A ve skutečnosti? Kolik vody byste měli pít denně

Člověk nemůže existovat bez vody, je obsažen v každé z jeho buněk. Na internetu a časopisy jsou často mýty o vodě. Říkají vám, kolik potřebujete denně pít tekutiny, jak to ovlivňuje tělo. Mnoho vynálezů nemá žádný vědecký důkaz, ale lidé v ně stále věří.

Každý den musíte vypít 8 sklenic vody

.

Toto prohlášení se objevilo v časopise v roce 1945. Odborníci uvedli, že člověk musí vypít 2 litry tekutiny denně. Mohou to být polévky, čaj, kompot. Ale mnozí lidé doslovně chápou frázi a pijí jen vodu.

Pozor!

Nepijte přesně 8 sklenic tekutiny. Je žádoucí řídit se žízní.

Je zakázáno pít při jídle

.

Mýtus přišel s lidmi, kteří jedli chleba s polévkou. Ve skutečnosti, tekutina pomáhá žaludku trávit jídlo. Pokud chcete pít během jídla, nepopírejte si to. Na tom není nic špatného a tělo to neublíží.

Pití při sportu je zakázáno

.

Další gymnastky v sovětských časech tvrdily, že voda opilá během cvičení dělá srdce těžší a zvyšujekrev. Opak je pravdou. Při sportování se krev stává silnější, což komplikuje práci srdečního svalu. Proto trenéři doporučují pít během a po tréninku.

Užitečná je pouze čistá voda

.

Stále není známo, proč odborníci doporučují pití vody přesně. Možná to má zvláštní vliv na tělo. Hlavní výhodou oproti sladkým nápojům je jeho nulový obsah kalorií a absence cukru. Lidé, kteří chtějí zhubnout, by tomu měli věnovat zvláštní pozornost.

Existuje mýtus, že se může vypít pouze balená voda. Ale to je jen proto, že pochází z jeřábu nízké kvality.

Čím více člověk pije, tím více toxinů z těla

.

Část těla je z těla odstraněna ledvinami. Během dne jsou schopni vyčistit určité množství krve a produkovat moč. Překročení maximální noci nebude možné fyzicky

Důležité! Nadměrné pití proto neovlivní vylučování toxinů z těla.

Každý člověk je jednotlivec a on sám ví, kolik potřebuje pít tekutiny denně. Pokud máte žízeň, neměli byste to tolerovat. A naopak, pokud nechcete pít, nemusíte se nutit. Mnoho mýtů bylo vytvořeno již dávno a nemají vědecký názor. Proto nedůvěřujte všemu, co bylo schopno číst v deníku.