Černá forma v domě: jak nebezpečné a jak se ho zbavit

Jen málo lidí bude ráda jíst jídlo s plísní. Černý nebo šedý sametový kabát může pokrýt nejen výrobky, ale i stěny domu. Houba může růst nepostřehnutelně, a majitel místnosti nebude ani hádat o okolí. Plíseň negativně ovlivňuje lidské zdraví, ale není snadné ji odstranit. I po zpracování se může zobrazit znovu.

Obecné informace

Nejčastěji je černá forma na stěnách způsobena vysokou vlhkostí v místnosti. Dostatečná teplota asi + 18 ° C a vlhkost asi 70%. Po těchto příznivých podmínkách rostou houby vysokou rychlostí.

Usnadňuje proces nedostatečného větrání, zejména na záchodě a koupelně. Vzhledem k nedostatku oken mokrý vzduch nemá kam jít. Přirozené výfukové kanály se nedokáží vyrovnat s objemem práce.

Často jsou stěny vyrovnány sádrokartonovými deskami. Tento materiál má dobrý výkon za nízkou cenu. Má jen jednu hlavní nevýhodu - schopnost absorbovat vodu. Aby se neprojevila, musí se striktně dodržovat technologie používání.

Plastová okna mají mnoho výhod:

  • zvuková izolace;
  • uchování tepla;
  • pohodlí.

Spolu s tím existuje významná nevýhoda- to je hermetické. Okna nenechávají vzduch z místnosti aTo může přispět k růstu plísní.

V případě nesprávné výstavby trpí rohové byty. V dešti se stěny zvlhnou a zamrznou při negativních teplotách. Pokud jsou praskliny, plesnivé houba napadá i zdivo.

Možné důsledky

Ne každý zná nebezpečí černé formy v domě. Existuje několik druhů, z nichž každá přináší člověku určitou újmu. Aspergill nejčastěji žije v pračkách, klimatizacích, zvlhčovačech atd. Způsobuje alergie, rýmu, astma a další problémy s dýchacím systémem.

Uzený Aspergill ovlivňuje ovoce, zeleninu, obilí . Vypadá to jako černé skvrny na výrobcích. Po použití kontaminované mouky chléb rychle ztrácí svou čerstvost a stává se nepoužitelným. Tento druh má vliv na lidské tělo: uzený aspergill způsobuje alergie.

Alternaria alternata postihuje rostliny, půdu a ve vzácných případech ovoce stromů. Jeho barva se liší od zelené po šedou. Je to nebezpečné, protože způsobuje bronchiální astma.

Způsoby dodání

Zničení černé formy není tak snadné. Pro účinný boj je třeba projít několika fázemi. Při přípravě je nutné najít všechna místa růstu houby. K tomu pečlivě zkontrolujte všechny pokoje, podívejte se za nábytek a zkontrolujte místa s vysokou vlhkostí.

Před zahájením léčby se ujistěte, že se nosírespirátor, rukavice a brýle . Spory jsou velmi škodlivé, a proto nemohou dýchat. Ve vzácných případech mohou způsobit intoxikaci. Proto je lepší skladovat na ochranných pomůckách.

Aby se zbavili plísní, je lepší použít hotové nástroje . Jsou chovány v souladu s pokyny a ošetřují všechny povrchy. Pokud je to nutné, můžete zavolat speciální služby, které mají potřebné arzenál nástrojů pro čištění stěn houby.

Poslední fází je prevence. Je nutné, aby úroveň vlhkosti byla v normálním stavu. Koupelna a WC by měly být vybaveny nuceným větráním.

V případě zaplavení nestačí zachytit vodu - povrchy by měly být ošetřeny prostředkem proti plísni.