Co dělat, když se vlněný předmět posadil po mytí, jak se protáhnout

Oblečení z vlněných vláken je obzvláště citlivé na péči a je třeba s ním zacházet opatrně. Pokud jsou pravidla mytí porušena, věc se zdeformuje. Může si sednout nebo srazit, ztratit atraktivní vzhled. K nápravě situace a navrácení oblečení do původní podoby, použijte populární recepty, které jsou testovány časem. Jsou snadno proveditelné sami.

Důvody smrštění vlněných věcí

Nezkušené hostesky často zanedbávají pravidla péče o jemné látky a neobtěžují se studovat informace uvedené na etiketě výrobku. Výsledkem je, že po praní v pračce je oděv z vlněné tkaniny často zkažený. Je zmenšena a stává se podobnou plstěné plsti.

Je-li po praní položka z vlny posazena, může existovat několik důvodů:

  1. Nesprávně nastavená teplota. Vlna je jemná tkanina. Proto by voda na mytí neměla být horká +30 stupňů. Překročení tohoto limitu zvyšuje riziko deformace.
  2. Nesprávný výběr detergentu. Běžné praní nebude vhodné pro vlněné tkaniny.prášky s vysokým obsahem alkálií. Z toho se vlákna stávají hrubými, zhroucenými a smršťujícími. To vede ke smrštění produktu během praní.
  3. Praní na stroji bez instalace speciálního programu takovou věc zkazí. Čepice a svetry jsou zmenšeny a intenzivní tření vede k deformaci vláken a pletenina má formu plstěné plsti.
Důležité!

Není-li pro mytí jemných tkanin žádný speciální prášek nebo tekutý prací prostředek, je lepší z pěny z mýdla na praní vyrobit pěnu a umyjte ji. Nelze použít toaletní mýdlo s parfémovými parfémy a kosmetickými přísadami. Z nich se vlákna stávají hrubými a ztrácejí svůj tvar.

Způsoby, jak roztáhnout vlněnou věc, pokud se posadila po mytí

Nenechte se naštvaný, když se po umytí vlněná věc vesnice stala trochu krátkou nebo stísněnou. Pokud tyto změny nejsou katastrofické, pletenina může být zachráněna. Existuje několik způsobů, jak oživit oblečení, snížené o několik velikostí. Takové univerzální metody jsou vhodné pro obnovu jakéhokoliv kusu oděvu, protože nepoškozují tkaninu.

Soak

Pokud se pletenina trochu zmenšila, je namočená do chladné vody na čtvrt hodiny. Poté odstraňte a lehce vyždímejte, abyste se zbavili přebytečné vlhkosti. Froté ručník se rozprostírá na rovný povrch a na něm je položeno oblečení. Ruce protahují okraje v různých směrech, snaží se dát původní tvar. Bye produkt se suší, namočené ručníky jsou nahrazeny jinými.

Jako sušící metodu můžete použít ručník. Za tímto účelem se výrobek položí na něj a vytáhne, čímž se dosáhne požadované velikosti. Pak je ručník zabalený mokrou věcí. Když je nasáklá vlhkostí, role role a vyměnit ručník suchý. Opakujte několikrát.

Pokud jednoduché namáčení nevytvořilo žádoucí výsledek, použijte namáčecí přísady. Doba expozice a pořadí dalších akcí zůstávají stejné. Jako aditivum použijte jeden z následujících prostředků:

  • přidá se 50 ml kondicionéru;
  • Čl. Já amoniak;
  • 1 lžíce. Já peroxid vodíku.
Důležité!

Peroxid vodíku je vhodný pouze pro bílé věci, protože odbarví tkaninu.

Vlna zadržuje vodu dobře. Proto pro úplné vysušení bude trvat nejméně jeden den. Pro usnadnění úkolu a ne fixaci výrobku na ručník. Může být upevněn, vtipy na pevný povrch s kolíky. Použijte topná zařízení, vysoušeč vlasů nebo ventilátor pro urychlení sušení oděvů, nemůžete. Z tohoto vlákna se deformovalo.

Vyhlazení železem

Nechcete-li věc znovu namočit , žehlička s režimem napařování vám pomůže vrátit stejnou velikost do bundy nebo svetr. Produkt položený na žehlicí desce vysušte a nahoře přikryjte mokrou gázou. Pak páru vypálí horkým železem a zároveň se natáhnou rukamapředcházející formulář.

