7 tipů, jak používat křídy pro jiné účely

Mnoho lidí spojuje křídy s tabulí nebo kreslením na asfaltu. Mnozí však ani nevědí, co jiného je bílý vápenec schopen.

Čisté oděvy

\ t

Křída je dobrý absorbent, který dokonale absorbuje mastnotu a nečistoty, a proto pomocí vápence můžete odstranit mastné skvrny z oděvu. Chcete-li to, třít křídy, posypeme skvrny, nechte po dobu 10 minut. Po přebytku vápence odstraňte a smažte předmět v běžném stroji.

Tukové skvrny lze odstranit také semišovými botami. Křída brouší, vmíchá se do skvrny a nechá se několik hodin, pak se setřást. Bílé křídy mohou být bělené a špinavé obojky. K tomu, otřete vápencové místo, nechte po dobu 10-15 minut, a pak my my.

Poznámka!

Pokud dáte kus křídy do šatníku s oblečením, zachráníte ho před vlhkými a nepříjemnými pachy.

Čistíme stříbro

Z přebytku vlhkosti začíná stříbro černou a tak se to nestane se stříbrnými pokrmy, musíte do skříně dát kousek křídy. A pokud výrobky již ztmavly, otřete je houbou s křídovou strouhankou a poté opláchněte vodou.

Křída může být čištěna výrobky z cínu nebo mramoru. Pro cín je vhodná pasta vyrobená z drcené křídy a vodky a pro mramor - jemný prášek z křídyvody

Kousek bílého vápence je také hoden uvedení do šperkovnice. Pohlcuje sloučeniny síry a nedovolí, aby produkty vybledly.

Proti vlhkosti a houbám

Křída dobře absorbuje vlhkost, proto by měl být do kuchyňských skříní, které jsou k ní nejcitlivější, vložen kus bílého vápence. Koupelna je nejen vlhká, ale také houba, a proto také položíme vápencové kusy na nenápadných místech. Samotnou houbu se můžete zbavit octem, ale plochy, které jsou z ní poškozené, musí být natřeny křídou.

Poznámka!

Krabici můžete také dát do krabičky na boty, ochrání vaše boty před vlhkostí a odstraní nepříjemný zápach.

Křída k opravě

Můžete provádět nejen některé poznámky s křídou, ale také je používat pro jiné účely. Například, pokud si třepáte hlavu šroubováku s vápencem, nebude klouzat.

Jsou-li na zdi vytvořeny malé škrábance nebo promáčknutí, pak je potřeme křídou, hlavní je vybrat požadovanou barvu. Pomocí křídy, můžete skrýt stopy nečistot na stropě, jen třít problémové oblasti, dokud skvrny zmizí.

Pomocí křídy můžete snadno nainstalovat dveřní kování, a to přesně tak, aby vyhovovalo. Chcete-li to provést, označte místo na dveřích, zavřete jej a na vytištěném místě nainstalujte zámek nebo západku. Křída je také vhodná pro broušení, broušení vápence na povrch a leštění.

Tip!

Mel je schopen chránit nástroje před korozí,Stačí dát kus do krabice.

Křída na výzdobu

Nalijte vodu do misky, otřete barevné pastelky, zamíchejte a odložte kousek papíru. Dáváme čas na sušení, pak pomocí laku na vlasy provádíme požadovaný design.

Křída z mravenců

Kdyby byl dům napaden mravenci, obyčejná křída by přišla na záchranu. Z neznámých důvodů nemohou mravenci překročit čáry, které byly nakresleny křídou. Strávíme křídovou linii, ze které pochází hmyz.

Křída na nehty

Křída také pomůže uvést nehty do pořádku. Chcete-li to provést, brousit křídou štětcem, aby se třely nehty a pod jejich hroty. Takže z pod nehty zůstanou všechny nečistoty a jejich povrch bude čistý a jasný.

Po stovky let byla křída používána k různým účelům, včetně barev a laků, kaučuku, papíru a cukru, a jak se ukázalo, kus vápence je nepostradatelným pomocníkem v každodenním životě.