Boty otírají podpatky, co mají dělat: obuvnické tipy, jak správně natahovat boty, jak se vyhnout vzhledu kuřích

Když si koupíte botu, může dobře sedět na jedné noze a po jejím nošení se často stává příčinou nepohodlí - to tlačí a tře.

Podobná situace je normou pro všechny dvojice - k materiálu, vzhledem k tuhosti, trvá určitý čas, než se získá tvar nohy. Šířka obuvi, která otírá patu, je možná téměř ve všech případech, ale někdy je nutné přijmout další opatření, která usnadní nošení nebo se vzdají dvojice - když jsou zrna silně třítá a tvoří mozoly.

Proč boty trí

Nové boty jsou často natírány - materiál bot se okamžitě vejde pod nohu. Pata na botě bude obzvláště tvrdá, aby se mohla otírat, když je pata velmi tvrdá a při stisknutí se neohne pod prsty - to se děje v 9 z 10 případů. Existují však i jiné důvody, které vedou k tomu, že při nošení je bolest:

 1. Nesprávná velikost.Podobná situace je často pozorována. Nesprávná velikost tenisek nebo bot vede k problémům s nošením těchto bot. Pár musí být plně dimenzován - i polovina velikosti plus nebo mínus vede ke stálému podráždění kůže a bušení nohou.
 2. Model boty se nehodí. Podložky, se kterými jsou boty šity, se liší výtahem, plností a dalšími parametry. Ne všechny modely jsou stejně usazené. Pokud se při montáži do skladu noha v produktu vymačká, nebo naopak jsou končetiny příliš volné, je nežádoucí koupit takový pár. Boty musí sedět pevně, ale ne tlak na nohu.
 3. Otok nohou. Individuální důvod, který je často ignorován při nákupu nového páru bot. Pokud je však po dlouhé procházce tendence k otokům, musíte si vzít modely s poněkud širší botou - aby se nové boty netřely později.
Varování!

Když nohy pravidelně nabývají, měli byste se poradit s lékařem. Edém je jedním ze známek mnoha nemocí, nejčastěji spojených se zhoršenou funkcí kardiovaskulárního systému.

Správný výběr

Aby nedošlo k otřepání nového páru, je nutné přistupovat k procesu jeho výběru a odpovídat zodpovědně a pečlivě. Boty, boty, boty, sportovní obuv jsou potřebné pro stálé nošení. Pohodlí musí být na prvním místě, venkovní krásy a další parametry, které přímo nesouvisí s pohodlím nošení, jsou sekundární a ne tak významné. Klíčová doporučení, která umožníUdělej si správnou volbu a kup si pár "nohou" tak, aby netřela patu nohy:

 1. Když se pár, který má pohodlný vzhled, jeví jako pohodlný, je stále nutné vyzkoušet si to na pár minut.
 2. Pokud zvolený pár je více, pak si nemůžete koupit - zjevné pohodlí v obchodě nebude šetřit, protože záda bude třít při nošení.
 3. Polštářek je jedním z hlavních bodů výběru. Musí být ortopedická.
 4. Nákup dvojice z přírodních materiálů je preferován.
 5. Doba nákupu hraje roli - ve večerních hodinách se noha v parametrech mírně zvýší, takže v tomto období je nutné určit, jak dobře pár zapadá.
 6. Boty, které mají tvrdou podešev, nejsou tou nejlepší volbou. Upřednostňovanou možností je měkká a flexibilní základna.

Ne vždy lze očekávat, že nové boty budou po nákupu přepraveny. Někdy takové boty nelze natáhnout - vzhledem k povaze materiálu, ze kterého je vyroben, a přírodním okolnostem - noha je schopna se ve večerních hodinách mírně zvýšit. Při nákupu obuvi z měkkých přírodních materiálů, může růst a sedět na noze, ale to je možné pouze v případě trochu nevhodné velikosti.

Jak se natáhnout a rozšířit

Je beznadějné, že po koupi je možné okamžitě po celý den ustoupit v novém páru - v každém případě se objeví nějaké nepříjemnosti - dokud bota nebude mít tvar nohy. Pokud se boty tře zezadunebo na jiných místech, je někdy možné šířit nebo protáhnout pár. Můžete použít specializované chemikálie, které prodávají obchody s obuví, nebo použít mechanické možnosti pro natahování.

Pro informaci!