Natahování na figuríně

Krejčovský manekýn pomůže po mytí obnovit vlněný svetr. V tomto případě je výrobek navlhčen a napnut na těle figuríny. Aby byl hadřík měkčí a elastický, přidejte kondicionér nebo amoniak do vody pro namáčení. Ruce natahují oděvy na délku a jsou zajištěny na správné úrovni. Tato metoda zvyšuje délku rukávů, kalhot nebo samotného výrobku.

Někteří radí figuríny, aby použila své vlastní tělo a položila na sebe mokrý svetr nebo svetr. Tento způsob sušení je však lepší nepoužívat. Mokrá věc na těle je spíše nepříjemná a často se stává příčinou onemocnění.

Obnovení velikosti některých věcí

V závislosti na vlastnostech některých pletených šatních skříní se používají jiné metody restaurování starého vzhledu. Při stejné technologii namáčení jeden pro všechny produkty. Ale táhnou se různými způsoby.

Aby se natáhla pletená čepička, která se zmenšila, je nasazena po nasáknutí změkčovadlem na skleněné nádobě s obráceným sklem. Pokud není v domě vhodný, použijte kastrol nebo gumový míč. Pro zvýšení velikosti dětských čepiček použijte menší průměr.

Malé pletené předměty, například ponožky, rukavice nebo rukavice, mohou být opraveny ošetřením octem. Pro začátek, šatní skříň položky jsou namočeny ve vodě s klimatizací avytlačte ven. Pak posypeme octem o koncentraci 6 nebo 9%. Poté jsou výrobky pevně zabaleny papírem. Jsou-li věci temné, pak budou dělat noviny.

Důležité!

Noviny nelze použít pro lehké nebo barevné předměty. Inkoust musí jít na mokrý list. Pro takové věci se jako nádivka používá pouze bílý papír.

Vlněné kalhoty jsou dobře upraveny zavěšením nákladu. Aby se po umytí natáhly rovnoměrně, zavěšují se na speciální závěs na kalhoty nad lázní. Pod kalhoty připevňujte stejné věšáky na oděvní kolíčky a na háček zavěste malou zátěž. V této formě nechte kalhoty, dokud nejsou zcela suché.

Je velmi obtížné natáhnout kabát do jeho původního tvaru nebo povlak vlny z důvodu velkého objemu a hmotnosti tkaniny. V tomto případě postupujte takto:

  1. Výrobek je namočen ve vodě s klimatizací.
  2. Hustá tkanina je rozložena na rovném, tvrdém povrchu.
  3. S pomocí kolíků se na této tkanině upevní povlak a současně se získá požadovaný tvar. Výrobek můžete jednoduše šít podél obrysu.
  4. Když něco zaschne, je upevněno pro konečné sušení na tlustém koberci.
  5. Po vysušení se produkt stripuje železem.

Péče o restaurované předměty

Tak, aby se věci, které se podařilo vrátit do formuláře, nesedaly, pečlivě se o ně staraly. Nesprávné promývání nebo sušení vlákna znovu deformuje. Proto jsou dodržována následující pravidla:

  1. Smazat takové věci pouze ruce, světlo, mačkání pohybů. Praní v pračce se nepoužívá.
  2. Pro praní použijte tekuté nebo gelové výrobky se značkami pro vlněné výrobky.
  3. Vlhkost se odstraní lehkým stiskem tkaniny. Odšroubovat nebo zmáčknout takové oblečení nemůže.
  4. Osušte pouze vodorovně na tlustém froté ručníku.
  5. Nepoužívejte další zařízení pro urychlení sušení.
  6. Žehlení mírně vyhřívaného žehličky.

Tato pravidla se doporučují pro všechny věci s vlněnými vlákny. Je však obzvláště důležité držet se jich, pokud byla věc dříve deformována.

Aby se předešlo případnému smrštění nového vlněného materiálu, měli byste se seznámit s informacemi a tipy, jak se správně ošetřit před prvním praním. Obvykle jsou označeny na štítku našitém na bočním švu.

Závěr

Není vždy možné obnovit původní vzhled vlněné věci. Pokud je však deformace menší, je možné formulář vrátit. K tomu použijte speciální techniky pro namáčení a tažení výrobku do požadovaného tvaru.