12 užitečných tipů pro ty, kteří se chtějí naučit háčkovat

Vyhnout se zbytečným obtížím, užitečným tipům, tajemstvím zkušených mistrů vám pomůže naučit se rychleji a snadněji háčkovat. To jsou jednoduché triky, které udělají první kroky v úspěšném vyšívání a první věc, která je spojena s vašimi vlastními rukama, je přesnější.

Výběr příze

Za prvé je důležité zvolit správný závit a nástroj. Není nutné brát najednou velmi tenkou nit. Vyberte si nejlepší měkký twist příze a úplet v jednom dodatku. Nechť je to poklop, jehož délka je asi 180-200 metrů na 50 g.

Výběr nástroje

Je-li problém vyřešen závity, je důležité zvolit správnou velikost háčku. Přesně velikost nástroje závisí na přesnosti pleteniny. Obvykle na obalu závitu je uvedeno doporučené číslo háčku. Můžete vzít průměr doporučených.

Poznámka!

U nitě o síle asi 200 m pro 50 g udělá hák č. 2,5 nebo 3. Pokud se plánuje polotovar, lze hák vybrat větší. Pro těžké předměty a hračky je lepší zvolit hák menší než průměr.hodnoty doporučené.

Jak začít

Mnozí doporučují začít háčkování s ubrousky. Ale to není příliš jasné. Ubrousky pletené v kruhu a obvykle mají složitý vzor. Pro začátečníky to není nejjednodušší způsob, jak se naučit háčkovací techniku.

Jako první si můžete vybrat šátek nebo letní top. Dnes jsou velmi důležité vrcholy, potahy na polštáře. Zapadají do tvaru dvou čtverců: přední a zadní. Po šití přes ramena a po stranách.

Pro tyto vrcholy můžete bezpečně zvolit nejjednodušší vzor - mřížku. Provádí se střídavým pohybem sloupců s jednoduchým trupem a vzduchovými smyčkami.

Výsledkem je, že ctižádostivá jehličanka obdrží první věc, která je vázána na ruku a kterou bude nosit s potěšením a pýchou.

Základní prvky

Veškeré háčkování je postaveno na několika prvcích:

  • smyčka vzduchu;
  • sloupec;
  • nakid.

Všechny režimy a vzorce jsou postaveny na změně těchto prvků.

Přesnost pleteniny závisí na správnosti pletení každého z prvků.

Malé technické tajemství

Sloup - hlavní prvek. Tam je malé tajemství, které vám pomůže, aby to úhledně: při vázání háčkování post nebo bez něj, je třeba háček přes 2 stěny post předchozí řady.

Poznámka!

Není třeba háček 1 závit, chytit 2 stěny najednou a plátno nebude vytáhnuto ven. Práce bude úhledná a vyrovnaná.

Požadovaný vzorek

Před zahájením práce na jakékoli věci stojí za to vázat malý vzorek. Jeho velikost může být asi 10 až 10 cm, musíte se plést ze stejného nití a stejného háčkování, které je plánováno pro práci. Vzor by měl být propojen se vzorkem, který jste vybrali pro svůj produkt.

Povinná WTO

Poté, co je třeba vzorek zvlhčit a vysušit, je nezbytné tepelné zpracování za mokra. Podle tohoto modelu bude vhodné spočítat smyčky a řádky. Po WTO je známo, jak se bude výrobek chovat.

Místo oblíbené věci

Pro pohodlí výpočtů si můžete vzít oblíbenou věc:

  • tričko;
  • svetr;
  • šaty;
  • sukně.

V závislosti na tom, který produkt se rozhodnete propojit. Pro model, který sedí na vás, je vhodné spočítat zvýšení, snížení, počet smyček a řádků.

Kroužek Amigurumi pro hračky

Je-li cílem úplet hračky, pak bude důležitým bodem prstenec amigurumi, ze kterého začíná pletení objemových dílů. Může být vyroben z 1 vzduchové smyčky. Už v jejích pletených sloupcích první řady.

Poznámka!

Není nutné vyrábět prsten z několika vzduchových smyček, jako u ubrousků, bude to skvělé pro hračku.

Klasická sázecí hrana

Aby bylo možné začít pletení police pro svetr nebo detail nahoře, šaty, sukně, musíte vytočit řadu smyček. To lze provést několika způsoby. Nejjednodušší je série vzduchových smyček. Mohou to však být spodní část výrobku. V tomtopouzdro pro sadu, můžete si vzít háček na velikost větší

Elastická hrana

Druhou možností je pružná sada. V tomto případě je třeba navázat 3 vzduchové smyčky, což bude první sloupec v první řadě a ihned pokračovat v pletení z háčků.

Zvedací smyčky pro další řádek

Chcete-li přejít na další řádek, musíte zavěsit smyčky výtahů. Pokud pletení jde s jednoduchými háčkováním, pak stačí 2 zvedací smyčky. Pro řadu dvojitých háčků potřebujete 3 vzduchové smyčky. A tak přidejte 1 smyčku vzduchu, v závislosti na počtu nakida.