Co a jak lepit sklo doma

Sklo je v životě člověka zcela běžné. Tento materiál se používá ve stavebnictví. Z ní se nábytek a nábytek. Někdy se vyskytují situace, kdy je třeba spojit skleněné díly nebo přilepit sklo k jinému materiálu. Můžete tento problém vyřešit, vyzbrojený speciálním lepidlem. Taková látka by měla pevně spojit skleněné části a nesnížit jejich průhlednost.

Jak vybrat lepidlo na sklo

Sklo má nízkou přilnavost. Proto je spojení takových povrchů obtížné. Další komplikací je křehkost materiálu. Pro lepení skleněných předmětů potřebujete speciální látku s určitými vlastnostmi:

 1. Vysoká přilnavost pro spojování předmětů, které v životě vykazují značné mechanické namáhání.
 2. Průhlednost tak, aby výsledný spoj byl neviditelný. Při spojování částí malé velikosti je tato kvalita ještě důležitější než pevnost.
 3. Schopnost sušit v krátkém čase.
 4. Zvýšená hustota na konečnou kloubovou pružnost.
 5. Schopnost odolávat významným teplotám, mrazu a teplu.
 6. Schopnost odpuzovat vlhkost ve vlhkém prostředí nebo při provozu výrobků v atmosférických podmínkách.
 7. Ekologické a bezpečné pro přírodu.

Optimálně zvolte transparentní média pro práci. Mohou snadno úhledně spojit malé části dekoru. Rovněž stojí za zvážení fyzikálních parametrů: pro kombinování hladkých předmětů jsou vhodné transparentní kompozice, pokud je povrch vlnitý, budete potřebovat silnější vzorec. Pokud chcete připojit části akvária, vyberte si nástroj, který neobsahuje antibakteriální složky, které nepoškodí ryby. Pro spojení natřených povrchů vyberte trvanlivé směsi.

Lepidlo na polymery

Kalení takového prostředku se provádí vystavením ultrafialovému záření. V tomto případě je lepení možné pouze v případě, že alespoň jedna z připojovaných částí vysílá světlo. Pro zlepšení procesu jsou roviny, které se spojují, vystaveny speciální lampě, dokud šev neztvrdne. Při lepení s touto látkou se získá transparentní spoj, který odolává teplotním změnám, vlhkosti a mechanickému namáhánízatížení.

Důležité!

Tato látka se používá k práci se šperky, výlohami a vitrážemi. Spojení je velmi odolné. Jedinou nevýhodou lepidla je nízká rychlost vytvrzování.

Silikátové lepidlo

Hlavní složky této látky jsou tmely a silikony. Často se používá ve stavebnictví. Díky velkému počtu odstínů je spojovací kloub neviditelný nebo naopak zdůrazňuje jeho dekorativní efekt. Tato kompozice se často používá při vyšívání. Současně pro kvalitní připojení je třeba aplikovat vrstvu více.

Viz také

Jak odstranit superglue ze stolu a jiného nábytku: účinné prostředky a metody

Superglue je skvělý nástroj, který dokáže spojit jakýkoliv povrch. V této souvislosti se provádí ...

Kyanokrylátové lepidlo

Takové složení se také nazývá svařování za studena. Má vynikající adhezi a vysokou rychlost sušení. Výsledkem je silný a velmi trvanlivý šev. Kyanokrylátové lepidlo se používá k lepení namalovaných předmětů nebo k lepení skla na jiné povrchy: kov, dřevo nebo plast. Nedostatek lepidla je zničen vodou.

Lepidla pro domácnost

Tato skupina lepidel zahrnuje PVA, Moment, BF-2 nebo BF-4. V tomto případě bude spojení silnější, čím silnější je povrch po aplikaci lepidla stlačený.Je obtížné spojit objekty s lepidlem BF, protože to znamená, že je zapotřebí vysoká teplota a sklo jej nemůže odolat.

Důležité!

Pokud používáte lepidlo „Moment“, musíte nejdřív držet mazaný povrch po dobu asi 20 minut a poté je připojit. Pokud není čas čekat, použijte nástroj „Super Moment“.

Žáruvzdorné lepidlo na sklo

Používám podobný nástroj, pokud budou díly po spojení pravidelně vystaveny vysokým teplotám. Takové sloučeniny mohou být v peci, varné konvici nebo sporáku. Aby se zabránilo destrukci linie lepidla, kompozice obsahuje speciální výztužné přísady.

Výroba lepidla doma

Speciální nástroje pro lepení skleněných povrchů nejsou vždy po ruce. V tomto případě pomáhají domácí směsi:

 1. Nejjednodušší lepidlo je vyrobeno ze směsi stejného množství popela a kostního lepidla. Před použitím tohoto nástroje musí být součásti zahřáté.
 2. Kombinuje skleněné díly se směsí 1 dílu kaseinového lepidla a 10 dílů silikátu.
 3. Pokud potřebujete opravit malé sklo, které je schopno česnekové šťávy, vyměňte obvyklé lepidlo.
 4. Pro spojení skla a dřeva se používá směs lepidla ze dřeva a popela.

