6 pravidel, jak smažit brambory

Každý ví, jak smažit brambory, ale výsledek ne vždy splňuje očekávání. Ale pokud se budete řídit určitými pravidly, můžete získat zlaté, středně mastné smažené brambory s křupavou kůrkou, ale měkké uvnitř.

Odrůda

Ne každý odrůdu brambor lze použít ke smažení. Takže odrůda s vysokým obsahem škrobu je vhodnější pro bramborovou kaší, jako v procesu smažení bramborových kousků držet pohromadě. Nejvhodnější je používat odrůdy se žlutou nebo červenou kůrou, zatímco samotná kůže by měla být hustá, bez vad.

Důležité!

Nezdá se, že by se smažily chutné a loňské brambory, které jsou již vařeny do konce jara. Do této doby se hlízy scvrknou a stanou se nevhodnými pro smažení.

Pan

V současné době existuje na výběr pánví s různými povlaky jakéhokoli tvaru a velikosti. Ale, jak poznamenal kuchař, pro smažení, měli byste zvolit litinovou pánev s tlustým dnem a vysokými stranami. V takové pánvi je teplota potřebná pro vaření výborných smažených brambor vynikající.

Z moderních modelů lze považovat takovou pánev, jako je wok, vyrobená ve tvaru polokoule. Zahřívá se rychle, šetří olej a dokonce i velké kusy jsou v něm dokonale smažené.brambor

Olej

Pro takový pokrm můžete použít jakýkoli vyčištěný olej. Takový produkt neovlivňuje chuť samotného bramboru a klidně toleruje vysoké teploty. Olivový olej je nejužitečnější, můžete si vzít libovolnou odrůdu, kromě «Extra Virgin», která je více používána pro saláty.

Je lepší nepoužívat nerafinovaný olej, protože takový výrobek obsahuje vodu a v procesu smažení začne olej pěnit a brambor sám nebude smažen, ale zhroutí se. Tento olej zároveň absorbuje další příchutě.

Pokud mluvíme o másle, pak se používá pouze ke zlepšení chuti pokrmu, takže výrobek by měl být přidán na konci. Pokud smažíte brambory pouze na másle, pak se brambory projeví hořkou chutí, protože takový výrobek začne rychle hořet pod vlivem silného tepla.

Dalším produktem, který mnoho lidí používá ke smažení brambor, je sádlo nebo sádlo. Miska se ukáže být uspokojivější, chuť a vůně brambor se mění, ale místo zlaté kůry bude hnědý nečistej odstín.

Poznámka!

Množství másla závisí na pánvi, ale brambory by v něm neměly plávat. Přípustná olejová vrstva je 5-6 mm.

Řezání brambor

Brambory mohou být nakrájeny na kousky jakéhokoli tvaru, které neovlivní kvalitu hotového pokrmu. Ale stojí za to se pokusit řezat brambory tak, aby velikost kusů byla stejná. Pokud je takové pravidlo opomíjeno, pak bramborbude nerovnoměrně opékat, některé kusy budou napůl upečené, jiné naopak spálí.

Jsou-li brambory mladé, pak se hlízy nesmí loupat. Chuť je téměř stejná, i když oloupané brambory vypadají úhledněji.

Tip!

Kuchaři nedoporučují vyjasnit plátky nových brambor, aby se nepečou, ale aby pečili v troubě.

Předběžný výcvik

Před odesláním již nakrájených brambor na pánev je nejlepší namočit do chladné vody půl hodiny. Tím je zajištěno, že hotový pokrm nemá chuť škrobu a řezy se během pečení nedrží.

Po namočení brambor je třeba je osušit papírovými ručníky a v případě potřeby posypat moukou, aby se tyčinky získaly s přitažlivou rudou kůrou.

Tip!

Aby brambory rychle uvařily, můžete je držet ve vroucí vodě a pak je osušit.

Jednotné opékání

Potřete brambory v dobře zahřátém oleji, pokud je zima, nebude tam žádná zlatá kůra. Je také důležité, aby každý plátek brambor alespoň na jedné straně přišel do styku s pánví, pak bude pečení jednotné.

První minuty je třeba smažit brambory na silném plameni a pak v průměru. V procesu pražení brambor lze míchat, ale ne více než třikrát. Jakmile se plátky stanou zlatými, znamená to, že jídlo bude připraveno za 3 minuty.

Důležité!

Sůlbrambory potřebují několik minut před připraveností, pokud na začátku sůl, pak brambory dají šťávu a dušené maso, a ne pečené.

Toto jsou jednoduchá pravidla, která vám umožní vařit chutné a krásné hranolky.