Co je a jak používat kyslíkové bělidlo na prádlo

Ložní prádlo nebo bílé oblečení z dlouhodobého používání se stává šedivým nebo se stává odstínem žluté. Dříve, každá hostitelka používala chlor bělidlo volal “bělost” odstranit tento problém. Tato látka dokonale odbarví a dezinfikuje, ale zároveň zbavuje tkaninu barvy, ničí vlákna. Nyní pro návrat původního vzhledu místo chloru používejte bělicí prostředky na bázi kyslíku. Jsou bezpečné pro tkáně a lidské zdraví.

Co je kyslíkové bělidlo

Termín „kyslíkové bělidlo nebo odstraňovač skvrn pro prádlo“ je skupina léčiv na bázi peruhličitanu sodného. Jedná se o sloučeninu molekul peroxidu vodíku a zbytků jedlých sody. Taková droga má mnoho jmen, ale častěji se nazývá „Persol“. Tyto látky na bázi kyslíku vykonávají vynikající práci při znečištění přírodního původu: stopy čaje, kávy, bylinné šťávy, tukových potravin a dalších.

Kromě chloru je kyslík známým oxidačním činidlem. Nejjednodušší způsob, jak odstranit kontaminaci z tkáně pomocí léku obsahujícího kyslíkje účinek peroxidu vodíku nebo peruhličitanu sodného. V prvním případě je lékem kapalné kyslíkaté bělidlo a ve druhém se nachází ve formě prášku.

Princip fungování

Hmotnostní podíl peruhličitanu sodného, ​​který je hlavní aktivní složkou takového činidla, je vyšší než 30%. Tato látka se dostává do vlhkého prostředí a přemění se na jedlou sodu, změkčující tvrdou vodu z vodovodu a peroxid vodíku, ze kterého se uvolňuje aktivní kyslík.

Pod jeho vlivem se povrch vláken oxiduje. Současně dochází k odstraňování skvrn, dezinfekci a zničení nepříjemného zápachu. Kromě těchto přísad obsahují takové odstraňovače skvrn povrchově aktivní látky, aromatické vonné látky a enzymy.

Důležité!

Pro zahájení působení činidla obsahujícího kyslík je dostatečná teplota vody +30 ° C. Lze jej tedy použít k odstranění skvrn i u jemných a jemných tkání. Optimální pracovní teplota takového nástroje je od +60 do +90 stupňů.

Možnosti odstraňování skvrn na bázi aktivního kyslíku:

 • nástroj úspěšně odstraňuje skvrny jiné povahy, včetně krve, vína, dehtu, trávy nebo potravin;
 • zachovává jas barev, dává příjemnou vůni, odstraňuje zápach;
 • odstraňuje sivobílý květ nebo žloutnutí z bílých věcí;
 • úspěšně odstraňuje stará místa;
 • zvyšuje účinek praní;
 • vhodné pro praní prádla, ložního prádla, \ tInteriérové ​​textilie pro odstraňování skvrn z různých povrchů;
 • lze použít pro mytí rukou nebo v pračce;
 • je vhodný pro použití v myčce nádobí.

Výhody bělicích činidel na bázi kyslíku

Peroxouhličitan sodný zabere velký hmotnostní podíl odstraňovače skvrn na kyslíku. Tato látka je bezpečná pro životní prostředí. Během používání je přeměněn na sódu, vodu a kyslík, které nepoškozují životní prostředí. Ve vztahu k lidskému zdraví je takový odstraňovač skvrn také bezpečný, pokud neobsahuje žádné silné aroma nebo vůně.

Práškové a kapalné odstraňovače skvrn na bázi aktivního kyslíku mají dobrou schopnost rozpouštět se ve vodě. Při opláchnutí také odstranění částic těchto prostředků z textilie nezpůsobuje potíže.

Je obzvláště užitečné používat takové odstraňovače skvrn u lidí, kteří dávají přednost praní prádla způsobem šetrným k životnímu prostředí. Aktivní kyslík zlepšuje čistící schopnosti čisticích prostředků šetrných k životnímu prostředí a nepoškozuje životní prostředí.

