Čínský Nový rok 2019: kdy na něj čekat a jak se setkat

Čínský Nový rok se slaví dvakrát. Když začíná a končí v roce 2019 dovolená v Číně, mnoho z nich má zájem. Padá 1. ledna a slaví se celým světem. Kromě toho, oslava země slaví lunární kalendář. Datum se mění každoročně. V Číně, dovolená v roce 2019 přichází 5. února, končí 19. února. Rekreanti si budou moci domluvit dovolenou na 15 dní.

Symbol roku

Vzhledem k tomu, že paní roku bude žlutá vepř, musí ji potěšit. Je to přátelské, společenské zvíře, preferující hlučné společnosti. Na dovolené musíte sbírat blízké přátele, příbuzné.

Obyvatelé Nebeské říše věří, že jim letos přinese úspěch. Vzhledem k tomu, že kanec preferuje hrabání v zemi, majitelé pozemků mají zvláštní štěstí. Kromě toho je skvělý čas vytvořit rodinu.

Prase má ráda dobře jíst. Proto by novoroční stůl měl být bohatý a rozmanitý. Zelenina, masová jídla jsou nepostradatelná.

Zvláštní význam mají scenérie domu. Řemesla s žaludy budou skvěládekorace. Pomůže cajole symbol roku, dát dobrou náladu.

Viz také

Je možné jíst vepřové maso na Silvestra 2019: co dát novoročnímu stolu

Svátky nejsou daleko, ale podle východního kalendáře se blíží rok 2019 prase. Dobré ženy v domácnosti už začínají ...

V předvečer oslav

Poté, co jste se dozvěděli, kdy čínský Nový rok 2019 začíná a končí, měli byste se seznámit s tradicemi lidí. Obyvatelé středního království se na to pečlivě připravují.

V předvečer se konají tyto akce:

 • provádějí všeobecné čištění v domě;
 • nakládat se starými věcmi;
 • kuchařské dobroty;
 • vymyslet oblečení;
 • zdobí pokoj girlandami, lucernami;
 • visí na dveře hieroglyfem, což znamená štěstí, ale vzhůru nohama;
 • připravit dárky pro blízké lidi, přátele.

Po dokončení všech příprav je možné svátek oslavit. Zpravidla se několik generací schází v jednom domě na oslavu. Slavnostní večeře se koná v zábavné a příjemné atmosféře.

Viz také

Jak si vybrat vánoční stromek pro Nový rok 2019: kde a co koupit, tipy

Hlavním atributem novoročních svátků spolu s mandarinkami je zelená, chlupatá krása vánočního stromu. Může to být smrk ...

Čínské tradice

Pokud chcete oslavit Nový rok v Číně, musíte předem vědět o tradicích lidí. Jsoudocela zajímavé a neobvyklé.

 • Místní obyvatelé v kuchyni pošlou kresbu "sladkého boha". Na oslavě hostesky rozmazané rty s medem nebo sirupem. Dělají to proto, aby Bůh šel do nebe a mluvil jen o dobrých věcech.
 • V předvečer svátku se obvykle vaří vepřová klobása. Hosteska ho pošle na ulici, aby uschla.

 • Vyřezávané knedlíky jsou nedílnou tradicí čínského lidu. V mnoha rodinách, jídlo je sepsáno ve formě peněžních barů, a mince je umístěna uvnitř. Ten, kdo dostane překvapení, bude obzvláště šťastný.
 • Novoroční menu by mělo být pestré, včetně pokrmů z ryb a masa. V rodinách s nízkými příjmy je obvyklé vařit 1 masové pokrmy, a to pouze proto, aby bylo možno ukázat jejich bohatství sousedům. Žádná z domácností by se neměla dotýkat masa.
 • Nejoblíbenějším darem čínského nového roku 2019 je Hongbao. Je to červená obálka s penězi, která je přijímána na děti nebo starší osoby. Výše darů závisí na bezpečnosti dárce. Kromě toho se bere v úvahu věk příjemce. Nejčastěji dostávají staří lidé dobrý dárek.

