oděvy - manžetové knoflíčky, knoflíky, brože - musí být také rozepnuté.

Po důkladné přípravě můžete začít prát. 10 hackování života pomůže tento časově náročný proces usnadnit:

  1. Aby se zachovala měkká textura vlněných tkanin během praní, přidejte do vody 1 lžičku. roztok glycerinu. Glycerin v kombinaci s tekutým mýdlem nebo mýdlovou vodou také pomáhá zajistit jemnou péči o věci z materiálu flanelu. Takže, musíte zředit 1 polévková lžíce. Já kapalný glycerin v 10 litrech. vody.
  2. Použití soli:
  • Sůl pomáhá zachovat bohatou barvu světlých věcí, když je prát v pračce - stačí usnout 3 lžíce. l substance v krabici s práškem, aby pračka pracovala jako obvykle.
  • Sůl šetří jemný froté materiál před ztrátou sametu. Chcete-li, aby vaše oblíbené župan nebo osuška není pohmožděný, je třeba umýt v osolené vodě a vyloučit žehlení.
  • Namáčení ve vodě se solí pomůže vyhnout se produktům z bavlny. Po namočení před promývacím procesem musí být opláchnuty v čisté vodě studené teploty. Umývání a sušení věcí může být nyní obvyklým způsobem, aniž by se obával, že se oděv zbaví.
  1. Praní syntetických výrobků vyžaduje obzvláště opatrný přístup. Obvykle je nutné prát prádlo ze syntetických materiálů mnohem častěji, protože umělé tkaniny snadno elektrifikují, čímž přitahují částice nečistot a prachu k sobě, jako by byly zvenčí.prostředí a různé výboje z kůže. Aby se syntetické oděvy v důsledku častého mytí neprodíraly nebo neprotahovaly, používejte mýdlo na prádlo. Jemně zpracovává „křehká“ vlákna syntetických tkanin, aniž by je deformovala. Při mytí pomocí psacího stroje je nutné zvolit jemný režim při teplotě ne vyšší než 70 ° C. Je lepší houbičku ručně stisknout měkkým ručníkem a sušit na speciálních ramínkách s věšáky.
  2. Abychom se zbavili pachu potu „uvíznutého“ na oblečení, zamíchejte 1 st. Já jedlá soda. Tento univerzální "prášek" se používá nejen k odstranění nepříjemné trvalé "chuti", ale také k návratu barevných věcí na jejich původní jas. Mytí věcí v roztoku sody vyžaduje důkladné opláchnutí.
  3. Kyselina boritá pomáhá dosáhnout dokonalého bělícího účinku při mytí ponožek nebo golfu. Nezbytné před procesem mytí namočte věci rozvedené od 2 lžíce. Já látky po dobu 1-2 hodin.
  4. Je prospěšné šetřit detergenty v procesu mytí malých částí oděvu pomůže obvyklým sáčkům, které dávají věci, správným lisováním a „hnětením“ sáčku do rukou.
  5. Další účinnou metodou bělení je dobře známý způsob varu. Aby se však dosáhlo skutečně „zářivého“ výsledku, přidá se vedle detergentu roztok hydroxidu amonného (amoniak) v poměru 1/2 lžičky. Já látky na 5 l. vody.
  6. Čpavek se také dokáže dobře vyrovnat se skvrnami na oděvu,způsobené kyselinou. Hydroxid amonný neutralizuje „destruktivní“ barvu látky a obnovuje její původní vzhled.
  7. Jedním z nestandardních, ale účinných způsobů "bělení" praní je použití methylenové modři (modré) pro tyl. Chcete-li, aby záclony „jako nové“, musíte je umýt modrým, přidáním 1 lžičky do roztoku. mléko
  8. V každém šatníku je oblíbený - věc, kterou chcete nosit vždy a všude. Stává se však jen děsivé podřídit ho častému mytí, aby byla zachována kvalita materiálové struktury co nejdéle. Je možné zkontrolovat oděv na odolnost proti smrštění pomocí speciální klapky, která je obvykle při zakoupení výrobku připevněna k výrobku. Podle tvaru střepu je nutné vyříznout polotovar z kartonu, zaslat stejný kus látky do vody při pokojové teplotě po dobu 30 minut. Po skončení procesu namáčení je pak nutné klapku připevnit k lepenkovému tvaru a zjistit, jak se liší velikostí. Ze získaného výsledku bude možné vyvodit závěry o tom, jak často lze takový předmět umýt a jaká opatření je třeba použít, aby se zachoval původní atraktivní vzhled oděvu.

O odstraňování odolných skvrn

"Komplikované" skvrny na oděvech nejsou vždy dobrým důvodem k tomu, abyste věci zapisovali. K odstranění znečištění jakéhokoli původu existuje vždy účinné řešení:

  • Čokoládové skvrny jsou vynikajícíodstraňuje roztok čpavku, pečlivě působí i na jemné vlněné nebo hedvábné tkaniny.
  • Zelené stopy kontaktu s trávou lze odstranit pomocí univerzálního roztoku s přídavkem amoniaku a ethylalkoholu zředěného v teplé vodě.
  • Oblečení znečištěné dítětem s barevnými značkami nebo fixkami lze snadno očistit běžnou bavlněnou podložkou navlhčenou denaturovaným alkoholem, který je umístěn na vnitřní straně oděvu se skvrnou.
  • Skvrny od rtěnky lze odstranit kouskem chleba namočeným v etheru.
  • Roztok vody s mýdlem dokáže účinně řešit skvrny od čaje, kávy nebo vína.

Používejte tyto hacky v každodenním životě a mycí proces se promění v skutečnou radost!