13 příznaků onkologie

Hrozné onemocnění - rakovina. Jeho rysy jsou že to nemůže projevit se po dlouhou dobu s výraznými symptomy. Co by měl člověk věnovat pozornost při hledání známek možné onkologie, je poměrně rozsáhlý kruh. Každý by si je však měl být vědom, aby si včas uvědomil začátek zákeřné patologie.

Věnujte pozornost svému zdraví

Pocit změn ve vlastním stavu, je třeba určit jejich příčiny. Zevně znatelný otok, změna barvy kůže, může být projevem drobných problémů, například alergií.

Nicméně lékaři dnes vyzývají k tomu, aby byli sami pozorní, protože podle statistik onkologická onemocnění rychle rostou a jsou mladší. Navíc, pokud je v rodině dědičná predispozice k nádorovým onemocněním, člověk by měl vědět, co hledat, co znamená možné onkologické projevy.

Varování!

Hlavním úkolem je sledovat změny, které se objevují, jít včas na návštěvu lékaře.

Možné příznaky rakoviny

Ohrožení života je možné posoudit, pokud člověk ví, co má hledat, jaké známky má možná onkologie. Lékaři zdůrazňují parametry vyšetření těla, takže se člověk nebojí pravděpodobného patologického stavu, ale skutečně hodnotí jehostavu

Současně existují specifické příznaky rakoviny:

 1. Vzhled krtků se mění.
 2. Při polykání jídla a vody se objevují nevysvětlitelné nepohodlí.
 3. Existuje bezdůvodný kašel, chrapot.
 4. Palpovatelný otok v krku.
 5. Nedostatečné chování střev.
 6. Vzhled neznámých bolestí v určité části těla.
 7. Zjevné krvácení jiného původu.
 8. Rychlý úbytek hmotnosti.
 9. Vzhled kožních vředů, které se při normální léčbě neléčí.
 10. Změny v močení.
 11. Nepřiměřené zvýšení teploty.
 12. Vzhled kašle s krvavými žilkami.
 13. Vzhled na kůži hustých oblastí, neaktivní při palpaci, zejména s tendencí k postupnému růstu.

Pozor!

Zkoumání vašeho těla by nemělo způsobit paniku. Stejné příznaky se vyskytují iu jiných onemocnění.

Nejnebezpečnější příznaky rakoviny

Jasným znakem melanomu - rakoviny kůže - je viditelná změna barvy, velikosti, hustoty krtků, rychlého růstu nových mateřských znamének nebo růstu. V takové situaci byste měli okamžitě kontaktovat onkologa.

Postižení při polykání je způsobeno několika typy patologie rakoviny - rakovinou krku, krku a jícnu. Pokud člověk bolestně spolkne sliny, jídlo a nejsou zde žádné známky akutních respiračních infekcí, je nutné se na schůzku obrátit na onkologa. První návštěva ORL lékaře, který vyloučí přítomnost onemocnění ve své sféře.

Objevil se chraplavý hlasnepřiměřený kašel je známkou toho, že člověk často hodně kouří. Ale neustálá změna v hlase hlasu, dlouhé záchvaty kašle také hovoří o patologii krku, hlavy, hlasivek. Měli byste se obrátit na ORL lékaře, abyste vyloučili patologii jeho koule, a pak určitě navštivte onkologa.

Ženy mají svá vlastní kritéria pro hodnocení zdraví . Proto musí všechny ženy jednou ročně podstoupit fyzikální vyšetření se svým gynekologem. Ale pokud má žena krvácení a důvodem je zjevně ne ženská sféra, pak byste měli jít na schůzku s místním terapeutem, který vyloučí patologii fyzického stavu a pošle vaše podezření onkologovi.

Je také nutné zkoumat krční lymfatické uzliny, jejich otok dává bolestivé pocity, které je obtížné vynechat ve svém zdravotním stavu. Nárůst velikosti limuzín na krku, za ušima doprovází ARVI, ukazuje, jak tělo bojuje s infekcí. Po uzdravení se lymfatické uzliny redukují na jejich přirozenou velikost. Pokud se tak nestane, je nezbytné jít na návštěvu onkologa, aby nedošlo k vynechání začátku vývoje nádorových procesů v lymfatických uzlinách.

Dnes je mnoho druhů rakoviny léčitelných, proto je včasná diagnostika patologie tak důležitá.