4 způsoby, jak dokonale vyčistit mikrovlnnou troubu

Téměř každá kuchyně má mikrovlnnou troubu. Postupem času, bez ohledu na to, jak pečlivě se o to postaráte, se určitě vytvoří skvrny tuku a sazí. Většina hospodyň se ani nepokouší vydrhnout troubu, za předpokladu, že je to prostě nemožné. Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak vrátit přístroj do jeho původního vzhledu.V průběhu vaření, tuk zůstává na stěnách, jakmile se ochladí, je poměrně obtížné vyčistit povrch. Pokud troubu nepromýváte okamžitě, tuk vyschne nebo vstoupí do stěn. Když je případ opomíjen, člověk se musí uchýlit k populárním metodám.

Kyselina citrónová

Poznámka! Jeho struktura proniká do tuku a po určité době ničí její strukturu. Poté se povrch snadno čistí.

Požadováno:

 • 10 lžíce vody.
 • 2 lžíce kyseliny citrónové.

Voda s kyselinou musí být míchána až do úplného rozpuštění. Poté musí být roztok nalit porcelánový tábor a po dobu 4 minut v mikrovlnné troubě v režimu topení. Po uplynutí této doby se objem roztoku odpaří a usadí se na stěnách pece. Zbývá si vzít kus bavlněné látky a otřete troubu. Tuk je snadno odstranitelný.

Ocet

Tato metoda je vhodná i pro velmi staré nečistoty.

Ve sklárně:

 • 120 g vody.
 • 2 lžíce 6procenta octa.

Položte šálek do trouby na 6 minut. Brzy začne voda vařit a usadit se na stěnách mikrovlnné trouby. Po skončení časovače je třeba vytáhnout šálek, vzít mycí prostředek a otřít stěny. Ocet nejen odstraňuje mastnotu, ale také ničí zápach.

Soda

Poznámka! Toto řešení může vyčistit téměř jakoukoli kontaminaci.

Příprava nástroje trvá méně než minutu, bude trvat:

 • 2 lžíce sody.
 • 170 g vody.

Prášek se zředí teplou vodou až do úplného rozpuštění a potom se umístí do mikrovlnné trouby po dobu 4 minut. Po otření hadrem nebo mikrovláknem.

Filtrovaná voda

Tato metoda je vhodná pouze pro nové pece, kde tuk neměl čas sušit. Stačí jen 15 minut dát vodu do sporáku. V důsledku odpařování je tuk velmi horký, snadno ho otřete jednoduchou vlhkou houbou.

Poznámka!

V případě, že je trouba velmi špinavá, to znamená, že nebyla několik let omytá, můžete použít automobilové chemikálie nebo prášek. V prostředcích existuje alkálie, která se snadno vyrovná s tukem.

Existuje jedna nevýhoda - agresivní látky mohou dráždit povlak, takže se doporučuje používat v malých prostorách. Po chemickém ošetření musí být trouba nejméně třikrát omyta.

Nezáleží na tom, jak čistit kamna, musíte vzít v úvahu určitá pravidla:

 • Povrch nečistěte kovovými předměty.
 • Kamna musí býtVytáhněte zástrčku ze zásuvky.
 • Doporučuje se prát troubu po každém použití, aby tuk neměl čas na zaschnutí.
 • Nedoporučuje se používat prášky, poškrábání povlaku.
 • Aby nedošlo k pádu tuku na stěny, je vhodné použít pro mikrovlnnou troubu uzavřené nádobí.

Pokud se o zařízení řádně staráte, bude to trvat mnoho let, bez ohledu na to, jak dlouho je používán.