5 důvodů, proč byste měli vždy spát s otevřeným oknem

Mnozí se zajímají o otázku, proč i v chladném období potřebujete spát s otevřenými okny? Jak to ovlivňuje tělo? Představujeme pět důvodů, pro které se rozhodnete vždy otevřít okna před spaním.

Sportovci a lékaři a optimisté se shodují na výhodách této metody. Jsou si jisti, že budou spát v takových podmínkách:

  • Stát se kvalitou a silností. Faktem je, že když jsou okna otevřená v ložnici, vzduch cirkuluje kolem místnosti lépe. Díky tomu se zlepšuje kvalita spánku a člověk může plně spát.
Důležité!

To bylo prokázáno anglickými vědci, kteří prováděli výzkum po dobu 5 dnů. Dobrovolníci zahrnovali zdravé mladé lidi do 30 let.

  • Čerstvý vzduch posiluje imunitní systém. Pokud jste otevřeli okno na noc, nemyslete si, že se chytíte nachlazení, naopak, není to „extrémní“, ale normální prostředí pro organismus. Časté nachlazení se vyskytuje u člověka v důsledku sedavého životního stylu, přehřátí, podvýživy a častého stresu. A zejména absence čerstvého vzduchu vede k onemocněním.

  • Prevence impotence. Věděli jste, že nedostatek čerstvého vzduchu vede k nadbytku těžkých iontů, v důsledku čehož člověk začíná mít problémy s erekcí.
Důležité!

Otevřené okno během spánku přispívá k plnému toku čerstvého vzduchu, resp. Tělo nedýchá toxický kyslík, proto řeč o projevu negativníhoionty ve vzduchu nemohou být.

  • Když spíte s otevřeným oknem, zapomenete na infekční onemocnění. To platí zejména pro lidi, kteří nechtějí vysílat místnost během ARVI. Kašel nebo kýchání osoby se stává „inkubátorem“ pro všechny druhy virů a bakterií. Nechci mít chřipku - otevřete okno v noci.
  • Čerstvý vzduch ovlivňuje inteligenci. Najednou, ale je to fakt! Faktem je, že čistý kyslík nasycuje náš mozek užitečnými látkami, je nezbytný pro řádnou a kompletní práci mozku.

Doufáme, že výše uvedené skutečnosti vám umožní správně se rozhodnout: spát s otevřenými nebo zavřenými okny. Nezapomeňte na zvlhčovače, protože je důležitá nejen teplota, ale také vlhkost v místnosti. To platí zejména pro rodiny s dětmi a alergie. Požehnej vám!