Čištění dálkového ovladače televizoru doma

Dálkové ovládání televizoru denně přijímají všechny domácnosti. Postupem času se hromadí prach, mastnota a jiné nečistoty, které se ucpávají mezi tlačítky a pronikají do zařízení. V důsledku toho se tlačítka začnou držet, kontakty uvnitř zařízení jsou oxidovány. To selže. Tomu se lze vyhnout, pokud je dálkové ovládání televizoru řádně vyčištěno.

Potřeba čištění

Při neustálém kontaktu mnoha lidí se dálkové ovládání postupně stává špinavé. Tuk a pot se smísí s prachem, uloženým na knoflících a vnějším povrchu zařízení, proniknou dovnitř. To vede k oxidaci kontaktů a je narušen normální provoz zařízení. V důsledku toho musí být některá tlačítka stisknuta s velkým úsilím. Pak zcela přestanou reagovat na vnější vliv.

Včasné čištění konzoly pomůže zabránit rozbití. A řádně vyčistěte dálkový ovladač od televizoru doma dvěma způsoby: z vnějšku, čistěním pouze vnějšího povrchu a zevnitř pomocí kompletní demontáže přístroje.

Pro umytí konzoly budete potřebovat následující materiály a příslušenství:

 • lékařský alkohol;
 • mokré disky;
 • bavlněné tampony;
 • párátka;
 • utěrky z mikrovláken.
Důležité!

K čištění nečistot na konzole nepoužívejte vodu ani mýdlovou vodu. To vede ke vzniku oxidů na kontaktech a poškození zařízení.

Rychlé čištění nečistot z vnějšku

Externí čištění dálkového ovladače od televizoru Samsung nebo jiné značky se provádí pravidelně. To pomáhá udržovat zařízení v chodu. Před čištěním vyjměte baterie z konzoly, aby nedošlo ke zhoršení jejich kvality nebo k rušení čištění.

Viz také
Jak čistit zvlhčovač z váhy v domácnosti: efektivní jednoduché způsoby

Zvlhčovač vzduchu napomáhá příznivějšímu vnitřnímu klimatu. Při optimální úrovni vlhkosti ...

Odstraňování nečistot se provádí v tomto pořadí:

 1. Vyčistěte panel pomocí tlačítek. K tomu namočte vatový tampón v alkoholu nebo v jiné čisticí tekutině a otřete vnější část zařízení. Pro větší pohodlí, když jsou tlačítka těsně vedle sebe, jsou namísto disků použity bavlněné tampony.
 2. Nečistoty, které se zaseknou mezi knoflíky konzole a pouzdrem, se vytlačují párátkem. Je důležité nenechat prasata dovnitř. V opačném případě je nutné kompletní čištění s demontáží skříně.
 3. Poté odstraňte nečistoty z celého povrchu. K tomu navlhčete čistou bavlněnou podložku v lihu a otřete ji ze všech stran.
 4. Také otřete bavlněnou podložkou,navlhčený v alkoholu, přihrádka na baterie a kryt na všech stranách.
 5. Nechte přístroj po dobu 10 minut vyschnout a zlikvidujte zbytkový alkohol. Současně není kryt baterie zavřený. Pokud je zařízení suché, vložte baterie a zkontrolujte výkon dálkového ovladače.
Důležité!

Baterie se vkládají pouze po úplném usušení baterie. Jinak je selhání nevyhnutelné.

Jako čisticí kapalina bude místo lékařského alkoholu vhodný kapalný roztok pro čištění elektronických zařízení nebo speciálních vlhkých ubrousků pro čištění domácích spotřebičů a mobilních telefonů. Tyto prostředky můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách výpočetní techniky.

Čištění demontované konzoly

Hluboké čištění konzoly bude vyžadováno, pokud normální odstranění nečistot z vnějšku nepomohlo obnovit hladké stisknutí tlačítek a celkový výkon zařízení. V tomto případě se zařízení rozebírá a čistí všechny nečistoty, a to nejen zvenku, ale zevnitř. Stejná metoda čištění se používá k obnovení výkonu, pokud se na konzolu rozsype tekutina.

