Co dělat, když jsou džíny natřeny?

Džíny jsou vždy relevantní. V každém módním šatníku jsou přítomny. Pohodlné, praktické, téměř nepostradatelné. Obvinění, že se jedná o pracovní oděvy kovbojů, byla dlouho zapomenutá a kde v těchto částech jsou tito kovbojové? Moderní občané používají džíny pro každodenní nošení a nelitují vůbec. Ve společnostech s mládeží je postoj k džínám téměř uctivý - to je určitá elegance a styl a dokonce i ukazatel úrovně příjmů. Konec konců, produkty známých značkových společností mají někdy velmi vysoké náklady.

Nicméně, bez ohledu na to, kolik stojí vaše nové pohodlné kalhoty, jsou schopni vám dát nepříjemné překvapení, a to, když ho poprvé nosíte, namalovejte si nohy hodně. Pokud jsou džíny natřeny, nemusí to nutně svědčit o nekvalitních výrobcích. Výrobci často používají přírodní barviva, která nejsou příliš trvanlivá. Postupem času se barva látky postupně změní - bude se prolévat, brát na „opotřebovaný“ vzhled a džíny budou vypadat trendy!

Sovětské časy jsou vzpomínány najednou, když bylo těžké „dostat“ skutečné džíny, a některé domácí manipulace jim daly tření a oblékání - někdo „otřel“ nové cihly, někoho vařeného bělidlem a pak stylově stylově "Vařené". Nyní si můžete koupittéměř jakýkoliv model - utíraný, potrhaný, klasický nebo super módní. Je užitečné vědět, co dělat, když jsou džíny natřeny, protože i ty nejdražší modely jsou schopny barvit kůži a oblečení, které nosíte s džíny.

Test s nákupem

Když si koupíte nové džíny, vezměte si s sebou bílý bavlněný kapesník. S ním můžete určit, jak trvanlivá barva věci se dostanete. Mírně otřete vlhký hadřík. Pokud na šátku zůstanou namodralé stopy, ujistěte se, že se vaše nové oblečení rychle změní, od praní po praní. Ale zároveň namalovat své tělo v nádherných modravých tónech.

Můžete provést test na jiném modelu a najít ten, který není zpočátku namalován. Pokud ale džíny mají nestabilní barvu, ale opravdu je chcete koupit, kupte si to! A my vám řekneme, co dělat, aby vaše oblíbené kalhoty nebyly natřeny při nošení, a jak samostatně opravit odstín tkaniny.

Požadovaná sůl

Ihned po nákupu proveďte následující:

  • Otočte džíny zevnitř, abyste předtím zapnuli všechny zámky a tlačítka.
  • Připraví se roztok běžné stolní soli. K tomu, aby voda při pokojové teplotě (ne horké!) A rozpustit v něm velké kamenné soli ve výši litru vody - lžíce s horní.
  • Ponořte nové džíny. Uchovávejte je v roztoku po dobu 30 minut. Už to nestojí za to.

Po - správněpraní

Během namáčení barva „kapání“. Nemilosrdně nalijte modrou vodu a připravte další roztok.

  • Je nutné znovu vlévat horkou vodu do široké pánve, tentokrát k ní přidat prací prášek pro barevné věci.
  • Přidejte také sůl, ale polovinu.
  • Vyzbrojte se štětcem na šaty a začněte mýt džíny. Nedělejte to příliš intenzivně, pokud nechcete, aby nové šaty okamžitě vypadaly. Můžete si umýt věc ručně, ale není to příliš snadné, mytí kartáčem je mnohem pohodlnější.

Všimli jste si, že v průběhu vašeho chladného praní je voda opět modrá? To znamená, že samotná léčba solí nestačí. Vyměňte vodu, znovu přidejte prací prostředek a pravidelný ocet. Nalijte ocet do vody, kterou potřebujete ponořit do džíny. 1/3 šálek je dostačující pro zpracování, které opraví barvu. Pokud se rozhodnete umýt džíny v autě, přidejte ocet do prostoru pro prášek. Sůl v tomto případě vyloučit.

Alternativou k syntetickým detergentům je běžné mýdlo na hnědé prádlo. Mohou umýt naprosto všechno, výsledek převýší očekávání.

Superplachování bez pračky

Ruční oplach je považován za optimální. Po dokončení mytí džíny rozložte na dno vany a opláchněte je sprchovým koutem ze všech stran. Teplota vody postupně klesá, počínaje pokojovou teplotou až chladnou.

Oplach v autě

Opravte efekt ukládáníbarva při oplachování v autě pomůže znovu ocet v množství lžíce. Přidáte ji do prostoru klimatizace.

Doporučujeme ale dělat džíny ručně. To je snadné a výsledek budete moci vyhodnotit v každé fázi.

To jsou všechny manipulace, které jsou nutné pro nové kalhoty, které nebudou malovány. Mimochodem, tímto způsobem můžete prát a jiné oblečení z barvených tkanin. Použijte trochu úsilí, a nemůžete se obávat, že po odstranění nových džíny, vaše nohy budou muset umýt modré skvrny!