6 nejužitečnějších matic pro tělo

Úžasný dar přírody - různé ořechy, nejužitečnější pro tělo. Který z nich zvyšuje inteligenci, posiluje schopnost mysli. Ve světě rostlin existují různé druhy ořechů s živinami, stopovými prvky, vitamíny. To vše, včetně nezbytné lidské vlákniny, má příznivý vliv na tělo.

Musíte znát vlastnosti všech ořechů, abyste je inteligentně zahrnuli do vaší stravy. Jakýkoli ořech je vysoce kalorický produkt, ale odborníci na výživu je považují za užitečné proti nadváhy. Živné látky pomáhají zlepšovat metabolismus.

Varování!

Pro získání užitku z ořechů by denní dávka neměla být větší než 20 gramů.

Nejzdravější ořechy

Vysoký kalorický obsah jakýchkoli ořechů závisí na obsahu lehkých mastných sloučenin v nich, rostlinných bílkovinách. Díky tomu jsou ořechy vynikajícím dodavatelem energie. Jsou nepostradatelné pro sportovce s jejich neustálou fyzickou námahou, pro lidi zapojené do tvrdé práce.

  • Lískové ořechy se nazývají tuhé ořechy, protože mají hustou, tvrdou skořápku. Je nezbytná pro osoby s patologií srdce a cév, s anémií, tromboflebitidou, hypertenzí. Je nutné jíst lískové ořechy jako profylaktický proti rozvoji nádorových nádorů. Jedí ho syrový, nedoporučuje se pečeně, jinak ztrácí své užitečné vlastnosti.

  • Vlašské ořechy jsou známy svými léčivými vlastnostmi od dob Hippokratů a Avicenny. Popsali léčivé účinky ořechů alisty. Tento ořech má překvapivě bohaté složení. Plody jsou bohaté na vitamíny, alkaloidy, taniny, mnoho stopových prvků. Vlašské ořechy musí doplnit dietu lidí s onemocněním štítné žlázy, protože ořech obsahuje jód ve vysoké koncentraci.
Důležité!

Vlašské ořechy pomáhají lidem s fyzickým vyčerpáním, srdečním onemocněním, dysfunkcí CNS.

  • Mandle - elitní matice. Ve skutečnosti to není nutlet, ale ovoce kosti. Jeho rysem je vysoký obsah vápníku, fosforu, železa, draslíku. To je nepostradatelné ve stravě lidí s patologií srdce, hematopoetickým systémem. Týdenní spotřeba mandlí - 60 gramů. Léčí nespavost, urolitiázu, pomáhá při gastritidě, vředech, migrénách, hypertenzi. Díky pravidelnému používání zlepšuje zrak.
Tip!

Jíst opatrně, protože je obtížné strávit v trávicím systému. Jíst syrové a opékané - při tepelném zpracování mandlí neztrácí své příznivé vlastnosti.

  • Brazilský ořech - gurmánské jídlo. To je matice zdraví mladých a žen. Zastavuje proces stárnutí díky vysokému obsahu selenu. Ale jíst to potřebuje trochu - ne více než 2 ořechy denně. Budou dávat vitalitu, energii, vysokou kalorií nasycení těla s dietou hubnutí. Existují látky, které zabraňují vzniku nádorových nádorů.
  • Arašídy v přírodě představují 70 druhů. Onse odkazuje na luštěniny, ale to je nazýváno ořechem. Pravidelná konzumace arašídů je vynikající prevencí onemocnění srdce a žaludku. Tyto ořechy zklidňují nervové vzrušení, léčí nespavost. Díky neustálému začlenění do výživy, sluchového a vizuálního vnímání se zlepšují paměťové funkce. Několik ořechů zbavit hladu, díky této výživu patří do stravy při ztrátě hmotnosti. Arašídy jsou snadno stravitelné v trávicím systému, tělo absorbuje všechny jeho prospěšné látky. Potřebují jíst trochu, protože vyvolávají alergie a ve velkém množství porušují trávení.

  • Kešu je gurmánský ořech. Obsahuje málo tukových sloučenin, takže je vždy zahrnuta v dietě pro hubnutí. Vysoký obsah kyseliny listové činí kešu nepostradatelnou pro těhotné ženy a ženy ve fázi plánování těhotenství.
Důležité!

Jeho použití ukazuje, že ořech zmírňuje bolesti zubů, působí analgeticky a protizánětlivě.

Všechny ořechy nesou tělo s vitamíny, minerály, prospěšnou duševní činností. Jaké ořechy jsou pro tělo nejužitečnější, člověk se rozhodne pro sebe. Vybere si podle svých preferencí vkusu, podle výhod, které chce z použití určité matice.