4 účinné metody odstranění zápachu z dřezu v kuchyni doma

Z častých potíží, s nimiž se v kuchyni setkáváme, se musíme vypořádat s nepříjemným zápachem odpadních vod z dřezu. Důvodem může být mnoho - nesprávná instalace odtokového zařízení a provoz. Problém je vždy řešen, pro jeho odstranění bude zapotřebí minima prostředků a sil.

Důvody pro vystoupení

Instalace jakéhokoli dřezu zahrnuje instalaci sifonu ve tvaru písmene S. Je to druh zámku, protože vůně neprochází. S plným odtokem v kolenní vodě, která nedovolí, aby se vůně rozšířila.

Někdy instalatéři neinstalujte sifon a nahraďte ho běžnou vlnitou hadicí, která se nedoporučuje. Hadice z vysoké teploty horké vody se zdeformuje a prohýbá, takže se objeví zvláštní „aroma“.

Kromě nesprávné instalace existují i ​​jiné důvody:

 1. Silné zablokování. Vzhledem k tomu, že dřez je používán hlavně pro mytí nádobí, jídlo zůstává v dřezu. Zvláště nebezpečné jsou tuky, uhlík. Nerozpouštějí se ve vodě, ale dobře zapadají do prostoru trubek a zvyšují tloušťku s každým dalším měsícem. Tato záležitost se zhoršuje, pokud hostitelka zanedbává čistotu a klesá ve zbytcích polévky, kaše, atd. Všechny zbývající potraviny jsou přitahovány k tuku, což má za následek zablokování.
 2. Mechanicképoškození švestky. Voda padá na podlahy nebo stěny, které se objevují na skvrnách plísní.
 3. Nedostatečná těsnost mezi kanalizací a kanalizací.
 4. Skořápka nebyla dlouho využívána. I v novém mohou být nepříjemné pachy. Důvodem je ladění systému, které trvá poměrně krátkou dobu, problém je odstraněn během několika dní.

Jak odstranit zápach

Ve většině případů je příčina vyřešena sama. Sifon můžete rozebrat a pokusit se jej vyčistit od viditelných nečistot. Pokud je čistý, pak pach přichází z prostoru trubice. Existuje několik způsobů, jak je vyčistit.

Chemikálie

Na regálech obchodů je k dispozici celá řada čisticích prostředků, které odstraní zápach z umyvadla, které oči běží. Cena závisí na objemu výrobce a liší se v cenovém rozpětí od 100 do 300 rublů. Forma uvolňování chemických látek je odlišná: mohou to být granule, kapaliny, gely.

Složení kapalin zahrnuje složky, které ničí lipidové sloučeniny a odstraňují je z povrchu trubky. Blokování je vyloučeno, zatímco samotné trubky nejsou poškozeny.

Mezi oblíbené nástroje hromadných sdělovacích prostředků pro odstranění blokád patří:

 1. Domestos.
 2. Tyret.
 3. Mole.
 4. Cif.
 5. Pane Muscle.

Výrobek používejte podle návodu. Nejčastěji se nalije nebo nalije do díry v dřezu a nechá se působit půl hodiny.Pak otevřete vodu a nechte 5-6 minut, abyste získali lepší systém.

Důležité!Při použití chemikálií v domácnosti používejte rukavice.

​​

Dalším osvědčeným lékem na blokády je bělost. Obsahuje chlor, který je účinný proti tukům. Do dřezu se nalije litr bělosti a nechá se 20 minut. Poté systém omyjte tekoucí vodou. Pokud jsou trubky vyrobeny z tenkého plastu, jejich bělost je může poškodit, metoda je vhodná pouze pro čištění kovových trubek.

Lidové cesty

Je-li zablokování malé, můžete to udělat bez agresivních prostředků. V domácnosti jsou vždy po ruce látky, které jsou vhodné pro odstranění nepříjemných pachů v kuchyni.

Se sodou

K čištění trubek se do dřezu nalije 100-150 g prášku a nechá se 20 minut. Pak otevřete vodu a opláchněte zbytky. Soda dokonale pohlcuje pronikavý zápach, takže se nebude cítit přesně z dřezu. Sodovou trubku můžete čistit z jakéhokoliv materiálu, dokonce i plastu.

Kyselina citrónová

Kyselina se často používá jako prostředek, jak se zbavit šupin a váhy, ale látka dokonale odstraňuje tuk. Stačí jen 2-3 lžičky citronu a voda v kuchyni rychle vyběhne a vůně se zastaví. Zaspejte prášek a dejte mu 20-30 minut na akci. Až přijde čas, dejte vodě „běh“.

Hořčičný prášek

Tento způsob čištění je vhodný pouze pro kovové trubky. Vezměte 4-5 lžíce. Já energickýhořčice a usnout v dřezu. Počkejte 20-30 minut a tlak vody otevřete na maximum. Hořčice odnáší tuk a omývá ho z povrchu trubek. Metoda je poněkud agresivní, takže ji můžete použít maximálně jednou za měsíc.

Tipy

Je nezbytné včas odstranit pachy. V boji proti nim pomůže několik doporučení:

 1. Pro účinné čištění se používá kabel. Pomáhá rychle blokovat. Namísto kabelu můžete použít plastovou láhev nařezanou na tenkou pásku. Vložte ji do švestek s rotačními pohyby až na konec a pak vyjměte.
 2. Dobrým prostředkem pro odstranění blokování je píst. Vytváří víry, které přinášejí všechny nečistoty a nečistoty.
 3. Je možné proniknout znečištěním po vyčištění chemickým činidlem s velkým tlakem. Zahrnout potřebovat teplou vodu.

Pozor!Před čištěním systému a sejmutím sifonu nahraďte vodu nebo nádobu.

Prevence

Aby nebylo nutné čistit dřez, natož zavolat instalatéry nebo utopit sousedy, je zařízení pro odtok v kuchyni neustále monitorováno. Požadováno:

 • použijte ochrannou mřížku pro díru ve dřezu tak, aby zpozdila zbytky potravin;
 • po každém mytí je dřez dobře promyt;
 • přibližně jednou týdně se skořápka čistí sódou a do trubek se nalije prášek;
 • dokovací švy jsou potaženy tmelem 1krát za 3-4 měsíce.

Kromě těchto opatření by \ tbýt ostražití. Jednou týdně, po dalším mytí nádobí, se doporučuje podívat se pod dřez, zkontrolovat všechny trubky, zda jsou suché a zápach. Jakmile je důvod k obavám, podnikněte příslušné kroky.