Čistý dům: tipy, jak udržet dům čistý a uklizený

Chci pohodlí, že dům byl vždy čistý. Pravidelně udržovat pořádek a čistotu v domě nefunguje, zejména když děti a zvířata žijí. Pokud se začnete dostat ven, nechci to, pak se časem stane dobrým zvykem. Koneckonců je nejen nepříjemné žít v prachu, špinavých věcech, kočičích vlasech, ale i pro zdraví.

Všechno má své místo

Za účelem dosažení výsledku je každé položce v domě přiřazena vlastní skříňka, závěs a výklenek. Pro nový objekt okamžitě určují svůj vlastní koutek v bytě. To nejenže zajistí přesnost, ale také ušetří minuty na hledání věcí. Uspořádané automaticky klíče v jiné krabici, v dopoledních hodinách vést k zpoždění v práci.

Za prvé, „hot spots“ - rohy shluku malých objektů - jsou roztříděny. Tyto police na chodbě, konferenční stolky, komody, počítačový stůl. Brýle, časopisy, mince, bankovky, rukavice, papírnické zboží, deštník, sluchátka a další drobnosti jsou stanoveny včas tak, aby to nevedlo k obrovskému hromadění. Některé z těchto objektů musí být zlikvidovány a nesmí být přeneseny na jinémísto

Po použití něco vraťte zpět na místo, kde bylo pořízeno. V bude dům vždy čistý. Například, odstraněné šperky jsou vloženy do krabice, hřeben po česání je nesen do skla, a košile je poslán do závěsu ve skříni.

Zvláštní pozornost věnovaná dětem

Mladší členové rodiny se od raného dětství učili uklízet hračky v určených boxech, kapsičkách. Existuje tolik hraček, že jsou všude. Zakoupená zábava je pro dítě zajímavá jen 2-3 dny, pak zmizí zájem, znovu je hází a znovu žádá o zábavu.

Zachovat čistotu a pořádek v dětském pokoji pomůže pravidlům:

 1. Zaprvé, zbavují se těch her, s nimiž se dítě dlouho nehrálo. Můžete je dát sousednímu chlapci a vyhodit rozbitá letadla úplně.
 2. Chcete-li zastavit nákup všeho na první žádost dítěte, pak bude dárek na narozeniny nebo Silvestr nejdéle a nejdéle dlouho.
 3. Získávání rozvíjejících se her přispívá k rozvoji dítěte a nezabírá mnoho místa.
 4. Každá hračka má svůj vlastní koutek. Chcete-li zachovat pořádek, rozložte barvy, tužky na jednu polici, vlaky na druhé, designéra, míče, hádanky v krabici a měkký medvěd v postýlce.
 5. Police na knihy.
 6. Hry, které se provádějí častěji, jsou umístěny v průhledných krabicích, předkládány. Malé, ostré detaily obsahují na horních policích, dávají je jen pod dohledem rodičů.
 7. Ve skříni ponožkykalhotky, svetry, čepice vytvořit jednotlivé kanceláře nebo organizátoři. Pak se děti budou orientovat a snadno najít své věci, aby věděly, kam je vrátit.
 8. V dětském pokoji je snazší bez koberečku, hromadí se v něm mnoho patogenů. Prach může způsobit alergie nebo jiné nemoci. Je-li třeba koberec, pak je lepší umístit malý malý koberec vedle postele, je snazší ho otřít a vyčistit.

Je to důležité !

Při čištění obydlí otevřete okna pro větrání, větrejte i v zimě.

Odstraňte nepořádek

Provádění krátkých úkolů každý den na cestách šetří čas v budoucnosti. Pro jakoukoliv akci nesmí trvat déle než 2-3 minuty.

Vzorový obchodní plán pro zachování čistoty a pořádku:

 • naplnit lůžko bezprostředně po spánku;
 • po sprchování otřete kapky na sprchu;
 • kartáčování zubů, mytí za dřezem, police na kartáče a mýdlo, čištění zrcadla od postříkání;
 • po snídani umýt nádobí;
 • najít a vyžehlit oblečení ráno;
 • večer připravit sendviče, které se do práce;
 • nabíjení telefonu;
 • sbírat kabelku (peněženku, mobilní telefon, klíče, dokumenty), dostat z ní kousky papíru, kontroly, použité ubrousky k recyklaci;
 • všechny shromážděné věci rozdělené na dvě hromady: špinavé prádlo v prádelním koši, čisté v šatně;
 • třídit celý papír: recyklovat staré noviny, účty, šeky, zápisníky, psané poznámkynotebooky, roztrhané knihy.

Pozor !

Rytmická hudba povznášející a pomáhající uklízet byt. Televizor musí být vypnut, bude rušit pozornost.

Strávit při čištění každý večer po dobu 10 minut

Chcete-li si zapamatovat všechno, napište seznam úkolů, připojte jej k tabuli. Po sestavení seznamu bude každá dokončená položka přinášet radost a úlevu. Seznamy jsou také pro nezbytné nákupy. Pokud tomu tak není, pak je pravděpodobnost výskytu zbytečné věci velmi vysoká.

