7 účinné prostředky pro čištění prachu na nábytku tak, aby již nesadl

Prach kazí atraktivitu bytu, znečišťuje jej, ale také nepříznivě ovlivňuje zdraví majitelů domů. Kromě toho jsou prachové částice příznivým místem výskytu roztočů a mnoho způsobuje alergie. I přes pravidelné čištění zůstávají jemné částice prachu na těžko přístupných místech. To je důsledkem nesprávného čištění. Prach se hromadí na všech plochých površích a také se hromadí v podestýlce. Mokré čištění je účinnější, protože v tomto případě se používají určité detergenty.

Metody snižování prašnosti na površích

Ke snížení množství nahromaděného prachu může být způsob, jak se zbavit věcí, které mohou přilákat malé částice. Chcete-li odstranit prach po dlouhou dobu, musíte se nejprve zbavit věcí, které ho přitahují. Žaluzie mohou být instalovány namísto záclon a místo koberců lze umístit parkety. Nepoškodí estetiku místnosti, ale spíše zpříjemní místnost. Lustr by měl být obyčejný, bez zavěšení aKnihy by měly být uchovávány za sklem.

Vlněné věci a měkké hračky navíc hromadí prach ve velkém množství. To vše lze jednoduše vysávat, zařízení rychle a úplně odstraňuje prach z věcí. Způsob vyřazení takového výsledku nedává. Můžete celý den klepat na koberec, ale stále v něm bude prach.

Přikrývky, matrace a polštáře musí být odvzdušňovány a pokud možno udržovány na přímém slunečním světle. Některé mikroorganismy jsou usmrceny ultrafialovým zářením. Čistící polštáře umývají a umývají. Je lepší použít matraci spolu s krytem, ​​jako polštář s polštářem. V tomto případě je nutné prát pouze kryt.

U listů a přikrývek se všechny nežádoucí prvky hromadí:

  • prach;
  • částice odumřelé kůže;
  • různá textilní vlákna;
  • písek;
  • mikroby.

Pozor!Ložní prádlo by mělo být z bezpečnostních a hygienických důvodů nejméně jednou za pět dní umyto a vařeno. Doporučuje se umývat dětské ložní prádlo každé tři dny. Polštáře a přikrývky, naplněné přírodním dolů, jsou zasílány na úklid každé 3 měsíce.

Bez ohledu na okolnosti a negativní emoce nahromaděné během dne musí být v každém obývacím pokoji udržována pohodlná mikroklima. To lze provést ventilací místnosti i zvlhčovačem vzduchu. Hlavní věc je vědět, že pokoje by neměly být příliš horké, protože teplo vyvolává vzhledškodlivých mikroorganismů a vytvářejí pro ně příznivé životní podmínky.

Místa největšího hromadění nečistot

Navzdory pravidelnému mokrému čištění je v některých místnostech mnohem více prachu než v jiných místnostech. To je způsobeno tím, že nejmenší částice, které jsou pro oko neviditelné, jsou dostatečně dlouhé ve vzduchu a neusazují se okamžitě na povrchu věcí. Tyto částice jsou jemné vláknité tkaniny, fragmenty stropu a stěn, stejně jako domácí mazlíčky a mikroorganismy.

V místnostech, kde se hromadí nečistoty, je mnoho těžko dostupných míst - to je kuchyňská linka, televize, lednice a další domácí spotřebiče. Hodně z prachu lze nalézt mezi rozptýlenými věcmi.

Pozor!Malé částice prachu, které jsou ve vzduchu po dlouhou dobu, přitahují škodlivé látky, které mohou být zdraví škodlivé. Způsobují největší škody lidem, kteří jsou náchylní k alergiím.

Prach se také hromadí na stranách obrazů, lamp, hodinek a různých drobných předmětů, kterým není při čištění věnována pozornost. To je způsobeno některými obtížemi při jejich čištění. Mimochodem, pro usnadnění práce, mohou být malé předměty zpracovány pomocí spreje.

Mikroskopické částice se ukládají ve velkých množstvích na vnitřní předměty z textilií. Elektrifikovaný materiál má vlastnosti přitahování malých částic prachu. Méně prachu se hromadí pod stropem, o kterémčasto zapomenut.

Správné poprášení

K úplnému odstranění prachu je vhodnější vlhká vlněná tkanina a suchá elektrifikovaná vlna v ideálním případě přitahuje nejmenší prachové částice. Mnohé z nich používají speciální utěrky. Nedoporučujeme čistit koštětem, protože zvyšuje množství prachu ve vzduchu. Nejúčinnějším prostředkem pro odstranění malých suchých částic je vysavač. Spolehlivě odstraňuje zaprášené tvrdé a měkké povrchy nábytku, stěn, podlah, záclon, koberců a dalších věcí.

Ideálním čisticím zařízením v domácnostech je mycí vysavač. Po ošetření tímto přístrojem jsou tvrdé povrchy otřeny vlhkým hadříkem. Suché ubrousky se nedoporučují. Zvedají malé částice, které se postupem času ukládají a vytvářejí nálet prachu.