 • První den nového roku se místní obyvatelé navštěvují. Cigarety, alkohol, mléko, lahve slunečnicového oleje jsou považovány za vynikající dárek.
 • Volba dárků je samostatným tématem. Není nutné brát v úvahu náklady na současnost. Pokud bylo rozhodnuto o darování peněz, nevkládejte do obálky obrovské množství peněz.Hlavní věc je dát 8 účtů. Toto číslo znamená nekonečno, které Číňané tolik milují.
 • Obyvatelé Nebeské říše projevují zvláštní lásku k ohňostrojům. Na dovolené se každých 20 sekund na obloze objevují barevná světla.

 • Červená je oblíbenou barvou čínského lidu. Tam je legenda o monstrum, které se objeví na poslední den v roce. Bojí se červené, takže okamžitě zmizí. Šarlatová barva navíc představuje štěstí, úspěch.
Viz také

Nastavení tabulky pro narozeniny doma: nápady na fotografii

Narozeniny je zábavná dovolená pro děti, mládež, dospělé. Aby byla dovolená opravdu magická, ...

Věnujte pozornost!

V Číňanech je další víra. Lidé, jejichž rok přichází do kalendáře, čekají na těžké období. Chcete-li se chránit před problémy, pomůže spodní prádlo červené odstín, který v předvečer svátků prezentovány v obchodech ve velkém sortimentu.

Čínské tradice jsou docela zajímavé. Místní obyvatelé je sledují z roku na rok a věří, že budou schopni najít štěstí, štěstí, úspěch. Hlavní věc v novoroční svátky shromáždit velkou společnost, a slavit ve velkém způsobem.

Hlavní vánoční dekorace

V Číně je dobrá tradice, aby se do domu vnesl Strom světla. Jedná se o obyčejný strom, zdobený šarlatovými lucernami, stuhami, obálkami. V závislosti na tom, co rodina očekává od nového roku, je nutné si vybratMísto pro závod:

 • vybrat jihovýchodní stranu, bude možné nechat hmotné bohatství do domu;
 • jižní strana je zodpovědná za slávu, úspěch v práci;
 • východní část - pro rodinné hodnoty;
 • pokud se rozhodne umístit strom uprostřed místnosti, v tomto případě bude možné zlepšit zdraví;
 • západní strana je vhodná pro ty rodiny, které se chtějí brzy stát rodiči;
 • severní strana je zodpovědná za postup v kariérním žebříčku;
 • Severozápadní část je vhodná pro lidi, kteří mají rádi cestování.

Jakmile se stane známým, když přijde Nový rok, Číňané se na něj začnou připravovat. Kromě Stromu světla by v domě měly být i jiné dekorace. Figurky se symbolem roku dokonale zapadají do nového roku. Mohou být umístěny ve všech pokojích a přitahují do domu pozitivní energii.

Věnujte pozornost!

Po oslavě soch nelze skrýt. Musí být chráněny a umístěny na prominentním místě.

V předvečer svátků probíhá úplná příprava ve všech rodinách. Domácnosti se věnují jak dospělí, tak děti. Celá rodina se obléká do Stromu světla, uspořádá krajinu kolem domu. To umožní uklidnit žluté prase a oživit pozitivní energii.

Viz také

Koledy, shadrovki, výsadba pro Nový Nový rok 2019

Z řady objektivních důvodů týkajících se zvláštností historického vývoje naší země lidé ztratilistaré ...

Jak oslavovat dovolenou v Rusku

V Rusku je Nový rok milovanou a dlouho očekávanou dovolenou. Všichni obyvatelé země ho netrpělivě očekávají. Nový rok shonu dává spoustu potěšení. Vývoj menu, hledání dárků, výběr oblečení - to vše Rusy znepokojuje. Jak chcete strávit dovolenou zábavnou a nezapomenutelnou.

Kromě toho jsou města transformována. Vícebarevné girlandy dělají atmosféru magickou, pomáhají zvyšovat náladu a dobíjet pozitivní emoce.

V Rusku je přesný čas dovolené 31. prosince. Už ve večerních hodinách svítí světla v rodinách, sklenice jsou naplněné, toasty a smích jsou slyšet. Všichni rekreanti uvidí starý rok a splní Nový.

