Dělejte vše v krocích! Obecné čištění kuchyně

Čištění kuchyně by měla být věnována nejbližší pozornost. Žádný jiný pokoj v domě nelze srovnávat s kuchyní, pokud jde o plnost různých předmětů na 1 m2. m.

Nejprve je třeba připravit nezbytný arzenál: odpadkové pytle, krabice, nářadí pro kamna, dlaždice, vodovodní instalace, chladničky, odvápňovací zařízení. Samozřejmě, gumové rukavice. Jste připraveni? Začínáme!

Obecné čištění kuchyňských schodů

  • Uvolnění kuchyňského stolu. Opravdu ji potřebujeme, ať je prázdná.
  • Začneme obecné čištění pomocí nástěnných skříní a polic. Jeden po druhém vydáváme z obsahu a dáváme vše na kuchyňský stůl. Otřete vnitřek skříně. Teď to udělejme.

Pokud se jedná o výrobky, zkontrolujte datum expirace a podmínky. Existují v dlouho otevřených bankách brouci nebo mláďata?

Tip!

Vyhoďte staré balíčky s osamocenými sušenými sušenkami, bonbóny atd. Bezohledně vyhoďte všechny obaly, plechovky, lahve vypršela.

Pokud se jedná o nádobí, ujistěte se, že opravdu potřebujeme všechno, co bylo na stole.

Kuchyně je nejpohodlnější místnost v domě. Obyčejná hospodyňka koupí milion různých zařízení, z nichž polovina se pak vůbec nepoužívá. Zbavte se všeho, co se v tuto chvíli zdá zbytečné. Bez odpadků!

Rozebíráme skříňku za skříní, pohybujeme se po obvodu kuchyně v jednom směru, například „na slunci“. Vyplňte celý kruh? Jděte na podlahové skříňky. A také systematickypostupně, „na slunci“ dáváme věci do pořádku.

  • Jsou-li ve skříních náčiní, která je nezbytná, ale občas používaná, je načase, aby byl lesk. Pokud máte myčku - posílejte tam nádobí. Pokud není myčka, my ji vložíme do dřezu naplněného vodou s mycím prostředkem na mytí nádobí. Nechte ho namočit, zatímco my vyčistíme skříňku a rozebrat další. Po 20 minutách nádobí omyjte, opláchněte a osušte nebo otřete - jak chcete. Dali jsme do skříně.
  • Máte nad sporákem digestoř ? Přišel čas. Z krabice vyjmeme všechny magnety a pošleme je do mýdlového roztoku (samozřejmě jen jednoduše otřeme dřevěné ubrousky). Stříkací sprej, počkejte 5-10 minut.

Během této doby vyjmeme filtry a vyměníme je nebo je umyjeme jakýmkoliv způsobem, o kterém víme: v mýdlové vodě, čistícím prostředku na trubky. Přečtěte si instrukce dodané s naším mycím prostředkem. Používáme rukavice!

Filtr svítí. Nyní otřete celý rámeček. Vrátíme filtr na místě.

Magnety umýváme. Stírání. Vraťte se do pole.

  • Na řadu přišly velké domácí spotřebiče. Je nutné současně umýt lednici, troubu, sporák a mikrovlnnou troubu. Šetří spoustu času.

Odpojte troubu od zásuvky. Vybereme vše, co je v ní (zásobníky, drátěný stojan). Ošetřujeme je čističem. Povrch trouby zpracováváme stejným nástrojem. I když je vaše trouba vybavena samočistící funkcí, několikrát za rokčistěte speciálními nástroji. Nezapomeňte použít prostředek na dveře. Dáme do trouby zpracované mříže a podnosy.

Máte-li sporák se sklokeramickým povrchem, sprej sprej k čištění kamen. Pokud mají hořáky odnímatelné části, umístěte je do trouby a předpřipravte prostředky pro spálený tuk.

Důležité!

Odpojte chladničku od zásuvky. Uvolněte ji z obsahu, který třídíme. Vezmeme police a mřížky a pošleme je do mycího roztoku v dřezu.

Nastříkejte na vnitřní povrchy spreje chladničky, otřete ubrouskem. Na obou stranách otřete dveře. Nezapomeňte na horní části chladničky.

Moje suché a utřené police a mřížky z chladničky. Dali jsme je na místo. Nyní se ujistěte, že vzduch chladničky asi hodinu. Pokud vnitřní stěny zůstanou vlhké, mohou se objevit plíseň a nepříjemné pachy.

Vkládáme výrobky do chladničky.

Vraťte se do sporáku a trouby. Odnímatelné části hořáků, rošt a plech na pečení jsou ponořeny do dřezu, čistí se houbou nebo kartáčem, opláchnou a osuší.

Odpojte mikrovlnnou troubu od zásuvky. Paletový set namočený v dřezu. Vnitřky mikrovlnného procesu spreje.

Otřete povrchy trouby a sporáku houbou. Pak všechno otřeme vlhkou houbou. Mycí houbu myjte a odstraňte všechny stopy čisticího prostředku čistou vodou. Otřete do sucha. Trouba je také odvzdušněna.

Vložte zásobníky a rošt do trouby, odložte odnímatelné části hořáků.

Tip!

Podobně jako u trouby myjeme „vnitřky“ mikrovlnné trouby. Otřete ho shora, stejně jako chladničku. Umytou a sušenou pánev jsme dali na místo, neotevírejte dveře na půl hodiny.

Hurá! Po dokončení velkých spotřebičů!

  • Dalším krokem je varná konvice, toustovač a menší domácí spotřebiče. Nezapomeňte jej odpojit od zásuvky. Naneste na gel na čištění povrchů nebo sprej, nechte působit 15 minut, poté opláchněte vlhkou houbou, otřete suchým hadříkem nebo hadříkem.

V případě potřeby nalijte prášek na odvápnění do konvice, nalijte vodu a několikrát vařte (pokud je konvice samorozbalovací) Nechte vychladnout. Několikrát opláchněte tekoucí vodou. Vařte vodu a vylijte. Poté je konvice připravena k použití.

  • Klimatizační zařízení, ohřívač vody a všechny předměty visící na stěnách (pokud existují): hodiny, obrazy atd. hadřík z mikrovlákna.
  • Vyčistíme dřez a armatury. Použijte houbu nebo houbu, která nezanechává škrábance. Kovové škrabky a mřížky mohou poškodit povrch dřezu, je lepší použít chemii. Je to teď hodně jiné, pro každý vkus a peněženku.
  • Právě teď, v jednom pádu, vyčistěte dvířka skříněk a vodorovné plochy tak, aby všechno svítilo a svítilo. K tomu jsou speciální leštidla a utěrky z mikrovlákna.
  • Otřete židle. Pokud jsou sedadla měkká, vysávaná.

Vysávánínebo mytí (v závislosti na materiálu) pohlaví.

Nyní je celkové čištění kuchyně u konce!