Pokud přemístíte nábytek ke zdi: stůl, židle, pohovka, to zjednoduší úkol a zkrátí čas. Začněte čištění velkými předměty, které zachytí oko.

Sestavený seznam je zveřejněn, začínají jeden po druhém, aby splnily body:

 1. Otřete všechny povrchy v obývacím pokoji av kuchyni. Každý den je nutné čistit prach z obzvláště prašných oblastí.
 2. Pro naplnění mísy pro domácnost toaletními chemikáliemi nechte stát. Vraťte se po 10 minutách, použijte kartáč, opláchněte vodou.
 3. V koupelně otřete mixér, zrcadlo, dřez, mýdlo, podlahu kusem látky.
 4. V ložnici, aby se zbavili prachových skvrn, složte všechny šaty do skříně.
 5. Požádejte domácnost, aby pozvedla zbývající položky.
 6. Zavěste umyté prádlo na trempels, zavěste je do skříně, pevně zavřete dveře. To by mělo být prováděno každý den.
 7. Vyhoďte špinavé prádlo v autě k mytí, zapněte program. Dokonce i když není mnoho oblečení, je stále lepší umýt každý den, zejména pokudděti žijí.
 8. Zametání se smí provádět pouze tam, kde je nejpravděpodobnější akumulovaný úlomek.
 9. Ihned po večeři umyjte všechny členy rodiny za pokrmy. Nemůžete ho nechat v noci, jinak to bude trvat dlouho.
 10. Pokud máte volnou minutu na rozebrání a vložení do krabice, měla by být korespondence složena.

Důležité!

Aby nedošlo k zápachu na záchodě nebo v kuchyni, je nutné jednou denně vyjmout odpadky a odpady, nečekat, dokud z nádoby nezačne všechno vypadat. Alespoň jednou za měsíc omyjte kbelík dezinfekčním prostředkem, abyste předešli nepříjemným pachům.

Aby se zachovala čistota pracovního stolu, všechny papíry, kancelářské potřeby, poznámkové bloky jsou vloženy do zásuvek, vedle nich je umístěn malý kbelík a veškerý přebytek je okamžitě vyhozen. U disků je výklenek přiřazen buňkám, ve kterých budou vždy umístěny.

Zachování pořádku v kuchyni

Stírání pracovních ploch, mytí nádobí, mytí, kohoutků, řádná organizace jídla uvnitř chladničky, čištění varné desky jsou hlavními kroky k udržování čistoty v kuchyni. Plánované případy by měly být napsány, list by měl být zavěšen na chladničce, což pomůže udržet dům v čistotě a čistotě.

Poradenství pomůže udržet kuchyni v čistotě:

 1. Mytí nádobí po večeři. Použijte mýdlovou houbu na mytí talíře, lžíce, šálky, opláchněte, nechte uschnout.
 2. Použijte další žínku, abyste opláchli nečistoty z dřezu, mixéru a otřete je do sucha.
 3. Kamna se pokropí pračkou, dejtestát po dobu 10-15 minut.
 4. K odstranění skvrn na chladničce, stolech a nábytkových rukojetí použijte vlhký hadřík.
 5. Podívejte se dovnitř chladničky a proveďte revizi výrobků. Vyhoďte ty, které vypršely, zakoupené výrobky vložte do plastových nádob. Vše zvlášť - maso, zelenina, saláty, vejce, neměly by být ve vzájemném kontaktu.
 6. Je-li na keramické dlaždici nečistota, je třeba ji okamžitě vydrhnout, častěji se u dřezu objeví kapky.
 7. Zkontrolujte mikrovlnnou troubu - umyjte uvnitř i vně.
 8. Vraťte se do sporáku, setřete zbytky nečistot a otřete je hadrem.
 9. Pokud se podlaha zašpiní, musí být zametána a omytana a proces nesmí být odložen až na později.

Jak udržovat pořádek v koupelně

Je důležité udržet koupelnu v dokonalé čerstvosti. Je vhodné do něj umístit zavěšené stojany. Ukládají kosmetiku, sprchové gely, šampony, výrobky pro osobní péči.

Musíte nainstalovat sušičku ručníků. Hozený ručník nevyschne a bude vypadat nedbalý. Čerstvý ručník se mění nejméně 1 krát za 5-7 dnů. Pro houby a drtiče vytvořte samostatný výklenek nebo skříňku, aby se nezaměřovali na sebe.

Speciální zásobníky, které budou kombinovány s interiérem, budou užitečné pro skladování detergentů. Vypadají elegantně, stylově a vytvářejí pocit pohodlí.

Není-li místo, kde by bylo možné umístit noční stolek, pak použijí koše. Jsou pohodlné, krásné a elegantní vzhled. Stánek pod koupelnou je vhodný do malé místnosti.V těchto skříňkách jsou umístěny vědra, žínky, hadry, čištění, mnohem více.

