Co se bude v roce 2019 zvyšovat a kolik

Postupné zvyšování cen jednotlivých skupin zboží a všech druhů služeb není nové. Obvykle ceny rostou hladce a mírně, jen ve vzácných případech jsou ostré trhnutí. Významné zvýšení cen začíná 1. ledna, protože se začátkem roku začne implementace nových zákonů a předpisů. Zjistěte, co bude v roce 2019 dražší a kolik procent.

Jaké zboží a služby vzroste v roce 2019

.

Začněme s nejzávažnějším úderem do peněženky Rusů - zvýšení DPH, dříve to bylo 18%, nyní to bude 20%. Daň ovlivňuje téměř všechny skupiny zboží a služeb, až na několik výjimek. Sazba za nejnutnější zboží pro život zůstane stejná, ale růst cen je nevyhnutelný v důsledku změn v nákladech souvisejících služeb. Již v lednu se ceny surovin začnou výrazně zvyšovat, a tím i náklady na finální i meziprodukty.
Varování!

Podle obecných prognóz bude cena zboží ze spotřebního koše o 3–11% vyšší.

Dalším důvodem pro zvýšení cen je zavedení povinného označování. Postup bude realizován v několika etapách, hlavním cílemje omezit oběh falešných výrobků. Parlament již schválil seznam několika skupin zboží se širokou poptávkou a spotřebou. Pro všechny postupy je definována individuální lhůta pro zavedení certifikace.

Doba registrace

Produkty

03/01/2019

Tabákové výrobky.

07/01/2019

Boty.

12/01/2019

Toaletní voda a jiné parfémy, pneumatiky, pneumatiky, fotoaparáty a vybavení, bytový textil. Oblečení - pracovní, ležérní (muži, ženy a děti).

​​

Zboží bude přiděleno individuálním kódem, který nelze zfalšovat. Kupující se budou moci ujistit, že skutečný produkt je na přepážce, stejně jako studovat aktuální informace o něm. Proces nevyžaduje speciální dovednosti, je třeba nainstalovat speciální aplikaci na vašem smartphonu a skenování kódu. Když je produkt prodán, kód je znovu naskenován, poté je odstraněn z obecného systému. Výrobci budou muset zakoupit a instalovat hardware a postarat se o software.

V létě plánují podobný experiment se stříbrnými a zlatými výrobky, stejně jako s drahými kameny. Od začátku roku zahájí program kontroly legality léčiv. Do roku 2020 jsou výrobci povinni přiřadit všem výrobkům zvláštní identifikační kódy. Dle předběžných prognóz vzrostou ceny dovážených drog o 2, 5–14, 5% a domácí drogy o 1,5–10, 5%.

Tabák a tabákalkoholické nápoje

Ministerstvo zdravotnictví předložilo návrh na měsíční indexaci cen cigaret a silných alkoholických nápojů. Spotřební daň se zvýší o 10% a 20%. Zástupci obchodu s tabákem tento návrh plně podporovali, protože takový proces by pomohl chránit tabákový průmysl a trh jako celek před paděláním a podstatně zvýšit daňové odpočty do ruského rozpočtu.

Návrh Ministerstva zdravotnictví byl Ministerstvem financí zamítnut, bylo rozhodnuto, že se k přezkumu vrátí ještě před koncem roku 2019. Po dosažení kompromisního řešení bude stanoveno konečné procento zvýšení ceny spotřební daně, nyní neexistují žádná přesná data. Očekávat, že úplné odmítnutí indexace tabáku a alkoholu nestojí za to, stejně jako silné snížení popsaných procent.

Paliva a služby dopravních společností

Od 01.01.2019 vzrostou ceny spotřebních daní z benzínu a motorové nafty. Tento faktor výrazně ovlivní náklady na ostatní zboží, ceny se budou v prvních měsících značně lišit. Zvýšení ceny spotřební daně bude znamenat nárůst cen pohonných hmot o méně než 10% na začátku ledna, později se náklady stabilizují o 6, 9–7, 5% (vyšší než loni). Předpokládané náklady na tunu surovin:

  • motorová nafta - od 5665 do 8541 rublů;
  • benzín - od 8213 do 12314 rublů.