Nejvhodnější možností je obrátit se na obuvníka, který se specializuje na montáž výrobních výrobků pod nohou klienta.

Přírodní materiál

Existuje několik technik, které umožňují, aby pata v botě byla měkká a zabraňovala dalšímu otření nohy. Dobrým způsobem je pevně zalomit patu měkkou hmotou a lehce poklepat malým kladivem. Během postupu je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození materiálu. Mechanické možnosti změkčení obuvi nejsou vhodné pro lakované modely. Kleště - stejně jako kladivo, příprava a bezpečnostní opatření jsou stejná.

Stolní ocet je možností, jak učinit obuv měkčí. Kyselina změkčuje přírodní látky a činí ji pružnější. Tato metoda zahrnuje pokládku vnitřku výrobku kus látky namočenou v octě. Kyselina nasáklá hmotou uvnitř boty by měla být 12 hodin. Zároveň je nutné zajistit, aby tkanina nebyla příliš mokrá - z ní by neměl proudit ocet.

Aby nedošlo k poškození materiálu octem, který je přisuzován žíravým sloučeninám, je možné použít pouze vlhký horký hadřík. V tomto provedení je nezbytné dodatečně mazat glycerolem ty oblasti, které jsou příliš těsné k noze, což vede k tvorbě kukuřice.Glycerin by měl být na výrobku otírán pouze po 15 minutách od položení horkého vlhkého hadříku - je nutné, aby byl materiál výrobku dostatečně zahřátý. Místo glycerinu je povoleno používat ricinový olej. Pro změkčení je také možné otřít patu takovými prostředky:

 • mýdlo;
 • přírodní vosk;
 • parafin.

Urychlit proces výroby bot ve tvaru nohy s prstem doma. K tomu je nutné zvlhčit boční stěny a zadní stranu nové vodky zevnitř. Pak musíte nosit ponožky a chodit do nové boty před jejím úplným vyschnutím. Následně bude výrobek dokonale sedět na noze a nebude třít. Ale tato metoda pomáhá, když zakoupený pár zapadá do velikosti.

Varování!

V obchodě s obuví je možné koupit specializované aerosolové výrobky, které pomáhají natahovat kožené boty bez poškození materiálu.

Umělé materiály

Výrobky z různých druhů náhradpřírodní kůžea syntetických materiálů vyžadují další úpravu. Pro zmírnění obuvi těchto materiálů je možné namísto octa použít alkohol. Použití přípravků obsahujících kyseliny ve vztahu k umělým materiálům je nemožné. Chcete-li změkčit záda, musíte vytvořit roztok vody s alkoholem a lehce promíchat boty na patě, straně a v dalších oblastech, kde tlačí. Tato metoda se však nedoporučuje, jsou-li v produktu vložky z lepenky. Alkohol povede ke ztrátě počáteční formy lepenky

Olejrostlinného původu napomáhá změkčení obuvi, pokud se produkt otírá zevnitř a ponechá po dobu 12 hodin - pro absorpci. Po uplynutí této doby se zbývající olej setře ubrouskem Kromě rostlinného oleje je možné použít i glycerin. Taktika akce je podobná, ale nemůžete čekat 12 hodin - když je glycerin absorbován, pár může být nasazen.

U obuvi ze syntetických materiálů je možné uplatnit několik možností, které se používají u přírodních produktů. Tyto metody zahrnují variantu s vlhkým horkým hadříkem, kladivem a kleštěmi. V případě vlhké tkáně je také nutné vyčkat, až je produkt zcela suchý, a kladivo a kleště nesou podobná rizika.

Zpět na prodejnu

Pokud jsou boty otírány a neexistuje možnost tuto situaci napravit, existuje možnost vrátit pár do skladu. Jedná se o běžný postup, jehož přípustnost je na legislativní úrovni podporována zákonem o ochraně práv spotřebitelů. Na základě ustanovení tohoto zákona má kupující právo vrátit nevhodný pár, jsou-li splněny tyto podmínky:

 • čas od okamžiku nákupu - do 14 dnů;
 • kontrola je vedena a kolonka je ve správném tvaru;
 • Prezentace boty nebyla ovlivněna.

Má-li zakoupený pár významné vady, má prodávající právo odmítnout vrácení zboží. Důvodem odmítnutí je také případné nedodržení standardních podmínek pro návrat. Ale odborníci poskytují radu - v případě odmítnutí návratu má kupující právopodat stížnost na jméno majitele obchodu, jejíž kopii je možné zaslat výrobci nebo použít jako podklad pro soudní řízení.

