Do-it-yourself Vánoční řemesla pro děti: nápady, fotografie

Krásné a jednoduché řemesla mohou nejen Vánoce zdobí váš domov. Na výstavách a soutěžích pořádaných v předvečer vánočních prázdnin v mateřských školách a pro děti z nedělní školy mohou být vystaveny ručně vyrobené postavy andělů z ručně vyrobených materiálů.

Jednoduché mistrovské kurzy vám pomohou dokončit úkol učitelů. Podrobné pokyny vám umožní naučit se používat různé techniky papírování, které rozvíjejí jemné motorické dovednosti a představivost dětí.

Anděl z plastového poháru

Na Vánoce je obvyklé dělat anděly, kteří symbolizují tento svátek. Z kuželových brýlích vyrobených z plastu můžete vyrobit řemesla na Vánoce vlastníma rukama. Technologie výroby je pro děti dostupná a netrvá dlouho. Pohár bez nohy je otočen, potažen látkou a ozdoben korálky, stuhami, motouzy, ozdobnými oky a copem.

Pro práci bude vyžadovat:

 • plastové sklo ve tvaru kužele bez nohy;
 • papír nebo lepenka pro křídla;
 • hračka z malého vánočního stromu ve formě plastové vánoční koule;
 • dekorační materiál: krajky, korálky, plsti, prýmky, stuhy;
 • lepící pistole;
 • nůžky.

Pořadí prací:

 1. Vánoční koule musí být osvobozena od spojovacích prostředků. Odřízněte nohu ze skla a otočte ji. Poté můžete začít zdobit hlavní část andělské postavy. To může být pokryto tkaninou krajky, tkané pevně s tlustými nitě nebo motouzy vytvořit hlavní pozadí. Tkanina je pevně ovinuta kolem kužele a přebytečný materiál je odříznut a hrany jsou přilepeny lepidlem k povrchu skla.
 2. Pokud se použijí motouzy nebo tlusté nitě, pak se jejich začátek lepí na širokou základnu skla, načež je celý kužel pevně ovinut závity až na vrchol, kde je konec závitu upevněn lepidlem na ostré části kuželové základny.
 3. Pro výrobu křídel je třeba vyříznout srdce o rozměrech 14 x 13,5 cm z lehkého papíru, základ papíru by měl být přelepen krajkou, ozdobným papírem nebo plstí, vyříznutím stejných fazet. Poté jsou křídla zdobena copem, korálky a krajkou.
 4. Kužel je přilepen na vánoční stromek. Připevňuje se k němu obvaz vhodného materiálu, který vytvoří hranici mezi obličejem anděla a vlasy. Můžete ho vyrobit z vhodného provazu nebo nitě, který je ovinut kolem kuželové základny.
 5. Figurka andělů musí být ozdobena korálky, krajkovými stuhami a malým dekorem lepicí pistolí.
 6. Poslední fází práce bude lepení sušených křídel.

Tip!

Je možné ozdobit postavu andělajakýkoliv materiál, pokud jsou barvy a textury tkanin, korálků a nití harmonicky kombinovány.

Výroba vánočních andělských postav z papíru

Toto je nejjednodušší způsob, jak vyrobit vánoční řemesla, která zvládne i malé dítě. Rodiče musí jen vyzvednout šablon pro děti. Taková řemesla pro vánoční kutily budou dělat rychle, protože jsou lehká. Rodiče by jim měli jen pomoci při vyřezávání šablon z bílého papíru, který dítě musí pouze slepit.

K provedení tohoto vánočního řemesla potřebujete:

 • bílá kniha;
 • nůžky;
 • lepidlo.

Zde jsou některé možnosti šablony, které můžete použít k vytvoření vánočních andělů.

Papír je lepší brát lehké odstíny:

 • bílá,
 • modrá,
 • růžová,
 • béžová.

Je také možné vyrobit figurky z kovového papíru zlatého nebo stříbrného odstínu. Budou vypadat velkolepě na vánoční stromeček a na vánoční instalaci.

Vánoční řemesla v technice vytynanka

Jedná se o poměrně jednoduchý způsob práce s bílým papírem, který umožňuje vytvořit trojrozměrný obraz vložený ze šablon nalepených na tmavém podkladu nebo na vánoční téma pomocí vnitřního osvětlení ze svícnů nebo baterií vyzařujících světlo.

Taková řemesla na Vánoce vlastními rukama se mohou stát základem vánočního přání, které bylo v druhé polovině 19. století obvyklé posílat si navzájem v Rusku. Rodiče by si měli vybrat šablon pro děti a vyříznout je z papíru v kontrastních barvách. Překrytí bílé šablony na tmavém podkladu vytváří vizuální efekt hlasitosti.

