5 tipů vám ušetří od nepořádku doma

„nepořádek“ - slovo, které děsí většinu žen v domácnosti. Kompletní nepořádek, nečistý dům a odhazování v něm - morálně drtí! Ale někdy je nepořádek nevyhnutelný za určitých okolností: například pokud máte malé děti nebo nabitý program.

Často je nepořádek vyprovokován vnějšími okolnostmi života, ale vnitřním, dlouhodobým způsobem života v rodině. Tento způsob života zahrnuje obraz skladování a použití věcí, domácích potřeb a interiéru. Analyzujme typické chyby společně a odvozíme některá „ukládací přikázání“, která pomohou trvale odstranit nepořádek a pocit každodenních problémů s ním spojených.

Akumulace je nepřítelem řádu

Ve většině případů je příčinou neustálého zmatku a chaosu v domě nadměrné množství věcí. Jsou prostě příliš mnoho. Stojí za to analyzovat: opravdu potřebujeme všechny věci uložené v domě? Používáme vše, co uchováváme v každodenním životě? Pokud se odpovědi na tyto otázky ukáží jako negativní, bylo by moudré se zbavit nadbytečných věcí, které se v domě časem nahromadily.

Důležité!

Tendence k hromadění by měla být nahrazena zvykem získávat pouze nezbytné a použité prostředky.

Každá věcmají své místo

Například, zbavte se příliš mnoho. Volný prostor v domě mírně vzrostl, ale pocit pořádku je ještě daleko. Co bude dál? Je nutné definovat nebo předefinovat jejich „legitimní“ místa pro věci. Každý objekt v domě, ať už se jedná o kartáček na zuby nebo boty, bude mít své vlastní místo. Místo, kam se zboží po použití vrátí pokaždé a vždy.

Kontejnerizace je nový a užitečný termín

.

Identifikovali předměty míst každodenního života, položili je na skříně, police a podstavce. Ale v místech skladování z nějakého důvodu všechny stejné nepořádek. Otevřete dveře a všechno na sebe padá. Co dělat Odpověď je jednoduchá - provést totální kontejnerizaci.

Slovo je nové a přesto neobvyklé pro posluchače. Kontejnerizace je rozdělení prostoru uvnitř skříně, na policích nebo ve skříni pomocí kontejnerů, organizátorů nebo boxů. To přispívá k logičtějšímu ukládání věcí. Malé věci budou umístěny vedle sebe v jednom kontejneru a nebudou se ztratit mezi velkými.

Tip!

Podobně budou položky domácnosti rozděleny do kontejnerů a krabic. Například: v kuchyňské skříňce bude krabička s čajem a kávou, plastová krabička se sáčky na snídani a balení potravin, nádoba s „nástroji“ pro vaření.

Díky oddělení těchto věcí bude snazší přístup, bude snazší je vyhledávat a ukládat.

Každý z nich má svou oblast odpovědnosti

.

Žít a udržovatobjednávka v domě nebyla břemenem, je nutné, aby všichni členové rodiny byli za tuto objednávku spokojeni.

Můžete požádat svého manžela, aby na konci pracovního týdne uklidil pracovní plochu. Čištění věcí v terénu v prostoru u počítače bude jeho odpovědností. Podobně i návrat hraček na místa, která byla pro ně vyhrazena, může být výsadou samotných dětí.

Rozdělením povinností na úklid a udržení jejich pracovních míst je pravděpodobné, že se starý nepořádek nikdy nevrátí.

Systematické

S odkazem na náš rozhovor je konzistence zvykem. Zvyk pravidelně provádět řadu akcí zaměřených na organizování a udržování rozumného skladování a používání oděvů, předmětů pro domácnost a interiéru v domě.

Důležité!

Zvyk systematického skladování je postupem času vyvíjen, ale majitel takové vynikající kvality se může vždy chlubit pořádkem a čistotou v domě, nepřítomností nepořádku a pohodlím používání svého domova.

Dostaňte se do zvyku přesně 20 minut denně věnovat čas distribuci věcí. Každý den jen 20 minut - ale nikdy nebude žádný nepořádek.