Poradenství!

U skleněných povrchů si můžete koupit stěrač, což usnadní práci.

Suché ubrousky by měly být udržovány v blízkosti, budou vhodné pro zrcadla, dlaždice, kohoutky a sprchy. Jsou zakoupeny v jakémkoliv obchodě s domácími chemikáliemi nebo používejte hadry pro domácnost.

Před otřením polic je veškerý obsah vložen do krabice a zároveň jsou odhozeny prázdné lahve. Police se nejprve otírají mýdlovou houbou, pak se promyjí vodou a vysuší. Po skončení řízení se všechny finanční prostředky rozložily na jeho území.

Několik tahů, které otřete dřez, sprchu a instalatérské práce, zkrátí čas na globální čištění v budoucnu.

Objednávka v záchodě

Je nutné každý den používat kartáč. Dezinfikovat jednou týdně, nejen toaletu, ale také potah sedadla, podlahu, stěny. Vůně se dlouho schne, proto je jedinou cestou dezinfekce. Po ošetření chlórem musí být záchod větrán. Jednou za měsíc se odstraní a vyčistí potah sedadla, na dokovacích místech se shromáždí mnoho mikrobů. Soda, ocet, kyselina citrónová, nenahraditelné pomocné látky askorbové v boji proti nepříjemnému pachu a mikroorganismům.

Po očištění je nutné chodit s látkou navlhčenou v roztoku kyseliny citrónové na všech površích, včetně odtoku. Pokud do toalety nalijete láhev Coca-Cola, bude bílá.

Je-li toaleta umístěnapopelnice, jednou za měsíc se umyje a odpad se vyjímá každé 2 dny. Musíte si koupit osvěžovač vzduchu.

Přilákat domácnosti k udržování čistoty v domě

Aby dítě chtělo uklidit svůj pokoj, aby podpořilo své starší, musí mít zájem. Vložit vtipné nápisy na boxy: knihy, auta, pera, tužky. Krabice můžete ozdobit v různých barvách. Pokud děti nemohou číst, nalepte barevné obrázky. Udělejte to samé s policemi v šatníku - lepte přihrádky s barevnými výkresy. Dítě si zvykne na veselé nápisy, bude vědět, kam poslat své věci.

Neříkejte dětem: ihned vložte všechno na své místo! Je lepší pokusit se čištění proměnit v přehlídku, aby to nebylo rušivé. Například, uspořádat neuvěřitelné dobrodružství v džungli, nebo zapnout hudbu se vám líbí. Takže odnášení bude zábava, nebude to nudný a obtížný úkol.

Pokud zvíře žije ve čtyřech zdech, požádejte děti, aby šly po zvířeti a staraly se o jeho podavač. Umyjte si mazlíčka po tlapkách na ulici a vyčistěte, pokud zdědil.

V období velké mýtiny by děti měly být přitahovány k vysávání, aby se naučily, jak za nimi utírat prach, mytí talířů a šálků. Všechny akce dítěte by měly být povzbuzovány a chváleny, pak bude pomáhat dospělým s radostí.

Odvádí manžela od televize nebo počítače. Přesvědčte se o užitečnosti cílení čistoty v bytě, i když není touha. Zrychlení procesu pomůže v den volna se dostat ven s příbuznými napiknik

Poradenství!

Nákup domácích spotřebičů usnadňuje práci hostitelky. Konec konců, kolik času by bylo potřeba prát ručně, bez pračky? Prací vysavač funguje lépe než koště, zjednodušuje práci. Pro čistotu v domě, myčka by nebolí, protože po hosty je hora špinavé nádobí, 10 minut není dost pro to všechno.

Jak udržet dům v čistotě pomůže tipy

Veškeré práce v domácnosti musí být prováděny pomocí gumových rukavic. Koneckonců použití domácích chemikálií nepříznivě ovlivňuje pokožku.

Pro udržení pořádku a čistoty v domě je nutné se zbavit zbytečných věcí a oblečení. Pokud nebyla nosena déle než rok, určitě ji můžete dát potřebným. To je , že mnoho nevyžádaných položek vrhá naše prostory a zabírá prostor v bytě. A zatímco jejich počet roste, v domě se neobjeví nové položky.

I když se zdá, že je čistá, měli byste ještě jednou denně chodit vlhkým hadříkem do prašných povrchů, trávit maximálně 3 minuty. Aby se odpad nezapomněl, je pytel na odpadky zavěšen na kliku dveří.

Pro udržení dokonalé čistoty v domě je nutné denně čistit určité zóny. Nakonec se doba potřebná k navinutí sníží ze 40 na 10 minut. A na den volna, nebudete muset pracovat po dobu 5-6 hodin, stačí jen vysát a otřít podlahy. Vysavač může být důvěřován manželovi a děti mohou být přesvědčeny, aby vyzvedly všechny předměty. Trvale udržovat jednoduchá pravidla pro čištění, pomohou udržet byt čistý a pohodlný.