8 triků, když můžete pomoci obyčejný dětský prášek!

Prášková směs pro kropení a zčervenání pleny u malých dětí chrání jemnou pokožku před třením, zklidňuje ji. Nicméně, dětský prášek může nejen odstranit podráždění, ochlazení pokožky. A také úspěšně používají pro kosmetické a domácí účely.

Složení a použití

Péče o pleť dítěte by měla obsahovat pouze přírodní látky a standardní složení práškové směsi zahrnuje:

  • silikátový minerál-mastek, což je drobivá prášková látka sněhově bílého nebo bílozeleného odstínu. Je součástí jakéhokoliv kosmetického prášku;
  • Oxid zinečnatý, což je lokální protizánětlivé činidlo. Používá se k léčbě a prevenci: plenkové vyrážky, vředů, povrchových ran, popálenin, vředů kůže, proleženin;
  • jeden odizolovaný extrakt vody z léčivých bylin: otočení, heřmánek, řebříček, uzlík.

Prášek pro vnější použití rychle absorbuje a následně absorbuje zánětlivou tekutinu. Látka se objeví na kůži v důsledku alergie nebo jinénegativní reakce organismu. Snižuje množství exsudátu, snižuje obsah lymfocytů a eozinofilů v zánětlivé tekutině. Pomáhá se zbavit:

  1. Dermatitida, která se vyskytne, když se pokožka dítěte dostane do kontaktu s plenkami.
  2. Herpetická dermatitida.
  3. Zánět oblastí kůže, které vznikly v důsledku porážky očkovací houby.
  4. Kontaktní dermatitida.
  5. Geneticky způsobené chronické kožní onemocnění, které se projevuje jako ekzémová vyrážka a suchá kůže.
  6. Seborrhea - zánětlivé kožní onemocnění, které se vyskytuje v oblastech těla, kde je mnoho mazových žláz.
  7. Alergická dermatitida.

Použití nástroje

Používejte prášek jako terapeutické činidlo, pamatujte, že se jedná o produkt, který lze úspěšně použít pro různé účely v domácnosti.

Jako šampon

Pokud je potřeba naléhavě přivést vlasy do pořádku, ale po ruce není voda ani šampon, mohou být prameny ošetřeny práškem. Prášková směs je dobrý „suchý šampon“, který lze aplikovat na všechny typy vlasů. K tomu naneste nástroj na masážní hřeben a rovnoměrně rozdělte prášek po celé délce vlasů. Prostředky adsorbují tuk aznečištění nahromaděné na kudrlinkách. Majitelé blonďatých vlasů by měli používat klasický prášek a lidé s tmavými vlasy by měli do kartáčku s práškem přidat 10 g-15 g kakaového prášku.

Tento neobvyklý šampon může být použit k čištění vlasů domácích mazlíčků, kteří nemají rádi úpravy vody. Prášek dobře čistí vlnu, zmírňuje záněty po bodnutí blechami, lízá jedince a klíšťata.

Důležité!

Prášek lze použít nejen ke zvýšení objemu vlasů, ale také k vytvoření svěžích řas a výrazných rtů.

Pro akné

V případě zánětu pokožky obličeje s přítomností velkého množství akné nebo akné zmírní zánět a sníží počet akné. Majitelé velmi mastné kůže náchylné ke zvýšené aktivitě mazových žláz, musíte použít prášek s jinými kosmetiky. Oxid zinečnatý rychle vyřeší problém výskytu hnisavého akné a akné.

Složení výrobku je navíc bezpečné, proto se nebojte použít prášek na obličej. Vzhledem k tomu, že produkt eliminuje obsah škodlivých složek, vedlejší účinky ve formě exacerbace zánětu na obličeji jsou jednoduše vyloučeny. Pro terapeutické účinky práškové látky aplikujte minimálně 1, 5-2 měsíce. Po uplynutí této doby použijte nástroj podle potřeby.

Od pocení podpaží

V boji proti hyperhidróze podpaží bude vhodnou náhradou antiperspirantu obvyklý prášek pro děti. Má adsorpční kvalitu, takže absorbuje přebytečnou vlhkost a dodává pokožce pocit sucha a svěžesti. V důsledku uvolňování tekutiny v axilárních oblastech se tvoří patogenní bakterie. Oxid zinečnatý zabraňuje jejich rozvoji, odstraňuje nepříjemný zápach.

Po skončení úpravy vody ošetřete problémové oblasti. Aplikujte pouze na čistou, dobře vysušenou pokožku. Jinak se silikátový prášek vrací do pelet. Prášek není aplikován v tlusté vrstvě, pokrývá celou problematickou oblast.

Od pocení nohou

Zvýšené množství tekutiny v dolních končetinách se projevuje poruchami a patologiemi nervového systému. Práškové zůstanou suché a boty se zastaví špatně voní. V případě anhidrózy aplikujte přípravek na nohy ihned po osprchování nebo po koupeli. Mastek obsažený v produktu absorbuje pot a oxid zinečnatý neutralizuje plesňové erupce. Pro léčebné účinky práškové látky použijte 1 - 1, 5 měsíců.

Jako prášek

Prášek je levný produkt, který se používá nejen k odstranění dermatitidy, ale také k náhradě drahé kosmetiky. S mírnýmnanesením obličeje práškové látky to nebude znatelné. Ve stejné době, kůže získá rovnoměrný odstín, reliéf bude vizuálně vypadat mnohem hladší.

K získání práškového kosmetického dekoračního prostředku světlejšího odstínu lze tmavý prášek smíchat s práškem, naneseným na kůži štětcem.

Důležité!

Kromě toho se prášek používá jako prášek, může být přidán do složení různých obličejových masek.

Vytvoření objemu vlasů

Dobrou metodou pro přidávání objemu do účesu, poslušnosti vlasů během následného tvarování, je použití dětského prášku. Použití nástroje umožní, aby kadeře zůstaly čerstvé a déle čisté, protože mastek absorbuje veškerý mastný tuk. Když zlobivé kudrlinky, které nejsou během instalace fixovány, můžete použít jako alternativní náhražku laku a pěny práškový nástroj.

Je možné použít prášek pro vlasy jakékoliv délky. Chcete-li to provést, rozdělte prameny na několik částí, otřete prášek prsty a hřebenem s hřebenem.

Pro výsadbu květin

Při výsadbě tulipánů, hyacinů, krokusů, narcisů a lilií by měly být žárovky ošetřeny dětským práškem. Tato metoda chrání rostliny před poškozením fusáriem a hnilobou.

Neutralizující nepříjemný zápach

Jako osvěžovač vzduchu lze použít dětský prášek. K tomu, nalít trochu peněz do mělkého talíře, nechte to v místnosti pro 12hodin Osvěžení kouřové místnosti pomůže rozptýlit práškovou látku na koberce a koberce. Po vylití vakuového vakuu.

Cenově výhodný nástroj, který se úspěšně používá nejen pro dětskou pokožku, se stane skutečným pomocníkem při řešení mnoha problémů, přičemž nahradí drahé chemické a kosmetické přípravky.