10 znamení navštívit lékaře

V Rusku je dobré rčení: "Pokud mě nic nebolí, pak jsem zdravý." To je pravda, protože bez bolesti se člověk cítí vzhůru a plný síly. A ze všech známek, na které lékaři doporučují naléhavě vyhledat pomoc, je to bolest, která přichází jako první. Existují i ​​jiné příznaky, o kterých by měl člověk vědět, aby nezačal nástup onemocnění.

Varování!

Bolest je prvním příznakem počátečního onemocnění a měli byste jít s ní na schůzku lékaře.

Když potřebujete navštívit lékaře

Ne každá bolest hovoří o nástupu nemoci. S ním se mohou objevit i jiné příznaky. Může jich být několik, v kombinaci zhoršují osobní pohodu a brání mu žít v normálním životě.

Lze spočítat 10 hlavních příznaků, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 1. Bolesti různého původu.
 2. Dyspnoe před ztmavnutím očí.
 3. Rychlá ztráta hmotnosti.
 4. Případy selhání vědomí.
 5. Krvácení různých etiologií.
 6. Nevolnost před zvracením.
 7. Ztráta vnímání.
 8. Zvýšení teploty na 38 ° C a vyšší.
 9. Zvýšený krevní tlak 170/120 a vyšší.
 10. Vzhled krve v moči.

Každý z těchto příznaků indikuje poruchu funkce orgánů, jejich spojení ve skupinách označuje začátek vážného onemocnění.

Potřebujete vědět!

Značky nesmí být 10,více či méně. Je důležité neprodleně se poradit s lékařem, ne se léčit.

Známky - ukazatel pro lékaře

Bolesti jsou lokalizovány v různých orgánech, mají různou intenzitu. Lékaři varují: nemůžete tolerovat bolesti hlavy, může to vést k prasknutí malých cév v mozkové tkáni, což je vážné porušení jeho funkcí. Nemůžete tolerovat bolest v břiše - mohou existovat různé důvody, od zápalu slepého střeva po gynekologické patologie, a měli byste co nejrychleji zjistit původ symptomu bolesti.

Pokud jsou bolesti lokalizovány v jednom z orgánů, ale zpočátku jsou přístupné působení léků proti bolesti, je nutné sledovat jejich následný projev:

 • zvýšení bolesti ze dne na den;
 • vysokoteplotní připojení;
 • doprovázející slabost nohou, paží;
 • znecitlivění v řiti, perineu, porušení močení, defekace.

S takovým komplexem symptomů by měl člověk okamžitě jít na schůzku s okresním lékařem, aby podstoupil testy a objasnil klinický obraz o počátečním onemocnění.

Věnujte pozornost!

Skutečný klinický obraz onemocnění určí pouze lékař, nezaměňují symptomy s projevem jiné patologie.

Krvácení může být otevřené a skryté. Pokud se proud krve z nosu nezastaví na dlouhou dobu, obraťte se na ORL specialistu. Při krvácení v ženských pohlavních orgánech pomáhají gynekologové. Krvácení v očních proteinech je vždy způsobeno zvýšením krevního tlaku, je vyslovovánosymptomem arteriální hypertenze.

Pokud se krvácení otevře v gastrointestinálním traktu, nemusí být viditelné, krev se hromadí v břišní dutině.

Určuje je označení:

 • bolest žaludku;
 • nevolnost k zvracení s nečistotami v krvi;
 • krev ve výkalech.

Pokud je to nutné, lékař vezme defekt z břišní dutiny, aby zjistil přítomnost vnitřního krvácení. To naznačuje perforaci vředů v žaludku, dvanáctníku. Totéž může znamenat přítomnost polypů, prasknutí nebo poškození tvrdých potravin. Pacienti se symptomy krvácení by měli být odkázáni na okresního lékaře, gastroenterologa.

Vezměte v úvahu!

Krvácení má jinou etiologii, takže pomoc může být vyžadována od úzce kvalifikovaných odborníků.

Pokud se příznaky objeví v komplexu, s vysokou intenzitou a blaho člověka mu nedovolí dostat se na kliniku, je třeba zavolat záchranný tým. Zdravotník zmírní symptomy, pomůže s určením primárních příčin nemoci, vezme jej do ordinace lékaře nebo okamžitě do pohotovosti nemocnice pro urgentní hospitalizaci.