8 život hacking - jak dokonale šít tlačítko

Šití tlačítka je jednoduchá záležitost. Ale tady jsou nějaké drobnosti. Kromě toho, že tlačítko dělá svou práci, musí být šité tak, aby bylo vhodné jej používat, takže se nevypne za den, a to nejen nepoškozuje výrobek, ale také ho zdobí.

8 tipů pro dokonalé šití tlačítka

  • Nejprve je třeba připravit nit s jehlou. Snažte se, aby uzel byl malý, a jehla, která začíná šít na knoflíku, by měla být přilepená nejprve na přední straně tkaniny tak, aby uzel mohl být skryt pod tlačítkem.

  • Šití tlačítka na tenkou tkaninu, musíte spadnout do stejných otvorů. Noha (sloupec nitě oddělující tlačítko od výrobku) zde není potřeba. Na tenké halence lze nohu vyrobit 2-3 mm vysoko.
Tip!

Na tlusté tkanině je knoflík sešitý nohou, takže smyčka nebude při zapnutém štětinu naježena. Tlačítko s očkem by mělo být šité k výrobku pevně, bez nohy.

  • Tlačítka k bundám, kabátům, kabátům musí být šitá pomocí přídavného tlačítka, které je aplikováno zevnitř. Zároveň je noha potřebná, její výška je 7-8 mm, protože po zkroucení je zkrácena.
  • Můžete udělat elegantní nohu s zápasem. Dej to pod tlačítko. Šití tlačítka, zápas musí být odstraněn a výsledný sloupec je zkroucený kolem.

  • Tlačítka se čtyřmi otvory mohou být ušitá několika způsoby. Je důležité si uvědomit, že tlačítka jsou příčně šitá pouze do spodního prádla. Je na tomto základěNěkdy můžete odlišit plesové šaty od noční košile.

  • Háky a smyčky. Jedná se o velmi obtížné spojovací prostředky, zejména pokud jsou umístěny za nimi, a kromě háčků a očka nejsou ani jeden pár, ale několik. Háčky nejsou jen různé velikosti, ale také různé velikosti. Pokud má upevňovací prvek jednu část na druhé, pak by měl být hák našitý k horní části a očko k dolní části. Šijte je jednoduchými stehy přes okraj: háček na třech místech a smyčku ve dvou.

Tip!

Háček je šitý tak, aby nebyl viditelný na přední straně výrobku. Na hýždě sešívaný uzávěr je samotný hák šitý jako obvykle, ale smyčka je připevněna tak, aby přesahovala přes záhyb 3 mm. V tomto případě byste měli dbát zejména na to, aby stehy nebyly na přední straně výrobku viditelné.

  • Než vyhodíte starou věc, je lepší seříznout knoflíky - stále se mohou hodit.
  • Tlačítka. Tlačítka se dodávají v různých velikostech a různých barvách, i když nejčastěji černá a bílá. Malá tlačítka nemohou vydržet velkou zátěž, používají se pro části, které je třeba odstranit - krajky a jiné límce, luky, jabot, ale i halenky, sundresses, sukně. Šití knoflíků by mělo být úhledné, nikoli tlusté. Dbejte na to, aby stehy na horní a dolní polovině neodpovídaly, jinak se tlačítko nezapne.

Důležité!

Nejdříve musíte šít polovinu knoflíku knoflíku na horní části. Poté zkombinujte a zatlačte po stranách zipu tak, aby se na něj otiskly rányopačné straně. To bude střed druhé poloviny tlačítka.

Pokud se budete řídit všemi pravidly, šité tlačítko bude příjemné pro oko a připomene vám zlaté rukojeti hostesky.