4 rychlé způsoby čištění dlaždic v kuchyni

Otázka, která neztratila svůj význam alespoň jednou v životě pro každou hospodyni, jejíž kuchyně má dlážděné povrchy: jak je očistit od čerstvého nebo mraženého tuku? Existuje velké množství detergentů schopných, jak říkají výrobci, účinně se zabývat nečistotami a mastnotou.

Některé z nich mají chemické složení, jiné jsou hypoalergenní a založené na přírodních složkách. Můžete si vybrat navždy. Ale tento článek bude vyprávět o nástrojích, které má každá hosteska na dosah ruky, jsou ekonomické a neméně efektivní než zásoby obchodů.

Soda

Vždy bylo vynikající základnou, ze které lze snadno připravit nejúčinnější čisticí prostředky. Musíte zředit 3 lžíce. lžíce sody pro 0,5 litru vody, pak s pevnou houbou, utřete tekutinu po povrchu. Potom opláchněte vodou.

Pokud se jedná zejména o staré oblasti, je možné použít sodu jako jednoduchý čisticí prostředek - naneste suchou na špínu a kartáčkem. Mimochodem, soda nejen čistí povrch, ale také bělidla. Ocot může být také použit pro extra efekt.

Kyselina citronová nebo citron

Každý ví, že téměř každá kyselina je agresivní složka, která může korodovat povrchy. V tomto případě je schopna zachránit hosteskunečistoty.

Tip!

Jako přírodní houba by měl být používán citronový klín, měl by být ošetřen znečištěným povrchem, po určitou dobu ponechán a poté opláchnut vodou.

V případě kyseliny citrónové - připravte roztok 2 dílů sodovky, 1 díl kyseliny citrónové, 1 díl škrobu, povrch ošetřete.

Čpavek

Účinně také bojuje s tukem. Alkohol se nanáší na povrch kontaminovaných keramických obkladaček a po určitou dobu se nechá opláchnout měkkou houbou a čistou vodou.

Mýdlo na praní prádla

Další aktivní bojovník proti dlaždicím a dlaždicím tukům, ale pouze tehdy, jsou-li kontaminanty relativně čerstvé. Připraví se mýdlový roztok a poté se povrch vyčistí houbou nebo látkou.

Důležité!

Kromě poskytnutí čisticího účinku mýdlo na prádlo může dezinfikovat, což je také důležité pro kuchyňský prostor.

Je třeba mít na paměti, že dlaždice a keramické dlaždice by neměly být čištěny horkou vodou a také při čištění kartáčů kovovými štětinami, které mohou způsobit mechanické poškození a škrábance.

Stručně řečeno, bylo by vhodné dodat, že hlavním tajemstvím zachování obkladů a dlažeb v pořádku a čistotě je jejich včasné vyčištění od nečistot. Pravidelné čištění a mytí šetří čas hostesky a prodlužuje životnost kuchyňských povrchů.