Varování!

Správní orgán je povinen na žádost kupujícího předložit knihu stížností. Je možné označit momenty, které způsobily nespokojenost. V případě nesprávného zacházení se zaměstnanci prodejny nebo za jiných okolností, které jsou v rozporu s přijatými standardy chování prodejců, je nutné vyžadovat reklamační řád.

Pokud jsou podmínky pro vrácení zboží plně splněny, je kupujícímu nabídnuta možnost výběru - náhrada v plné výši, nahrazení dodaného zboží novým nebo výběr jiné boty podle chuti. Pokud je další pár dražší, pak kupující platí navíc, a když je cenový rozdíl v jeho prospěch, obchod musí vrátit rozdíl. Obchod také často nabízí slevu na zboží, když se osoba vrátí ke koupi obuvi. Taková akce je jednou z možností, jak instituce kompenzovat morální škody.

Kukuřice na noze

Pokud se nová bota otře a byla včas zaznamenána, pak není vždy možné chránit nohu před kuří oka. Když je pata již otřená, je nejprve nutné vyměnit nositelný pár za pohodlný. Vyhození nebo darování do obchodu však není nutné, když se poprvé objevily puchýře a pár sedí dobře na noze a nezpůsobuje nepříjemnosti. Dostatečná míra vyčnívá ponožku v následujících dnech, před hojením ran, jiných bot.

Kukuřice může být dvou druhů - suchá a mokrá. Mokré kukuřice- jedná se o puchýře, ve kterých je průhledné nebo se silným poraněním narůžovělé, tekuté. Suché - to je "natograps". Takový kalus je výsledkem dlouhodobého nerešpektování boty, která tlačí a vytváří mírné tření, které není dostačující pro vytvoření blistru. Tyto dva typy kuřích se chovají odlišně.

Odstranění puchýřů

Blistry naplněné tekutinami na nohou, zvané dropsy - kukuřice, které se objevují v důsledku prodloužené (od 2 hodin) nošení bot, které se nevejdou. Jakýkoliv kontakt s takovými mozoly přináší bolest, proto prvním opatřením je ochrana poraněné oblasti před vnějšími vlivy pomocí baktericidní náplasti. Pro urychlení regenerace je možné vyrobit obklady z čerstvých řezaných aloe nebo jitrocelů.

Varování!

Lékaři nedoporučují propíchnout mozol, což může způsobit infekci v otevřené ráně.

Boj proti důsledkům

Úpadek mizí s výjimkou dalšího tlaku na něj jen v prvních hodinách po formaci. V budoucnu je obtížné zbavit se mokré kukuřice pouze sádrou a obkladem. Když zrno dozrálo, je nutné provést něco jiného, ​​protože infekce se může objevit, když se membrány roztrhnou. Chcete-li se vyhnout negativním účinkům kapky, postupujte podle těchto pokynů:

 1. Poraněná oblast je ošetřena dezinfekčním prostředkem - jodem, peroxidem, brilantní zelení a podobně.
 2. Šicí jehla je dezinfikovánaalkoholické lázně po dobu 5 minut.
 3. Bublina s velkým objemem kapaliny je propíchnuta striktně paralelně s pokožkou. Pro normální odstranění exsudátu 1 propíchnutí nestačí - potřebujete 2-3 z různých stran.
 4. Stěny močového měchýře musí zůstat na místě - jako ochrana spodní vrstvy kůže. Místo opláchněte tekutou utěrkou sterilním hadříkem a ošetřete peroxidem vodíku.
 5. Na ránu se aplikuje vrstva antibakteriální masti pod baktericidní náplastí nebo obvazem.

Pokud je pozorována technika vpichu a sterilita je udržována během procesu, pravděpodobnost infekce vstupující do povrchu rány je minimální. Po zákroku byste měli obvaz pravidelně vyměňovat - každých 6 hodin až do úplného zhojení. Vodní mozoly, zejména po propíchnutí, se hojí snadno, rychle a zřídka se stávají vážným problémem.

Odstranění suchých kuřích

Suché kukuřice jsou hrubé oblasti kůže způsobené stálým tlakem. Dopřejte jim koupele a obklady. Doporučuje se populární metoda - bramborová šťáva ve formě obkladu se přenese přes noc. Zjemní drsnou pokožku. Doporučuje se použít koupel s světle růžovým roztokem manganistanu draselného nebo s heřmánkovým odvarem. Kapalina v lázni by měla mít teplotu -39 ° C.

