Co a jak umýt tuk s oblečením

Tuhý olej je hustý béžový nebo hnědý olej používaný pro lékařské a technické účely. Komponenty maziva jsou ropný olej, vápenaté mýdlo a mastné kyseliny.

Každý, kdo někdy narazil na tuhý olej, ví, že skvrnu s pevným olejem lze odstranit pouze pomocí titanického úsilí. Je možné odstranit stopy oleje, ale okamžitě je nutné se připravit na to, že praní bude dlouhé.

Stopy mastnot jsou mastné skvrny, které nakonec také začnou vysychat. Nejčastěji špinavé pracovní oděvy mužů, kteří opravují auta v garáži. Skvrnu od mastnoty je však možné umístit na oděvy v naprosto životních podmínkách: opouštět taxi, otevřít dveře nebo se náhodně dotknout špinavého nástroje.

Špinavé prádlo s mazivem je velmi nepříjemné, zejména pokud se jednalo o novou věc, která může trvat dlouho. Ale pokud jste připraveni vyhlásit boj s tuhou pevnou skvrnou, pak si vyzkoušejte několik účinných lidových prostředků, které daly druhé šanci oblečení dobré kvality.

Odstraňování skvrn z maziva

Pokud se skvrna na starém oblečení, pak než začnete bojovat s ním, musí být změkčena. Držte hadřík nad vodní lázní, dokud nezmäkne a nepokračujte v odstraňování.

Čerstvé znečištění se nejprve pokusí naplnit velkým množstvím mycího prostředku a na chvíli odejít. Ve většině případů se skvrna buď zcela vypere, nebo se stane téměř nepostřehnutelnou.

Zřídkakdy, kdy je možné špinavé prádlo umýt co nejdříve. Nejčastěji, mezi okamžikem, kdy byla skvrna nastavena, a umytím věci, čas plyne, což znamená, že olej nasákl do tkaniny a pevně se v ní usadil. V takových případech budete muset použít účinnější recepty.

Margarín

Vezměte si bar nejobvyklejšího margarínu, rovnoměrně ho rozložte na skvrnu a zapomeňte na to alespoň dvě hodiny. Tuky obsahující margarín, komunikují s tuky tuků a změkčují je. Po uplynutí času naneste na tkaninu prací prostředek a vyperte oděv. Skvrna by měla přijít k ničemu.

Tip: Pokud margarín není doma, skvrna může být odstraněna se stejným úspěchem za použití másla nebo glycerinu. Účinek, který produkt působí na skvrnu, bude podobný účinku margarínu.

Ocet

Rozpustí se 3 lžíce octa v 500 ml vody a výsledný bod se upraví výsledným roztokem. Ponořte čistý hadr do kapaliny a otřete skvrnu s ním, zkuste se pohnoutz periferie do centra. Pracujte lépe s rukavicemi, aby nedošlo k znečištění rukou olejem. Po umytí prádla běžným práškem s přídavkem jakýchkoli prostředků pro odstranění skvrn.

Benzín a amoniak

Pevné skvrny na oleji na duchu nemohou stát čistý benzín, takže je s nimi tak efektivní. Jen mějte na paměti, že k práci potřebujete pouze rafinovaný benzín bez nečistot, zbytek nedává požadovaný výsledek.

Rozsypte materiál pod kontaminovanou oblast, kterou nebudete litovat. Navlhčete hadr nebo kus gázy v benzínu a otřete skvrnu. S největší pravděpodobností, po takové metodě, skvrna zmizí, ale mastná lesklá značka zůstane na tkanině, která bude také kazit vzhled vašeho oblečení. Pro boj s tukem by měla být ve druhém stupni čištění ošetřena skvrna čpavkem. Nakonec si oděv omyjte práškem, abyste odstranili odolné skvrny.

Důležité! Nikdy nepracujte s benzínem v blízkosti otevřeného ohně. Po skončení všech věcí hořlavou kapalinou jej pak vyjměte na místo, které je pro děti nepřístupné. Nenechávejte otevřenou nádobu s benzínem na nápadném místě!

Šampon pro mytí aut

Jedná se o výkonný nástroj speciálně určený pro čištění stroje od nejrůznějších technických skvrn. Z toho vyplývá, že skvrna mastnoty musí také pomoci stáhnout. Pokud je váš manžel zvyklý na mytí auta sám, pak ve své garáži je láhev takového nástroje. Pokud ne, pak nějaké autoobchod vám poskytne potřebnou láhev.