Demontáž

Před demontáží dálkového ovladače vyjměte baterie ze speciálního prostoru. Pokud jsou v pouzdru, odšroubujte všechny šrouby. Jsou velmi malé, takže je lepší dát je do malé desky, aby nedošlo ke ztrátě. Pro otevření skříně je tenký šroubovák vložen do štěrbiny mezi předním a zadním panelem a je držen po celém obvodu.

BV důsledku toho budou poloviny odděleny a otevřen přístup k desce a tlačítkům. Gumová tlačítka obvykle nejsou fixní. Proto jsou jednoduše odstraněny. Poplatek se platí zvlášť na čistý a suchý povrch. Pro tento účel je vhodný papírový ručník.

Čištění karty

Odstraňte nečistoty z této části alkoholem nebo speciální elektronickou čisticí kapalinou. Takový nástroj se jednoduše nastříká na desku. Pokud se používá alkohol, navlhčí se bavlněnou podložkou nebo hadříkem a přístroj jemně otřete bez tlaku. Tření desky ze dvou stran, je položena na papírový ručník a nechat zaschnout.

Důležité!

Tekutiny na alkoholu obvykle mizí poměrně rychle. Pro věrnost je lepší nechat díl po dobu 1 hodiny až do úplného vyschnutí.

Odstraňování nečistot z knoflíků

Je vhodnější umýt tlačítka v mýdlovém roztoku. Je lepší nepoužívat alkohol, jinak se gumové díly stanou tuhými. Připravuje se z teplé vody a mycího prostředku, dobře se promíchá a zpěňuje. Pryžové díly jsou ponořeny do hotového roztoku a ponechány po dobu 10 minut, aby se všechny nečistoty namočily.

Poté se knoflíky sejmou a opatrně sejmou oddělené částečky nečistot párátkem nebo starým kartáčkem na zuby. K odstranění zbytkového mýdlového roztoku omyjte části pod tekoucí vodou. Pak se rozloží na čistý ručník, aby uschly. Pro urychlení procesu, promakivayut papírové ručníky.

Opětovná montáž

Demontované dálkové ovládání je přepojenonečistoty se omyjí a přísady jsou zcela suché. Na začátku jsou tlačítka umístěna na PCB na správných místech. Poté jemně zasuňte tento design do předního panelu přístroje. Dalším krokem je kombinace obou polovin těla. Po zaklapnutí uzávěru na místo se šrouby zašroubují na místo a baterie se do nich vloží.

Prevence znečištění

Aby se zabránilo hromadění nečistot na dálkovém ovladači televizoru, mělo by být uchováváno ve zvláštním případě. Takové zařízení chrání zařízení před hromaděním nečistot, mastnoty a kapaliny uvnitř. Kromě toho je vynikající ochranou proti otěru tlačítka. Provoz zařízení takového krytu nebolí. Můžete to udělat z obvyklého plastového sáčku.

Tipy:

 • Nedotýkejte se konzoly špinavými nebo mokrými rukama;
 • zařízení musí být skladováno, pokud televizor nepracuje, na speciálně určeném místě;
 • originální dálkové ovládání vyžaduje opatrné zacházení;
 • čištění by mělo být prováděno podle návodu.
Přečtěte si také
5 minut a mikrovlnná trouba je opět čistá - jak?

Aby nedošlo k plýtvání časem při čištění zbytků sušených potravin, zastaralých nečistot a tvrdého tuku v mikrovlnné troubě, ...

Závěrem

Včasné čištění konzoly prodlouží její životnost a odstraní potřebu kontaktovat dílnu nebo koupit novou. Doporučuje se tělo rychle vyčistit.každý týden. Kompletní čištění s demontáží je dostatečné k provedení 1 krát za měsíc nebo dle potřeby.