Velké části skla se lepí nástrojem, který se skládá z těchto součástí:

 • 1 díl včelího vosku;
 • 5 kusů sušícího oleje;
 • 10 dílů kolofonie;
 • 5 kusů křídy;
 • 2,5 ks cementu.

Nejprve připojte všechny komponenty kromě cementu a zahřejte k varu. Poté se teplo vypne a hmota se ochladí na +50 ° C. Poté se k celkové hmotnosti přidá cement a dobře promíchá.

Příprava povrchu

Před lepením skla sklem nebo jiným materiálem se povrchy očistí od prachu a nečistot a odmastí. Pro tento účel se používají vhodné nástroje jako aceton, lakový benzín, lékařský alkohol, petrolej nebo rozpouštědlo. Z povrchů se speciálními nástroji Bohle můžete odstranit mazivo.

Důležité!

Chemikálie pro domácnost pro čištění skla nebo sanitární keramiku nebudou fungovat pro odmašťování.

Při čištění povrchu je důležité dodržovat bezpečnostní předpisy. Aby nedošlo k otrávení toxických par, práce se provádí ve větraném prostoru. Pro ochranu rukou používejte gumové rukavice. Taková opatrnost zachrání skleněné části z mazu.

Poté se části, které mají být spojeny, zahřívají, aby se odstranil kondenzát. Je optimální ohřát povrch o 30 stupňů nad pokojovou teplotu. Nezávisle je to snadné s běžným fénem.

Lepené skleněné díly

Po přípravě povrchu jsou díly zkontrolovány vzájemným nanesením tak, aby nedocházelo k odchylkám a neshodám. Pokud existuje mnoho položek, můžete je opravit pomocí vhodných zařízení. Pokud se během přípravy sklo ochladí, znovu se zahřeje.

Detaily spojenív tomto pořadí:

 1. Lepidlo pokrývá jednu z částí.
 2. Aplikujte druhou část a pevně zmáčkněte 2 minuty.
 3. Ponechte výrobek, dokud lepidlo nebude zcela suché. Konkrétní doba závisí na typu lepidla.
 4. Odřízněte přebytek od švu ostrým ostřím.
 5. Otřete šev stěračem.
Důležité!

Pokud se pro spojování používá polymerní lepidlo, je výrobek umístěn pod UV lampou nebo za přímého slunečního světla, aby se šev vysušil.

Lepení skla na kov

V tomto případě se technologie spojovacích ploch liší od předchozí verze. Pro kombinování objektů s různými vlastnostmi jsou vhodné prostředky VERIFIX MV 750 nebo B 682-0. Vyznačují se vysokou viskozitou, proto jsou vhodné pro práci s kalenými, vyztuženými nebo běžnými skly.

Příprava povrchu se neliší od předchozí verze. Jsou také očištěny od nátěru, promyty, vysušeny a odmastěny. Poté pomocí průhledného skleněného lepidla promažte oba povrchy, které je třeba spojit. Jsou pevně stlačené a stlačené. Poté ultrafialová lampa ozařuje křižovatku po dobu 20 sekund. Po několika minutách se opakuje ultrafialové záření. Doba expozice je nyní 5 minut.

Tipy a varování

Chcete-li provádět dekorativní dokončovací práce, použijte speciální nástroj pro lepení skla. Toto složení je transparentní, dobrépropouští světlo, odvádí vlhkost a odolává teplotním rozdílům. Po opravě takovým způsobem se místo švu na výrobku stává nepostřehnutelným. Tato látka navíc dokonale kombinuje skleněné a kovové prvky.

Viz také

Jak seškrabat super lepidlo

Velmi často se v každodenním životě musí používat superglue. Pokud se používá nedbale, může se lepidlo rozlévat na nábytek nebo ...

Pokud je nutné propojit části akvária, vyberte nástroj, který poskytuje elastické švy a tlumené rány. V opačném případě, z nejmenšího ostrého zvuku nebo nárazu, bude akvárium naplněné vodou prasknout. Před připojením částí budoucího akvária jsou ošetřeny tmelem tak, aby spojení bylo odolné a odolné proti vlhkosti.

Pro kontrolu množství lepidla v oblasti spoje se nanáší štětcem. To eliminuje potřebu odříznutí přebytečné drogy.

Závěr

Pokud zvolíte správný nástroj pro lepení skleněných povrchů, můžete úspěšně obnovit tvar téměř jakéhokoli výrobku vyrobeného z tohoto materiálu. Je důležité provádět kvalitní školení a provádět práci podle všech pravidel Pak bude spojení silné a neviditelné.