Ruské tradice

V zemi existují zajímavé a originální tradice. Každá rodina si je dobře vědoma. Pokud chcete, aby dovolená byla úspěšná, musíte dodržovat některá pravidla.

Viz také

Jak odpočívat v prosinci 2018, leden 2019: kalendář produkce

Velmi málo času zbývá do nového roku. Děti jsou unaveny každodenními činnostmi a nekonečnými domácími úkoly ...

Tabulka nového roku

Slavnostní menu hostesek se začíná rozvíjet předem. Chci potěšit nejen domácnosti, ale i pozvané hosty. Kromě toho nezapomeňte na symbol roku. Na stole by měly být nádobí, které osloví zvíře.

Tradiční tabulky: salát "Olivier", sleď pod kožichem. Bez nich není možné si představit oslavu. Dokonce i v sovětských časech tito zacházejí s takovými ruskými lidmi, že je nelze opustit a dodnes.

Mandarinky jsou také stolní dekorace. I v předvečer svátků se na regálech obchodů objevují plody, které se během několika minut vykoupí.

Je možné si představit nový rok bez šampaňského? V 60. letech začala tradice poskytovat každé rodině 1 láhev. Není nic překvapivého ve skutečnosti, že tradice je stisknuta. Blikající bubliny, odlétající korek, zlatá barva nápoje - to vše dokonale zapadá do nového roku. Pod hodinkami si musíte udělat přání a vypít sklenku šampaňského.

Viz také

Šablony pro nový rok 2019 pro okénka: nápady se vzory

Na Silvestra se mnozí snaží vyzdobit domov, kancelář, školní třídy nebo skupiny mateřských škol. To posiluje ...

Zelená krása

Nelze si představit oslavu bez vánočního stromu. Pro jeho výzdobu existují zvláštní požadavky. Kuličky, girlandy, pozlátko působí jako dekorace. První ráno v lednu si děti pod vánočním stromem najdou dárky, které jim Santa Claus přináší.

​​

Pečení s překvapením

Mnoho rodin upřednostňuje vařit přání. Uvnitř dal poznámku s příjemnými slovy. Kromě toho můžete udělat pečivo s překvapením, a ležet v němmince. Slaný nebo sladký dorty také pomůže diverzifikovat slavnostní menu.

Sněhové vločky na oknech

Zajímavá tradice, která se nachází pouze v Rusku. To je místo, kde jsou sněhové vločky zvláštní. Jsou vyrobeny z papíru vlastníma rukama a přilepeny k oknu. Takové dekorace dělají atmosféru slavnostní a útulnou.

Gratulujeme předsedovi

Hlava státu hovoří o několika televizních stanicích, blahopřeje občanům k nadcházejícím svátkům. Po tom, zvonkohry jsou poraženy, národní hymna zní, a ve všech rodinách oni zvednou sklenice šampaňského. Dobrá tradice, která je tak oblíbená obyvatelům země.

Číst také

Nápady na zdobení bytu na Nový rok 2019

Máte-li zájem o otázku, jak si vlastní ruce pro nový rok 2019 vyzdobit byt, měli byste zvážit nejoblíbenější nápady. V ...

Mrazík a Sněhurka

Oblíbené znaky dovolené. Jezdí trojkou koní a doručí dary. Děti se těší na setkání hrdinů, kteří jim řeknou verš nebo zpívají píseň.

Santa Claus neobchází žádnou rodinu. Pro každé dítě připravil překvapení. Pokud se dítě chovalo dobře a poslouchalo své rodiče, bude na něj pod vánočním stromkem čekat cenný dar.

Takové zajímavé tradice existují v Rusku. Mnoho cizinců nechápe podstatu toho, co se děje, ale všichni s radostí opakují.

Když svátek začíná v Číně, je již znám dnes. ObyvateléNebeská se může připravit na oslavu, vymyslet dary a dát ostatním pozitivní emoce. Nový rok je nejvíce dlouho očekávaná dovolená. V tento den se dějí zázraky a naplněné touhy.