Neexistují téměř žádné nedostatky v produktech na bázi aktivního kyslíku. Jeden z hlavních - jeho vysoká cena. Ve srovnání s tradičním chlorovým bělícím prostředkem jsou takové moderní nástroje v obchodech mnohem dražší. Při nesprávném použití je účinnost léku horší, než se očekávalo Ale tato vlastnost je ve všech výrobcích domácí chemie.

Viz také

Pokyny propoužití odstraňovače skvrn Amway

Dříve byly k odstranění skvrn používány pouze mýdlo pro domácnost a var. Skvrna byla použita k odstranění skvrn ...

Poslední nevýhodou je nestabilita součástí. Odstraňovače skvrn z kyslíku nelze dlouhodobě skladovat. Do 3 měsíců po otevření obalu se jejich účinnost sníží o polovinu. Tento účinek je zvláště akutní v kapalných produktech. Práškové výrobky si zachovávají svůj plný účinek až 5 let.

Jak správně používat

Peroxouhličitan sodný se zvláště účinně rozkládá na základní složky, když teplota média přesahuje +50 ° C. Proto při nižší teplotě bude výsledek mytí nižší, než se očekávalo. Zároveň enzymy potřebují k odstranění skvrn krve, bílkovin nebo tuků teplotu ne více než +40 ° C.

Důležité!

Je-li nezbytné odstranit skvrny jiné povahy, u psacího stroje je předmývání nastaveno na nízkou teplotu. Pak pro hlavní cyklus zvolte teplejší vodu.

Pokud pračka takové programy nepodporuje, může být problém vyřešen dvojitým mycím cyklem. Nejdříve omyjte prádlo při nízké teplotě, abyste odstranili skvrny organického původu. Poté znovu spusťte pračku výběrem programu s teplou vodou.

Prostředky na odstraňování skvrn z kyslíku lze také použít k mytí rukou nebo k namáčení. K tomu se rozpustí v 5 litrech teplé vody 2 lžíce. Jáprášek znamená a ponořit věci po dobu 2 hodin. Pokud jsou skvrny velké nebo příliš viditelné, je roztok koncentrovanější nebo je zvýšen čas namáčení. Kaše můžete připravit přidáním malého množství vody do prášku. Nanáší se na obtížné místo a při malém tření se nechá 1 hodinu. To pomůže rychle se zbavit staré skladby.

Vzhledem k tomu, že produkty na bázi kyslíku jsou schopny chránit barvy na barevných předmětech a dokonale se obarví v horké vodě, jsou vhodné pro varné věci.

Chcete-li odstranit skvrny z nábytku čalounění nebo koberec, aby roztok 1 šálek vody a 1 polévková lžíce. Já prášek. Nanáší se na kontaminovanou oblast a po 30 minutách se promyje vodou.

Viz také

Jak používat Vanish odstraňovač skvrn: způsoby použití, obecná doporučení, užitečné tipy

Odstraňovač vanish pomůže odstranit nevzhledné stopy na kobercích, oděvech a tkaninách. V závislosti na ...

Pro čištění instalatérských přípravků, dlaždic nebo jiných tvrdých povrchů jednoduše nalijte prášek na místo znečištění nebo nalijte tekutý prací prostředek. Po půl hodině se zbytky látky odstraní houbou.

Bezpečnostní opatření

Práce s odstraňovačem kyslíkových skvrn vyžaduje následující bezpečnostní pravidla:

 1. Lék se používá pouze k určenému účelu.
 2. Nelze současně používat výrobky s aktivním kyslíkem a přípravky na bázi chloru.
 3. Práškové nebo kapalné obalyOdstraňovač skvrn by měl být pevně uzavřen. Nedovolte dětem nebo domácím mazlíčkům do těchto zařízení. Uchovávejte jej lépe na chladném a suchém místě.
 4. Pracovní roztok musí být připraven přímo před použitím.
 5. Během operace je lepší chránit pokožku rukou gumovými rukavicemi.
Je to důležité!

Aktivní odstraňovače skvrn na kyslíku by neměly být používány k odstraňování nečistot na hliníkových nebo měděných nádobách, kůži nebo leštěných dřevěných výrobcích. Takové léky mají negativní vliv na peří nebo dolů.

Nesmíme dovolit pronikání prášku nebo tekutiny na sliznice. Pokud k takovému obtěžování dojde, opláchněte postižené místo tekoucí vodou. Pokud se náhodou roztok opil, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem.