Blackberry prořezávání: kdy a jak to udělat

Blackberry je bohatý na vitamíny, minerály, antioxidanty, takže má nejen nádhernou chuť, ale také užitečné vlastnosti. V létě, aby si dobrou sklizeň, musíte pečlivě pečovat o to a určitě udělat prořezávání. Pro jasné pochopení toho, kdy a jak správně provést tento proces, byste měli prozkoumat informace prezentované s diagramy, obrázky krok za krokem a podrobné video.

Potřeba prořezávání

Po přistání v prvním roce se výhonky teprve začínají růst, získávají sílu a energii. A ve druhém roce kvetou, nesou ovoce. Pak stárnou, po čemž od nich nelze očekávat dobrou sklizeň.

Při správném prořezávání dostanou mladé výhonky více živin, což přispěje k bohaté sklizni. Kořenový růst také musí být včas odstraněn.

Pokud se tak nestane, příliš husté keře nenechají sluneční paprsky projít, což vede k:

  • bobule nízké kvality;
  • energetické ztráty;
  • vážné nemoci;
  • zánik v zimě.

Literatura ostružin ostružin stimuluje jeho kvetení a plodnost v nadcházející sezóně. Na jaře, cílem procesu je odstranit zmrazené výhonky, protože i dobře pokryté větve nemohou pohybovat zimní větry a minusteplota

Kdy a jak se oříznout

K provedení postupu, kterým budou křoviny zelené, svěží, s jemnými květy, a pak chutné bobule jako na fotografii, je to možné na jaře, v létě a na podzim. Pro zimu prostě musí dobře pokrýt.

Pružina

Jakmile se ohřeje, jemně narovnejte křoviny, pečlivě prozkoumejte vše a pak odstraňte slabé a zasažené větve. To zabrání rozvoji možných negativních procesů. Optimální počet výhonků na jednom keři, který přežil zimu, je 6 kusů. Pak dát čas blackberry zahřát a dát na bud. Větve jsou svázány a zkráceny vrcholy výhonků.

Zajímavé!Keře mohou být prořezány štípnutím, tj. Mladý růst může být odstraněn. To přispěje k dobré sklizni.

Léto

Keřové větve ke zpracování po sbírání bobulí, protože splnily své poslání. Řez tak, aby zůstalo i konopí. Tyto akce mohou chránit rostliny před chorobami porážky různých škodlivých hmyzů.

Skutečnost!Prořezávání v létě může nastat v různých časech. Pokud je keř brzy zralý, pak je ošetřen v červnu a ten, který zraje.

Podzim

Během tohoto období se rostlina připravuje k ošetření ošetřením. Nejprve odstraňte klíčící větve přímo pod kořenem, odstřihněte příliš dlouhé výhonky a zbavte se postižených oblastí. Mělo by být asi 8-10 kusů, možná méně. Pokud ne, pakzesílené křoviny budou těžší odstranit pro zimní skladování.

V důsledku podzimního prořezávání se celková odolnost zařízení proti mrazu zvýší. A když přežili zimu, budou v horkém období roku lépe kvést a budou dávat velkou úrodu.

Možnosti podvazky

Všechny odrůdy této rostliny jsou rozděleny do dvou skupin: s plíživými a rovnými stonky. Pro každého vyvinul oddělenou metodu formování:

  1. Lano (první skupina) . Po zimě jsou větve navinuty na drát na jedné straně. Prakticky stejné akce se provádějí s mladými výhonky, pouze s větrem. Na podzim jsou mladé větve nevázané a staré a slabé jsou odstraněny. Všechno, co zbývá, je pečlivě uloženo ve výkopu a zakryto.
  2. Ventilátor (druhá skupina).V loňském roce jsou větve svisle upevněny na mřížoví a mladí, jak rostou, jsou vodorovně svázáni po stranách k dolním drátům. Ukazuje se, že je to forma ventilátoru. V této poloze je snazší řezat suché větve umístěné ve středu a čerstvé lze pevně ohnout k zemi a přikrýt plastovým sáčkem pro zimování. Když přijdou teplé jarní dny, sundejte poslední, vyberte nejsilnější větve a odstraňte vše ostatní. Udělejte si čas na zahřátí, pak upevněte ve svislé poloze.
Důležité!Bez ohledu na volbu schématu je lepší oddělit staré větve od mladých v době vzniku. To usnadní proces ořezávání a veškerou další péči.

Nástroje

Zkušení zahradníci mají dvě zvláštnosti.zařízení pro zpracování rostlin. Je to pruner a pruner. Při nákupu je třeba věnovat pozornost kvalitě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nástroje by měly končit více než jeden rok.

Průměr dospělého ostružiníkového větve je v průměru asi 1,5 cm. Při výběru v obchodě je třeba věnovat pozornost vzdálenosti mezi lopatkami. Pokud mají mezeru, pak zařízení není dobré. S ním bude možné rozbít větve.

Míra ostrosti je stejně důležitá. Dobře broušené nože usnadňují zpracování. Pro výhonky je ideální nůž na kovadliny sestávající z ploché desky a ostrého nože. První jamka fixuje větev v jedné poloze, zatímco druhá ji smaže. Během používání by měl být tento nástroj držen v jednom úhlu.

Delimber je vhodný pro podzimní prořezávání dřevin. Snadno odstraňuje silné větve a zkracuje růst ve středu koruny. S pomocí dlouhých úchytů mohou bez poškození rostliny prořezávat v samém středu keře.

Doporučuje se zakoupit zahradní pilu. Bude to nutné, jako poslední možnost, pokud se nůžky a nůžky nebudou vyrovnávat s jejich úkolem. Má zvláštní úhel zapojení a ostření zubů. Po použití zůstávají hladké řezy, pak křoviny vypadají esteticky a riziko infekce se snižuje.

Všechny plodiny, které milují teplo, vyžadují pečlivou údržbu a ostružina není výjimkou. Jedním z nejdůležitějších je prořezávání keřů.všech fázích celého procesu. Pokud to uděláte správně, pak je k dispozici bohatá sklizeň bobulí pro zahradníka.