15 z nejkrásnějších květin dát

Většina zahradníků dává přednost pěstování ovoce a zeleniny výhradně. Ale jsou tu ti, kteří používají krajinu, zahradu, chalupu výhradně pro rekreaci, pěstování krásných květin nebo dokonce exotických rostlin.

Lobularia nebo alissum

Před výběrem rostliny si pamatujte, že miluje slunce. Dobře snáší sucho a dokáže přežít malé mrazy.

Má malé květy, jejichž barva závisí na odrůdě. Kvete od začátku léta do pozdního podzimu.

Crocus

Květy paralelně se sněženkami. Vypadají velkolepé a svěží. Do postele s takovými květy byl originál, můžete zasadit několik odrůd najednou. Jsou vysazeny hlavně pod keři nebo stromy.

Anemone

Letní obyvatelé, kteří oceňují barvy, jako je jas a sofistikovanost barev, vybírají tyto květiny. Přicházejí v několika variantách. Například, rhizomatous a tuberous.

Poznámka!

První péče bude mnohem snazší. Zasadil je v místě, kde je malý stín, a výživné půdy.

Muscari

Tyto květiny jako mnoho zahradníků. Mají neobvyklý vzhled. Doba kvetení závisí na odrůdě. Nejčasnější rostliny kvetou v březnu. Jsou nenároční na péči a chovají nezávisle.

Viola nebo macešky

Macešky jsou známé téměř každému zahradníkovi. Zvláštností je, že netolerují mrazy. V zimě je žádoucí je chránit. Vysazujeme je pouze na slunných místech.

Scilla

Většinou jsou vysazeny mezi stromy. Jsou nenároční na péči a rostou téměř v každé půdě.

Poznámka!

Při pravidelném zalévání se začne aktivně množit.

Astilba

Po rozkvětu květin se letní chata stane neobvyklou a stylovou. Existuje více než 400 druhů, které se liší velikostí a odstíny. Kvete celé léto. Sucho tvrdě snáší.

Dicentra

Vztahuje se na trvalé rostliny. Květina má neobvyklý vzhled. Vzhledem k tomu, že to není rozmarná, péče o to nebude velké úsilí. V podstatě jsou vysazeny ve skupinách.

Astra

V mnoha letních chatkách lze na podzim nalézt trvalky, jako je aster. Jejich nádherné květinové stonky nezemřou před mrazem. Mnozí zahradníci používají tyto květiny pro výzdobu dachy. Květiny preferují slunné oblasti, s úrodnou půdou.

Narcisy

Mnozí považují květinu za nudnou a banální. Ale dnesTam je obrovské množství odrůd, které mohou zajímat i nejzkušenější zahradník.

Badan

Jelikož taková rostlina má neobvyklé listy, nazývá se také „sloní uši“. Vypadá harmonicky v zahradě. Kromě své dekorativní funkce má léčivé účinky. Sušené listy se přidávají do čaje, čímž posilují imunitní systém.

Poznámka!

Je obtížné přenášet sluneční paprsky, takže jsou vysazeny ve stínu. Měly by být pravidelně zavlažované a krmené.

Adonis

Začíná kvetení koncem jara. Zasazeno do světlé a úrodné půdy. To nese jak sluneční tak stinné oblasti. Doporučuje se neprovádět repot, protože takové postupy negativně ovlivňují dekorativní vzhled.

Nábor pracovníků

Má několik druhů stonků. Ať už stojaté nebo prostaté stonky, bude jistě pokryta květinami, které vypadají velmi působivě. Pupeny jsou červené a žluté barvy. Miluje jen slunné oblasti, pravidelné krmení a zalévání.

Gypsophila

Tato rostlina vypadá originálně. Použijte ji k dekoraci pozadí záhonu.

Poznámka!

Může bezpečně snášet i extrémní chlad. To se vyvíjí špatně v těžké půdě a špatné zalévání.

Gladiolus

Za účelem doplnění vaší letní chaty je možné šířit gladioly. Jsoupreferují sluneční paprsky. Je také žádoucí je chránit před silným poryvem větru.