Šampon by měl být aplikován přímo na skvrnu a ponechán po dobu 20-25 minut. Poté hadřík otřete tvrdým štětinovým kartáčkem a omyjte pravidelným práškem.

Odstraňovače skvrn

V současné době podniky vyrábějící chemikálie v domácnostech postupují vpřed a vyrábějí takové nástroje, které pomohou vyčistit i ty nejtrvalejší skvrny.

Kupte si odstraňovač skvrn, na kterém bude poznamenáno, že funguje i s nejtrvalejšími skvrnami. Určitě máte takový nástroj ve svém arzenálu. Dodržování pokynů aplikujte výrobek na skvrnu a ponechte po dobu uvedenou na obalu. Pokud tuk neměl čas proniknout hluboko do struktury tkaniny a skvrna nebyla nastavena tak dávno, může odstraňovač skvrn pomoci s tím vyrovnat.

Tip: Při výběru odstraňovače skvrn, aby se odstranily skvrny od mastnoty, nezapomeňte zvážit látku, kterou budete aplikovat. Například je lepší neaplikovat produkt, který obsahuje bělící částice ve své kompozici na barevnou tkaninu. Možná se vám podaří zbavit se mastnoty, ale na oplátku obdržíte věc, která bude v koši.

Turpentýn

Nalijte malé množství terpentýnu do skleněné nádoby (lepší, pokud se jedná o láhev) a ohřejte ji ve vodní lázni. Buďte velmi opatrní, a pak dávejte pozor, aby kapalina neinteragovala s otevřeným ohněm.

Na skvrnu naneste dostatek horkého terpentýnu a otřete jej hadrem. Pak jako vPři použití benzínu otřete skvrnu čpavkem, aby se hadřík očistil od mastných skvrn.

Coca-Cola

Populární nápoj s oxidem uhličitým může být také spasením při odstraňování skvrn z mastnoty. Smíchejte jednu polévkovou lžíci sody s lžící octa a nalijte výsledný roztok na skvrnu. Nejprve se ujistěte, že výrobce dovoluje vařit své věci.

A co dělat v případě, že by lidové prostředky nemohly zvládnout místa mastnoty? Vyzkoušejte následující zdokonalené metody praní.

Speciální prací prostředek pro pracovní oděvy

Tyto druhy fondů se objevily v nedávné době, i když lidé je potřebují již velmi dávno. Ve specializovaných obchodech s chemikáliemi v domácnostech je docela možné najít tak silný nástroj. Měly by být odstraněny ze skvrn pouze po přečtení návodu na štítku.

Vši

Lye je roztok dřevěného popela, prodává se v různých obalech, ale můžete si koupit nejmenší sáčky, abyste odstranili skvrny.

Vzhledem k tomu, že likér se prodává ve formě granulí, musíte je rozemlet. Znečištěný oděv položte do misky s teplou vodou a zalijete výsledný prášek. Pro dosažení nejlepších výsledků nechte produkt 6-8 hodin. Poté opláchněte oděv a umyjte je běžným práškem.

Chemické čištění

Pokud skvrny nepodléhaly žádnému úklidu, a ta věc ještě chce být nošena,Zůstane pouze pro jeho vysušení do čističe. Moderní čistírny mají celý arzenál nástrojů, které mohou odstranit i ty beznadějné skvrny.

Užitečné tipy:

  • Snažte se zbavit skvrn co nejrychleji, nenechávejte je, dokud se zcela nesuší, jinak bude mnohem těžší se zbavit nečistot. Čerstvé místo v 90% případů lze odstranit velmi snadno a rychle.
  • Neperte pracovní oděv s každodenním nošením. Skvrny maziva lze přenést na tkaninu vedle a nakonec dostanete hromadu špinavých věcí.
  • vždy si přečtěte štítky na oděvu a nepoužívejte výrobky, které by mohly poškodit strukturu tkaniny. Můžete odstranit skvrnu, ale na oplátku dostanete věc, která ztratila svou barvu a tvar.
  • Nevystavujte věci z jemných tkanin mechanickému nárazu, netřete je štětcem nebo houbou. Oblečení se natáhne v místě nárazu nebo se může dokonce roztrhnout. Štětec může čistit pracovní oděvy z plátěných tkanin, bund nebo džíny.
  • nalijte na místě všechny nástroje, které jste našli doma. Některé produkty mohou vzájemně reagovat v chemických reakcích a nakonec nechat vaše věci v žalostném stavu.
  • Při manipulaci s hořlavými látkami dodržujte bezpečnostní opatření. Při manipulaci se silnými chemikáliemi používejte rukavice, chraňte pokožku před popáleninami.