Obecné čištění by mělo být zahájeno od stropu. Můžete použít mop zabalený ve vlhkém vlněném hadříku. Nejméně veškerého prachu se shromažďuje na stropě, což znamená, že je snadnější umýt.

Po vysávání je nutné důkladně vyčistit všechny rohy podlahy a otřít vlhkým hadříkem. Pak otřete dveře, parapety, obrazy, nábytek, vnitřní police, suvenýry, sochy a další drobnosti. Nábytek je nejprve vysát a pak otřen. Nezapomeňte na lustry, římsy, žaluzie a područky. V závěrečné části čištění se zabývají odstraňováním nečistot z nízkých povrchů - židlí, stoliček a nočních stolků.

Pozor!Neustále dochází k tvorbě prachu všech typů. Je nemožné to zastavit. To je důvodem vzniku tenké vrstvy prachu na povrchu během dne.

Způsoby boje s rychlým vznikem prachu

Metody řešení rychlé tvorby prachu jsou tyto:

  1. Denní mokré čištění celého bytu. Zvláštní pozornost je věnována chodbě a chodbě. To nedovolí, aby se nečistoty přesunuly do jiných místností.
  2. Postupná práce s čištěním nábytku. Nejdříve se vysaje a pak se otře vlhkým hadříkem.
  3. Použijte vlhký vlněný hadřík nebo ubrousek na ubrousky. Koše pro zametání podlahy se nedoporučují. Ideální volbou je mycí vysavač.
  4. Použití speciálních filtrů ve vysavačech.
  5. Povinné odstraňování nečistot z těžko přístupných míst.
  6. Pravidelné čištění peřin a polštářů ve společnostech, které používají speciální vybavení.
  7. Periodické uvolňování prachu z oděvu, měkkých hraček a pravidelného mytí ložního prádla.
  8. Kosmetické procedury a česání vlasů v koupelně. Pro odstranění chlupů použijte lepící zařízení.
  9. Pravidelně česat domácí zvířata na ulici.
  10. Používejte při čištění speciálních detergentů.

Způsoby odstraňování prachu

Malé částice již nepokryjí povrchy pevných předmětů, pokud jsou ošetřeny výrobním detergentemprostředky. Odstraňují statickou elektřinu, která zabraňuje přitahování prachu. Můžete použít vlastní vaření.

Dobrý roztok citronu. Spolehlivě odstraňuje drobné nečistoty, po kterých nejsou žádné skvrny a pruhy. Chcete-li připravit takové složení, měli byste nalít malé plátky citronu s rostlinným olejem a počkat 5 dní. K výslednému přípravku přidejte vroucí vodu, přefiltrujte a namočte látku do ní. Poté se suší a otírá se všemi povrchy.

Levandulový olej je vynikající antistatický. Míchá se ve vodě a pak se pomocí látky navlhčené roztokem setře. Dobrým řešením je směs bělidla rozpuštěného ve vodě. Další možností je přírodní antistatická kompozice připravená z vody a běžné soli. Leštěné povrchy lze otřít vodou ředěným glycerinem.

Důležité!Ke každému antistatickému prostředku lze přidat vodu a šampon, důkladně promíchat a ošetřit na jakýkoliv povrch. To trvale chrání výrobky před usazováním prachu.

Hlavní je nezapomenout na speciální měkké ubrousky a vlněné nebo vlněné tkaniny. Ostatní pomůcky se nedoporučují. V hromadě se hromadí prach, který zabraňuje tomu, aby se i mikročástice zvedaly, a vlna je elektrifikována, takže přitahuje nejen malé prachové částice, ale i velké.

Pokojové rostliny proti prachu

Existují určité typypokojové rostliny, které mohou přitahovat prach, a hostitelka může jen otřít listy vlhkým hadříkem.

Odstraňování prachu pomáhá:

  1. Ficus benjamina. Absorbuje toxické látky vylučované některými plasty a jinými produkty.
  2. Chlorophytum. Absorbuje všechny toxické látky v místnosti.
  3. Geranium. Ničí bakterie a bakterie.
  4. Spathyphilum. Potlačuje vývoj plísní.
  5. "Teschinův jazyk." Úspěšně odolává oxidům dusíku.
  6. Cypress. Efektivně přitahuje negativní ionty vycházející z elektrických spotřebičů.
  7. Gerbera. Aktivně absorbují oxid uhličitý a uvolňují kyslík.
  8. Begonia. Ničí mikroorganismy a zvlhčuje vzduch.
  9. Dieffenbachia. Ničí stafylokoky a jedovaté sloučeniny.
  10. Scheffler. Absorbuje nikotin. Tato rostlina je užitečná v bytě, jehož majitel raději kouří, sedí na židli, místo aby šel na balkon.