Zvýšení spotřebních daní bylo plánováno na léto, ale palivo se stalo rychlejším, takže bylo rozhodnuto o odložení této otázky na konec roku. Zvýšení spotřebních daní z benzínu se bude konatzačátkem ledna a července. Zvýšení spotřební daně na litr benzínu AI 95 bude 4 rublů, ale se změnou daně, cena se zvýší o téměř 6 rublů. V novém roce plánují zvýšení tarifů systému pro dobíjecí vozy s maximální povolenou hmotností nad 12 tun a zvýšení počtu zpoplatněných komunikací. Rostoucí ceny na autobusech, tramvajích, trolejbusech, podchodech a taxislužbách.

Bydlení a komunální služby

Od začátku roku, plány na zvýšení sazeb dvakrát: od 1. ledna do 1., 7% a 1. července na 2, 4%. První skok bude patrný na účtence pro vytápění a pro elektřinu. Vládní agentury, které připravují zprávy, říkají, že se snaží zefektivnit ceny v souladu s mírou inflace. Obyvatelstvo z roku na rok však pozoruje poněkud odlišnou situaci - nárůst nákladů na bydlení a komunální služby častěji překonává růst ostatních cenových nárůstů.

Varování!

Od 1. ledna se v několika regionech změní způsob sběru, použití, dekontaminace, přepravy a likvidace odpadů.

Nyní se částka vyúčtování za odvoz odpadků vypočítá v závislosti na ploše bytu nebo domu, samotný účet je zahrnut do kurzu bytového fondu. Po inovacích budou služby regionální společnosti zapsány do účtenky jako samostatná položka. Částka bude účtována a účtována v závislosti na počtu rezidentů registrovaných v městském bytě nebo soukromém domě. Další nepříjemné překvapení - majitelé garáží a chaty budou muset zaplatit za odvoz odpadu. Poplatky mohou růsttéměř čtyřikrát.

Viz také

Kolik je třeba uchovávat účtenky za výplatu energií

Příjem je platební doklad. Dokáže, že peníze majitele domu byly vyplaceny organizacím ...

Potraviny a stravování

Vzhledem k nárůstu cen pohonných hmot se očekává nová vlna rostoucích cen hlavních skupin výrobků: cukr, pekárenské a cukrářské výrobky, mléčné výrobky, vejce, maso. Od začátku roku bude chléb růst ceny o 4, 5–20%. Za pouhé 2-3 týdny se cenové značky pro jiné produkty změní na 1, 5–5%. Vrcholem růstu cen bude v lednu až březnu, pak odborníci předpovídají postupnou stabilizaci cen až do začátku roku 2020.

Tyto změny budou mít vliv na služby restaurace, její majitelé budou muset zvýšit ceny, jinak to povede ke ztrátám. Kolik stojí cena potravin v kavárnách a restauracích, závisí na tarifech dodavatelů a na akcích konkurentů, kteří mohou do určitého bodu vyhodit služby. Restaurátoři, majitelé kaváren, barů, jídelen a dalších stravovacích zařízení si v každém případě budou muset vybrat - postupně zvyšovat ceny nebo ztratit obchod.

Jaké další zvýšení cen lze očekávat v roce 2019

Seznam zboží a služeb, které se z nového roku stanou dražšími, se již ukázal být poměrně velký, ale Rusové budou muset čelit několika dalším obtížím. Zvýšení životního prostředípoplatky za plasty (3%). Komodity v plastových nádobách zvýší cenu, což je značné procento potravin a nepotravinářských výrobků. Co může růst ceny na prvním místě:

  • nápoje a voda;
  • zmrazené potraviny;
  • pivo;
  • mléčné výrobky.
Varování!

Seznam obsahuje řadu výrobků osobní péče, domácích chemikálií a kosmetiky.

Zvýšení DPH povede ke zvýšení cen automobilů, součástí a služeb středisek služeb. Procento cen automobilů může být od 3 do 7, 5. Také od ledna, bude cena ruských domácích spotřebičů a elektroniky zvýší asi o 10 nebo 15%. Jízdenky na vlak vzrostou o téměř 4%. V roce 2019 budou mobilní služby Rostelecomu stát o 4, 5% více.

Viz také

Vánoční místo 2018-2019: kalendář denních potravin

Pravoslavní křesťané od nepaměti dodržují Narození Páně, neustále se modlí, dávají ...

Se zvýšením DPH bude v roce 2019 téměř vše, od základního zboží po nemovitosti a vozidla. Bohužel, mzdy nebudou růst tak rychle, takže pro všechny příjmy se musíte pokusit podrobně a pečlivě naplánovat svůj rodinný rozpočet. Rusové by se měli naučit hospodařit co nejúčinněji.