Čištění sprchy - snadné a jednoduché!

Sprchový kout je prostor v v koupelně místnosti, která je obtížné udržovat v čistotě. Vyžaduje pravidelnou péči a údržbu jednotlivých položek. Stojí za to vědět, tipy na čištění kabiny, takže je vždy čisté a podporuje koupání.

Za prvé, pravidelnost

.

Udržování čistoty kabiny vyžaduje od nás systematickou práci, která se opakuje poměrně často (zejména pokud nemáme doma systém změkčování vody). Udržení čisté kabiny nás ochrání před tvrdou prací s těžkými nečistotami pro odstranění. Pravidelnost se vždy vyplatí!

Od shora dolů

Čištění začíná vždy shora a my jdeme dolů, takže na konci necháme zásobník. Začneme pracovat odstraněním všech pohyblivých částí z kabiny - kosmetiky, koupelnových doplňků atd.

Prázdná kabina může být nastříkána čistícím prostředkem (pro koupelny jsou k dispozici různé druhy čisticích kapalin s fungicidními vlastnostmi, vylučující plísně, kámen a rzi - neměly by být drahé). Tímto opatřením můžeme umýt baterie, sprchovou vaničku a sklo.

Tip!

Je nutné ponechat stříkané povrchy po dobu asi 5 minut, aby se uvolnily sloučeniny obsažené v nich. Po této době můžeme všechno vyčistitměkká postranní houba. Stejný postup platí i pro obklady stěn v kabině.

Pokud jsou na jakémkoliv povrchu viditelné nečistoty, musíme použít ocet nebo jeho roztok. Ten se dokonale vyrovná s kamennými ložisky. Zkamenělý povrch přikryjte ubrouskem nebo vatou navlhčenou v octě a nechte asi hodinu. Pak jděte na úklid.

Vyčistěte, dokud nedosáhneme uspokojivého účinku. Pokud to nepomůže události s namáčení, stojí za to opakovat.

Čistíme švy a dlaždice

Špinavé roztoky by se měly čistit pastou jedlé sody a octem, která se nanese na zvolený povrch a po několika minutách čištění zubním kartáčkem se důkladně opláchne.

Je-li z mýdla na dlaždici sediment, měli byste použít tekutinu do koupelny. Dalším krokem je vyleštění kování. Jednoduše je otřete tekutou houbou a otřete do sucha měkkým hadříkem, například mikrovláknem.

Skleněná sprchová kabina - jak ji umýt

Pokud jde o čištění sprchového koutu, je to nejhorší část. Stojí za to použít ocet pro velmi špinavá okna.

Tip!

V opačném případě můžete použít čistič koupelen. Po vyčištění skla můžeme použít gumovou stěrku k odstranění vody.

Praní palety

Praní palety (je-li v kabině) je posledním stupněm čištění. Zde bude fungovat i naše kapalina, která se po postříkání po celém povrchu vyrovnásediment z mýdla a s viditelnými skvrnami kamene bude muset znovu použít ocet.

Důležité!

Je také nezbytné vyčistit odtok. Odstranění vlasů a jiných nečistot ze sifonu zlepší jeho estetiku a průchodnost. Můžeme to udělat tenkou hůlkou (například kosmetickou) nebo ji vyčistit rukou v rukavici.

V závislosti na odtoku, který máme, musíme odstranit ochranný kryt, který lze snadno umýt a vyčistit potrubí. Pokud budeme mít problémy s odtokem vody, můžeme použít k odblokování potrubí kapaliny nebo granule. Podnos opláchněte vodou.

Leštění do sucha

V každé koupelně je velmi důležité se zbavit vlhkosti, takže po čištění a po každé sprše musí být kabina setřena do sucha. Tím se minimalizuje riziko vzniku plísní na mokrých površích.

Za tímto účelem byste měli zvolit utěrky z mikrovlákna, které absorbují vodu a usnadňují leštění. Sklo na vnější straně lze také umýt čističem skla.