Odstraňte prach z těžko dostupných míst

Kupodivu je čalouněný nábytek jedním z těžko přístupných míst. Navzdory tomu existuje několik způsobů, jak z nich vyloučit prach. Nejúčinnější je výkonný vysavač. Rychle a úplně vytáhne prach ze židlí a pohovek čalouněných běžnou tkaninou.

Další metoda je následující: na měkký nábytek naneste vlhký, ale pečlivě lisovaný list. Pak zaklepejte na čalouněný nábytek a prach, který vyjde, se usadí na listu. Pro zničení mikroorganismů,povrchy pohovek a židlí dušené železem. Tento postup se provádí každých několik měsíců.

Knihy jsou vysávány na hadici, na které jsou umístěny speciální trysky s dlouhým vlasem. Police jsou setřeny vlhkým hadříkem. Doporučuje se otřít listy pokojových rostlin vlhkou houbou. Některé malé rostliny mohou být opláchnuty přímo v lázni při pokojové teplotě. Tento postup eliminuje všechny nečistoty a příznivě ovlivňuje celkový stav rostlin. Vzhledem k tomu, že se prach na stěnách shromažďuje v malých množstvích, jsou také vysávány a poté utírány hadříkem.

Žaluzie jsou uzavřeny. Pro jejich ošetření je vhodný mýdlový roztok. Pokud nevypadají špinavě starým květem, ale jednoduše se zakryjí prachem, pak je otřete vlhkým hadříkem. Pro důkladnější čištění použijte speciální měkký kartáč. Pokud máte čas, pak lze žaluzie vyjmout a důkladně omýt vodou s pracími prostředky nebo běžným mýdlem.

Jak se vzdělávat v pravidelných úklidech v bytě

Stálé světlo nebo pravidelné obecné čištění bytu, bude úlevu od prachu a škodlivých látek, takže bude snadné dýchat. Pravda není vždy čas a touha. Ideální motivací by mohlo být pozvání hostů. Je nepravděpodobné, že hosteska bude chtít, aby hosté byli svědky chaosu a zmatku.

Proveďte úklid ráno, když je plný síly a energie. Ve večerních hodinách po práci nechci dělat úklid, protože v této době je tu něcokolaps a negativní emoce nahromaděné během dne nám neumožňují dělat něco užitečného.

Můžete si vybrat konkrétní den v týdnu a stabilně čistý. I když tam není žádná touha, stále ještě nemusíte relaxovat. Po několika měsících jste do tohoto procesu nataženi tak, že bez čistění prostě nemůžete žít. Tento den vám něco chybí.

Při čištění nesmí být rušena jinými záležitostmi, protože plánovaná práce musí být dokončena. To vše se nakonec stane zvykem. Chtěli byste se vždy vrátit domů v dobré náladě, pravidelně měnit situaci v domě: provádět kosmetické opravy, změnit tapetu, uspořádat nábytek.

Jak začít čištění

Za prvé, úklid prostor začíná odstraněním předmětů a věcí, které mají vlastnosti přitahování prachu. Jeho hlavní část je soustředěna do dolní části místnosti, takže děti trpí prachem více, i když si to nevšimnou.

Děti obecně dostávají více než dospělí, protože v měkkých hračkách se hromadí mnoho prachu. Protože je nemůžete odhodit, musíte je uložit do krabic. Totéž platí pro knihy. Tiskové publikace, které jsou v otevřeném prostoru, přitahují také prach, takže knihy by měly být uchovávány za sklem.

Obzvláště neuvěřitelně velké množství prachu se hromadí v kobercích, které pokrývají podlahy a koberce. Potřebují být vysávány mnohem častěji, než aby se otíral nábytek. Věci, které nejsoupoužívat let, můžete složit do plastových sáčků a skrýt ve skříni, a to je lepší dát lidem v nouzi.

Doporučení

Nedoporučuje se splést byt s věcmi, které aktivně přitahují prach. Mnozí preferují minimalistický styl, proto čištění v takovém bytě trvá nejméně času

.

Pro rychlé odstranění prachu se doporučuje použít mycí vysavač. Domácí spotřebič s látkovým vakem vrhá část prachu zpět do místnosti. Vysavač s vodním filtrem, zcela zadržuje prach. Po práci s takovým domácím spotřebičem je místnost trochu navlhčená. Veškerá vlhkost se okamžitě odpařuje po větrání místnosti.

Důležité!Aby se klíšťata nemohly reprodukovat v ložním prádle, měly by být omývány častěji s varem.

Pokud není žádoucí nezávisle se zabývat odstraňováním prachu z podlahy, můžete tomuto úkolu důvěřovat vysavači. Chcete-li pomoci s tímto domácí spotřebič, můžete si koupit čistič vzduchu. Odstraňuje prach ze vzduchu, takže toto řešení je považováno za ideální. Cenově dostupné zařízení spolehlivě zvládne práci.

Na konci všeho můžete získat ionizátor a zvlhčovač. Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je to, že toto vše dává pozitivní výsledek, když pravidelně čistí prostory. Kdyby každý majitel domu viděl mikroskopické roztoče a samotný prach pod mikroskopem, čistil by každý den.