Co dělat, když toaleta teče a voda stále teče do mísy

Spousta nepříjemností pro majitele bytu přináší po celou dobu příchozí vodu do záchodové mísy. Průběžné proudění vede ke zvýšení spotřeby energií, na misce samotné toaletní mísy se vytváří těžko odstranitelné rezné skvrny. V záchodě je nepříjemný zápach a vlhkost, vodní potrubí je pokryto kondenzátem. Pokud unikající kapalina spadne na podlahu, sousedé pod ní unikají na stropě. Pro odstranění průtoku mezi cisternou a toaletou je třeba najít místo poškození. Pouze zjistit příčinu, můžete si vybrat nejlepší způsob, jak odstranit.

Příznaky úniku

Při proplachování kapalina po určitou dobu vstupuje do nádoby a čistí ji od zbytků vitální aktivity. Všechno je normální, pokud se brzy po sestupu zastaví průtok a nehrozí hluk vody. Problém je doložen konstantním hlukem v nádrži a průtokem proudu v misce.

Před vyhledáním poškození a opravy nádrže zjistěte přítomnost netěsností. Známky únikujsou:

  • konstantní rachot vody po naplnění nádrže;
  • vytváření rezavých pruhů v místě, kde kapalina přechází do nádoby;
  • vlhkost vnitřního povrchu toalety v blízkosti nádrže po celou dobu;
  • dlouhé spláchnutí s nízkým tlakem;
  • na vodovodním potrubí nebo na nádrži na kondenzát.
Důležité!

V důsledku nepřetržitého proudění studené vody se usadí kondenzát. Z tohoto důvodu nemá potrubí čas se zahřát a na něm se objevují kapky. Pokud se spláchnutí provádí periodicky, voda má čas zahřát se na optimální teplotu.

V některých případech dochází ke stálému úniku v důsledku nahromadění nečistot uvnitř nádrže. Po úplném překrytí vody se vnitřní povrch očistí štětcem a detergentem. Pokud takové opatření nepomůže, příčina úniku v členění. Pak je odtokový mechanismus demontován a opraven nebo nahrazen novým.

54) Zařízení nádrže a příčiny úniku

Abychom pochopili, co dělat v případě, že toaletní mísa teče a voda neustále proudí do mísy, musíte pochopit strukturu odtoku nádrže. Existuje několik typů kování. Nejjednodušší z nich se řídí gumovou hruškou. Takový mechanismus je vhodný pro vypouštěcí nádrže, kde je voda přiváděna do boku. To je zastaralé a je už ne použitý na moderních záchodových mísách.

Později byl tento návrh vylepšen a gumová žárovka byla nahrazena plovákem na tlustém drátu. Pro takový mechanismus je voda přiváděna zespodu. Podrobnosti o takovém zařízeníjsou regulovány. To umožňuje zvýšit nebo snížit hladinu vody v nádrži.

V případě rozbití je možné měnit jednotlivé části odtokové armatury nebo zcela vyměnit mechanismus. Všechny jeho části se snadno odšroubují běžnými klíči. V tomto případě nemá mechanismus prakticky žádné kovové prvky. Všechny díly jsou nyní vyrobeny z odolného plastu, který není zničen od stálého kontaktu s vodou a je dobře čištěn domácími chemikáliemi.

Nejčastěji dochází k úniku v důsledku přetečení nádrže vodou. Přebytečná tekutina pak vstupuje do vypouštěcího otvoru. Příčiny tohoto problému:

  1. Gumové podložky ztratily pružnost díky dlouhé životnosti. V důsledku toho se překrytí provádí volně a vytváří se netěsnost.
  2. Upnutí těsnění proti stěně nádrže je nedostatečné. Z tohoto důvodu je vstup špatně uzavřen a vzniká netěsnost.
  3. Kolík držáku pístu ventilu byl setřen z dlouhodobého používání a poklesu rzi.
  4. Trhlina vytvořená v tělese plastového ventilu, kterým proudí voda.
  5. Spojení nádrže s WC je volné.

Způsoby řešení problému

Pokud voda z mísy s toaletou neustále uniká tlačítkem, není nutné zavolat instalatéra. Mnozí řemeslníci jsou schopni odstranit problém vlastníma rukama. K tomu otevřete víko a pečlivě zkontrolujte stav nádoby zevnitř. Často je příčina úniku viditelná.

