9 tipů, aby květiny ve váze delší

Vibrující, voňavé květy v našem domě jsou velmi příjemné na pohled a povznášející. A tak, aby zdobili pokoje našeho domu o něco déle, měli byste znát důležitá tajemství květinářství.

Takže, jaká péče bude potřebná, aby květiny ve váze nebyly předčasně vadly?

Odstraňte listy

Bez ohledu na typ květin existuje jedno univerzální pravidlo: než je vložíte do vázy, musíte odříznout všechny listy a trny (jsou-li růže) ze dna stonku. To jim pomůže zabránit hnilobám.

Důležité!

Pro dostatečné nasycení květů vlhkostí je nutné na stonku naklonit šikmý řez, zejména pokud je stonek velmi tvrdý (například v chryzantémách a šeřících).

Optimální teplota vody

Řezané květiny by měly být ve vodě o pokojové teplotě. Příliš studená voda nepříznivě ovlivňuje stav kytice a vadí.

Líčení

Dlouhou dobu, aby kytice čerstvé pomoci speciální prostředky pro řezané květiny. Jsou dobře krmené rostliny ve váze, dávají jim šťavnatost a krásu, protože obsahují sadu nezbytných minerálů.

Důležité!

Květináři to zajišťujíVyužití těchto prostředků vám umožní prodloužit životnost kytice až dvakrát.

Uhlí, sůl nebo aspirin

Všechny přírodní květy vydrží déle, pokud se do vody přidá pouze jedna tableta aktivního uhlí. Místo uhlí, můžete použít sůl - dost 1 lžičky. na litr vody.

Aspirin je skvělý pro chryzantémy, jiřiny a karafiáty - stačí dát půl vody do vody.

Ice

K uložení tulipánů je vložte do studené vody a přidejte několik kostek ledu. Tak zůstanou mnohem déle.

Cukr

Některé květiny (růže, karafiáty) mohou zůstat po dlouhou dobu krásné, pokud je voda zcukrována. To bude vyžadovat 1/2 lžičky. cukru na litr vody. Buďte však opatrní: ne všechny květiny milují sladkou vodu (například konvalinek).

Obnovovací voda

Změňte vodu ve váze na čerstvou asi jednou za 1-2 dny.

Chránit před slunečním zářením

Řezané květiny nesnášejí teplo uvnitř, takže květinářům se doporučuje dát vázu do chladné místnosti, vyhnout se vystavení slunečnímu záření.

Tip!

Kromě toho neskladujte kytice v blízkosti spotřebičů, které produkují teplo.

Pozor na poklesy teploty a průvanu

Kytice přivezená z ulice v mrazivém počasí by se měla nejprve konat 20 minut na balkóně a teprve pak vstoupit do místnosti.