6 řemesel z pneumatik pro zahradu a chaty

Staré automobilové pneumatiky jsou volným materiálem pro výrobu funkčních a užitečných věcí, kterými můžete vybavit svou příměstskou oblast. Níže je krok-za-krokem průvodce pro výrobu 6 řemesel ze starých zahradních a chatových pneumatik. Fotografie ukazuje fáze realizace tvůrčí myšlenky.

1. Kreativita přístupná všem

Výhoda takového materiálu spočívá v tom, že nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Hlavní věc je kreativní přístup. K práci vyžaduje minimum nástrojů, které jsou v každém venkovském domě:
 • nůž nebo skládačka;
 • barvy;
 • upevňovací prvky;
 • šroubovák;
 • prací prášek;
 • kartáč.
Důležité!

Před použitím musí být pneumatiky důkladně očištěny od nečistot a omyty mýdlovou vodou.

2. Zahradní cesta z běhounu pneumatiky

Běhoun pneumatiky může být proveden v pohodlných a trvanlivých zahradních cestách. Chcete-li to provést, odřízněte si stranu starých pneumatik ostrým nožem.

Tip!

Aby byl proces rychlejší a jednodušší, je třeba nůž občas ponořit do mýdlového roztoku.

Pak je třeba řezat běhounu aoddělit od něj běžecký pás. Pro to je vyžadován propant:

 • nastavitelný klíč;
 • dřevěný blok;
 • montáž.

Dřevěné pásy by měly být přibity ke konci hotových pásek. Uzemnění před pokládkou je třeba navlhčit a navlhčit.

Koleje nemusí být umístěny příliš blízko u sebe. Mezi nimi trávník bude klíčit a cesta se nepohne. V průběhu času bude gumový povlak pevně spočívat na zemi a dobře se zamkne.

3. Květináče pro květiny

Na pneumatiku je nutné umístit značení ve formě klikatého nebo vlnového proužku a poté jej vyříznout podle označení. Odříznutou část oddělte, pak vypněte pneumatiku a zbavte se fotoaparátu. Na výřezu s kovovým lemem položte pneumatiku dovnitř a položte ji na vyřezávanou základnu, otočte ji pryžovou částí směrem dolů.

Důležité!

Před nátěrem je třeba nádobu odmastit opláchnutím štětcem a mýdlovou vodou. Pak barva bude padat pevně, a nebude odlupovat.

Malé pneumatiky nelze natírat. Dělají velkolepé závěsné vázy. Nejdříve musíme vytvořit odvodňovací otvory na straně, kde budou květiny vysazeny . Potom naneste netkaný krycí materiál a rozpadanou pěnu. Samotná pneumatika je zavěšena na stěně kůlny, plotu nebo na zdi domu, po kterém můžete začít sázet květiny.

Informace!

Při zavěšených vázách vypadají ampelous rostliny obzvláště krásné.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zajistit kapacitubarvy - kopat mělké staré auto pneumatiky, naplňte ji půdou a rostlinných květin. Samotné kolo může být natřeno ve vhodné barvě.

4. Protiskluzová podlaha pro schody

Často během deště nebo v chladném období se schody z verandy stávají nebezpečnými. Aby se předešlo zranění, mohou být schody na verandě sraženy s dezénem odříznutým od pneumatiky. Řez to podle technologie přípravy nátěru na zahradní cestu:

 • odříznout boční stěnu pneumatiky nožem;
 • rozřízněte kruh;
 • odpojit běžící část od základny pomocí roztahovacího zařízení;
 • rozřízněte ji po délce kroku.

Poté by měly být zhotovené polotovary přibity k schodům.

Informace!

Takové provedení verandy jej zajistí za špatného počasí. Na drážkované gumě nebude mráz a nečistoty z bot u vchodu do domu zůstanou na schodech. Povlak se snadno čistí, nebojí se teplotních změn.

5. Malé architektonické formy

Ze starých automobilových pneumatik můžete vyrobit různé zahradní figurky, které pomohou vytvořit originální design krajiny:

 • studna;
 • zvířata a ptáci;
 • dekorativní rybník.

Dekorační studnu lze vyrobit ze dvou pneumatik. Pneumatiky nemusíte řezat. Měly by být položeny na sebe a upevněny. Vnější strana by měla být odmastěna mýdlovou vodou a natřena, znázorňující zdivo nebo studnusrub Udělejte podpěru ze stromu a příčky, na které je ze zbytků střešní krytiny instalována střecha s dvojitou výškou. Můžete také použít malé snopy slámy. Na příčníku je zavěšen malý kbelík, do kterého jsou zasazeny ampelous květy.

Z několika starých pneumatik umístěných na sobě je možné vytvořit stylizované malé architektonické formy ve formě velké konvice nebo šálku. Musí být natřeny v jasných barvách a vytvořit centrum na záhonu.

Starý dekorativní rybník se získává ze staré pneumatiky, kolem které můžete vytvořit stylizovanou kompozici instalací solární lampy a malých dekorativních plastik. Aby se voda udržovala v miniaturní nádržce, je nutné provést její hydroizolaci, za tímto účelem použít hustý polyethylenový film. Samotná pneumatika by měla být zcela nebo napůl vykopána do země. Na dně, pokryté filmem, by měla být umístěna vrstva písku, jako v reálném rybníku. Okraje vodotěsného materiálu by měly být zajištěny vně, zakryté kolem kameny.

Tip!

V samotném rybníku mohou být vysazeny vodní rostliny.

6. Zahradní nábytek

Staré automobilové pneumatiky mohou být vyrobeny z pohodlného a odolného zahradního nábytku. Ze dvou pneumatik položených na sebe se ukazuje základ tabulky. Položili na něj dřevěnou nebo skleněnou desku. Můžete řezat z tlusté překližky kulatého stolu horní velikosti na velikost pneumatik.

Umístěné na zemních pneumatikách budou sedadly sedadel, k nimž mají být umístěnyOpěradla a loketní opěrky jsou odříznuty ze strany. Pro upevňovací šrouby a podložky se používá. V gumovém vrtáku je vytvořen otvor na správném místě. Je možné zavřít základnu pomocí hustého odolného zdravotnického pletence, ze kterého je pletivo tkané.

Zahradní nábytek by měl být natírán ve stejné barvě, aby získal jednotný styl.

Tím, že jeden z řemeslníků z starých pneumatik, s použitím krok-za-krokem pokyny, můžete zvládnout samotný způsob používání starých pneumatik. Po tom, fantazie vám řekne, co jiného může být vyrobeno z takového materiálu, který má mnoho výhod. Tato kreativita vám umožní vybavit vaše stránky bez zbytečných finančních nákladů a vyvíjí kreativní přístup k problému recyklace starých pneumatik vašeho automobilu.