Nesprávná instalace

Pokud je instalace nesprávná, toaleta mísy tečezespodu krátce po instalaci sanitárního výrobku. Poté zkontrolujte, zda je toaleta a nádrž venku, aby se zjistily možné praskliny, poruchy nebo jiné vady. Rovněž se doporučujerozebrat aparáta zkontrolovat, jak spolehlivě funguje uzavírací ventil.

Páka posunutí

Pokud toaleta teče bezprostředně po proplachování, dojde k tomu, protože se páka posunula. Pro opravu poškození je třeba ji umístit do vodorovného stavu, který je mírně pod spojovací trubkou. Chcete-li odstranit další netěsnosti v důsledku přetečení, nastavte polohu plováku a zvedněte ho na krátkou vzdálenost. Pokud je to dostatečné, vyměňte osu plováku nebo ji jen lehce rozepněte.

Při nastavování plováku nepomůže, zkontrolujte ventil. Možná, že kolík je opotřebovaný a musí být nahrazen novým, nebo měděný drát by měl být umístěn na jeho místo. V místě připevnění této části by neměly být žádné otvory.

Důležité!

Pokud únik ještě není upevněn, musí být kompletně vyměněn odtokový mechanismus.

Poruchy v činnosti odtoku

Během dlouhodobého provozu se armatury nádrže stanou nepoužitelnými a neustále dochází k rozbití. Někdy se vyskytnou problémy dříve, pokud jsou části odvodňovacího mechanismu vyrobeny z nekvalitních materiálů. Chcete-li situaci napravit, zavřete vodovodní potrubí a sledujte stav toalety. Pokud se únik zastaví, důvodem je neregulovaný plovák nebo ucpaný přívod vody. Pak propláchnou vodu ajemně umyjte vnitřní stěny nádrže a veškeré příslušenství čistícími prostředky.

Pokud se netěsnost nezastaví, je vypouštěcí ventil zlomený. Může být pokryta solnými ložisky. Pak vám pomůže důkladné čištění. Pokud se ventil stane dlouhodobě nepoužitelným, jednoduše se vymění.

Průtok vody do přepadu

Pokud se hranice přetečení neuzavře a voda stále uniká, pak příčina poruchy spočívá v poruše šroubů utahujících toaletu a polici. Problém je třeba po pečlivé kontrole ventilu opravit. V případě potřeby změňte několik částí nebo celou sadu. Je lepší umístit kování s mosaznými díly, protože tento materiál je méně korozivní.

K odstranění úniků je mísa záchodu zcela rozebrána v tomto pořadí:

  1. Systém přívodu vody se překrývá a vyprázdňuje nádrž.
  2. Vypněte šrouby spojující WC a polici. Zrezivělý jen odříznut.
  3. Odmítněte nádrž zpět a vytáhněte polici, položte ji na vodorovný povrch.
  4. Všechny díly se rozebírají, čistí a kontrolují jejich celistvost.
  5. Poté celý mechanismus smontujte v opačném pořadí a šrouby vyměňte za nové.
  6. Současně přejděte na nové gumové těsnění.
  7. Nádrž je připevněna k polici plastovými šrouby.
  8. Manžeta je navinuta na stranu toalety a opatrně položena na polici.
Důležité!

Po určité době může police proudit. Proto je lepší předepnout ho třmenemnebo měděného drátu.

Volné uložení hrušky

Dalším důvodem úniku vody, který nedosahuje úrovně přetečení, je slabá přilnavost hrušky nebo plováku. Tato část plní funkci membrány, která otevírá nebo uzavírá odtok. V tomto případě důvodem je ztráta pružnosti pryžové části nebo její nedostatečné přizpůsobení. Problém vyřešíte výměnou hrušky. Nový díl je vybrán z měkké gumy, aby vydržel déle.

Konstantní průtok

Chcete-li zjistit, že plovák se zlomil, můžete se na jednoduchou kontrolu. V tomto případě se nezvedne ani po naplnění nádrže a zůstává na jednom místě. To vede k tomu, že mechanismus pro vypnutí přívodu vody nefunguje a kapalina jde do odtoku. Důvodem je ztráta těsnosti plováku nebo zlomení držáku. Problém můžete vyřešit nahrazením plováku novým.