Prevence kuřích

\ t

Dobře zvolený, pár bot nezaručuje absenci nepohodlí a kuří oka. Je nutné správně rozdělit pár - tak, aby seděla na noze. Nicméně, tam jeněkteré prevence, které mohou zabránit tvorbě kuří oka. Aby nedošlo k roztírání výrobku vhodné velikosti a pohodlné boty, doporučuje se přilepit baktericidní omítku na nohu v místech se zvýšeným rizikem.

Pro informaci!

V botě jsou umístěny specializované obložení (patní podušky). Jsou měkké a díky tomuto zastavení silného tření.

Zvlhčovač

Pokud aplikujete hydratační krém na paty a vnitřek paty, je možné snížit možnost otření nohou. Díky krému zůstává pokožka hydratovaná a měkká - chráněna před agresivním vlivem tvrdých materiálů. Před nanesením obuvi je nutné aplikovat krém, je nutné výrobek zpracovat pouze v kontaktu s tvrdými částmi pokožky výrobku.

Aloe Vera

Extrakt z aloe vera s hydratačním účinkem může zabránit tvorbě mozolů způsobených třením a nošení určitých typů bot. Tyto léky mají také některé antimikrobiální vlastnosti, které snižují pravděpodobnost vzniku infekcí. Po aplikaci tlusté vrstvy prostředků musí čekat na absorpci. Užívat drogy s aloe potřebují 2x denně.

Talek

Talek se používá k odstranění nepříjemných pachů nohou. Je však schopen zabránit výskytu kuřích. Mastek absorbuje vlhkost z potu. Naneste výrobek na vnitřní povrch výrobků a pokožku nohou,v místech, kde je v kontaktu s botami. Talek také odstraní nepříjemný zápach z boty, pokud se již objevil.

Číst také

Jak dezinfikovat boty z houby

Houbové nemoci chodidel se velmi snadno přenášejí, pokud se nedodržují jednoduchá hygienická pravidla, ale je to velmi obtížné a ...

Kokosový olej

Kokosový olej je považován za jednu z nejlepších sloučenin, které mají zvlhčující vlastnosti. Pokud aplikujete olej na kůži nohou, intenzita tření na povrchu bot se sníží. Tento olej je také vhodný pro urychlení hojení povrchových ran - kokos má některé antimikrobiální schopnosti. Kokosový olej pro prevenci by měl být ošetřen v těch oblastech nohy, kde je více kuřích.

Alkohol

Alkohol má schopnost změkčit nové boty z pravé kůže a jiných materiálů. Nedoporučuje se však používat jako prostředek k péči o výrobky z absorpčních materiálů. V tomto provedení mohou vznikat skvrny. Aby se zabránilo jejich výskytu, je nutné papír navlhčit alkoholem a několik hodin ležet uvnitř.

vazelína

Vazelína změkčuje pokožku nohou a činí ji hladkou. Pomáhá také odstraňovat odumřelé buňky z povrchu kůže a pomáhá vyhnout se tvorbě mozolů. Vazelína vytváří ochrannou vrstvu, která chrání pokožku nohou před třením. Je nutné dát prostředky v malých objemech a špičkách prstů,tření masážními pohyby až do úplného vstřebání.

Ice

Led je schopen protáhnout příliš stísněné boty. K tomu je nutné naplnit hermeticky uzavřené sáčky vodou po dobu ½ Balené sáčky jsou uloženy v těsném páru bot. Produkty jsou odesílány do mrazničky a vyčkávají, až voda zamrzne. Po zmrazení se boty vyjmou z mrazničky. Ihned po vyjmutí páru se ihned vyjmou ledové obaly.

Pro informaci!

Metoda využívá fyzikální vlastnosti vody, která se při zmrazování rozpíná.

Závěr

Nejběžnější puchýře otírají patu boty. To je důsledek skutečnosti, že prvek je vyroben z tuhého materiálu nebo dvojice není přizpůsobena velikosti - je větší, širší, menší nebo užší než noha. Aby se zabránilo vzniku kuří oka a jejich následků, měli byste dodržovat doporučení týkající se výběru obuvi, předepsat nový pár a změkčit pokožku nohou v problémových oblastech.