Dalším důvodem je opotřebení pryžového těsnění. Těsnicí kroužek je umístěn v místě výstupu vody a shromažďuje na něm všechny nečistoty. Chcete-li obnovit jeho výkon, můžete jej jednoduše vyčistit. Není-li únik odstraněn, položka se změní na novou. Důvodem pro výměnu je také případné drobné poškození ve formě trhlin, trhlin nebo celkového opotřebení těsnění.

Únik po vypuštění vody

V tomto případě je nutné zkontrolovat stav odtokové kolony. Pokud se tlačítko spouště uvolní nebo spadne, sloupek se nakloní. Problém můžete vyřešit jednoduchým vrácením položky na místo. Někdy zvodní potrubí vstupuje do nádrže velká částice odpadu a zůstává pod těsnicím kroužkem. Potom po určité době po sestupu dochází k úniku v důsledku slabého tlaku. Po plném naplnění se otáčí, protože zvýšený tlak silněji tlačí těsnicí kroužek. V tomto případě problém odstraní čištění vnitřního mechanismu před nečistotami. Pomáhá také vážení osy sloupu přídavným závažím.

Opotřebované pryžové těsnění

Těsnící guma mezi nádrží a toaletou před dlouhodobým použitím se opotřebovává. Pro jeho výměnu vypněte přívod vody a zcela vyprázdněte nádrž. Potom se matice pod dveřmi uvolňovacího ventilu mírně uvolní. Vypněte šrouby spojující nádrž s policí a vyjměte ji. Poté odšroubujte pojistnou matici a vyjměte odtok z nádrže. Nainstalujte nové těsnění stejného tvaru a velikosti. Poté proveďte všechny úkony v opačném pořadí, abyste mohli nádrž umístit na původní místo.

Důležité!

Při nákupu těsnění vyberte stejný výrobek jako původní těsnění. Pokud dojde k rozporu, problém nebude vyřešen.

Uzavírací ventil

Je-li ventil rozbitý, je nejjednodušší jej nahradit:

  1. Uzavřete potrubí a nádrž zcela vyprázdněte.
  2. Vyšroubujte šrouby a vyjměte nádrž z police.
  3. Sejměte těsnění a vyšroubujte pojistné matice, které drží sestavu odtoku.
  4. Změňte starý mechanismus na nový.
  5. Proveďte všechny akce v opačném pořadí.

Při nahrazování je lepší koupitstejný model, který byl dříve instalován v nádrži nebo podobně. Po instalaci zkontrolujte těsnost.

Trhliny

Je lepší vyměnit prasklou toaletní mísu za novou. Pokud z nějakého důvodu není možné to udělat hned, opravte to. K tomu je předmět odpojen a důkladně vysušen. Vady jsou pak pohřbeny vysoce kvalitním tmelem. Když je zcela suchý, namontujte nádrž na místo.

Prevence

Abyste předešli vzniku netěsností za toaletou, musíte sledovat a pravidelně provádět preventivní opatření. Z neustálé přítomnosti ve vodě uvnitř nádrže se hromadí usazeniny minerálních látek, hlenu a dalších nečistot. Pravidelně se vnitřní povrch nádrže a všechny části mechanismu promyjí saponáty.

K omezení takové kontaminace nainstalujte filtry na vnitřní kabeláž. Je výhodnější to provést vedle stoupačky v místě přívodu studené vody.

Někdy je nutné zkontrolovat stav těsnicích prvků, částí umístěných na spojích a upevňovacích prvků. I malá vlhkost na těchto místech znamená ztrátu těsnosti. V tomto případě utáhněte matice nebo vyměňte těsnění.

Závěrem

Čištění a výměnu armatur v záchodové mísě lze provádět nezávisle, je-li to žádoucí. Není-li možné zjistit, zda nedošlo k úniku, je jednodušší nainstalovat nový odtokový mechanismus. Je to levné a bude trvat déle nežopraveny. Instalatéři by měli být kontaktováni, pokud není možnost se s problémem vyrovnat.