Z bílého papíru odstřihněte potřebné šablony. Pro ploché košile se používá tmavé pozadí, na kterém budou bílé prolamované vzory vypadat velmi působivě. Pro hromadná řemesla bude potřeba:

 • plochá malá krabička pro základnu;
 • malé svíčky v kovových stojanech;
 • lepicí páska;
 • bílá kniha;
 • lepidlo;
 • nůžky.

K vytvoření lepidla je třeba lepidlo nalepit lepicí páskou. Poté vyřízněte dvě nebo čtyři šablony a nalepte je na krabici z různých stran. Uvnitř zapálil svíčku.

Takový ručně vyrobený článek k Vánocům s vlastními rukama může být vytvořen pro děti studentů ve škole, ale také se vejdou do mateřské školy do soutěže. Pokud bude improvizovaný svícen s použitím vytnanky zaslán do soutěže dětských řemesel, pak místo běžné svíčky budete potřebovat bezpečnou žárovku, která funguje na bateriích.

Vánoční řemesla v technice quillingu

Můžete použít techniku ​​quilling, aby se vánoční anděl. To vám umožní vytvořit plochý a trojrozměrný obraz. Taková řemesla z barevného papíruDospělí budou moci dělat vánoční Vánoce na vánoční výstavě dětských děl. Fotografie pomohou porozumět výrobním technikám a vlastnostem sestavy.

Děti by měly být zapojeny do procesu přípravy segmentů, které jsou vyrobeny z úzkých papírových proužků. Rodiče a batolata budou schopni samostatně zvládnout techniku ​​quilling a udělat krásnou vánoční výzdobu podle pokynů daných společným úsilím.

Pro práci je třeba připravit:

 • bílý a barevný papír;
 • nůžky;
 • lepidlo.

Pro volumetrickou figuru bude nutné vzít další míč pro hlavu anděla. Mohou sloužit jako malá hračka z vánoční koule, nebo velká kulička.

Tip!

Než začnete pracovat s bílým papírem, budete muset odříznout proužky o šířce 1 cm pro vytvoření základny andělské postavy.

Pro křídla srdce a vlasů je bílý, plátěný a zlatý papír rozřezán na proužky o velikosti 0,5 cm, délka pásků odpovídá délce standardní velikosti papíru.

Také je třeba připravit:

 • PVA lepidlo;
 • poloperličky;
 • vzor křídla;
 • kolíky.

Výrobní proces zahrnuje tyto kroky:

 1. Široké pásy musí být zkrouceny jako hadovité a vytáhnout je ve tvaru kuželů. Vše, co potřebujete udělat, jsou tři kužely různých velikostí: jeden pro tělo a dva pro ruce anděla. Je třeba je slepit a připevnit k základně kužele těla - kuličky, která bude představovat hlavu.
 2. Potomzkroucené krátké proužky zlatého papíru a na jednom konci přilepené k hlavě. Po zkroucení by se měly podobat spirálám. Pro výrobu prolamovaných vzorů křídel je třeba našroubovat tenké role bílých pruhů, které vytvoří prostor s volným hrotem uvnitř zákrutu. Vnější vrstva takové role musí být hustá. Prefabrikáty tohoto typu rozložily obrys křídel. Jsou pevně přitlačeny k sobě a přilepeny k podkladu. Když jsou křídla připravena, jsou přilepena k tělu anděla.
 3. Pro dlaně je nutné provést volné kroucení zlatých pruhů a dát jim trojúhelníkový tvar. Zajistěte hrot z vnějšku lepidlem a připevněte dovnitř rukávů.
 4. Z červeného papíru, aby se pevně zkroutilo srdce. Rozložte si jejich tvar srdce, přilepte je pevně k sobě. Hotové srdce je upevněno v rukou anděla. Dno jeho šaty zdobí korálky a hvězdy z lesklých materiálů.

Děti budou moci vykonávat tak zvláštní práci pouze s pomocí dospělých. Plochý panel používající techniku ​​quilling je snadnější. Pro práci budete muset vzít kromě výše uvedených materiálů a nástrojů:

 • bavlněné talíře;
 • lepenka;
 • rám;
 • flitry a flitry.

Z bílého a červeného papíru, zkroucení částí svíček, nalepte je na lepenkovou podložku. Z vatovaných disků se vyrábí růže. Smrkové tlapky mohou být vyrobeny z pevného tmavozeleného balicího papíru, který se používá pro dekorativní balení kytic.Široké pásy je třeba složit na polovinu a rozřezat na tenké proužky, které nedosahují linie ohybu. Z nich jsou vytvořeny tlapky vánočního stromu a přilepeny k podkladu.

Pupeny bílé růže jsou vyrobeny z kroucených bavlněných tamponů. Velké spirály jsou vyrobeny z drátu zabaleného v zelené knize. Jsou také upevněny na zemi. Pak přilepí malá růžová vata.

Výběrem vhodné papírenské techniky můžete vytvořit krásné vánoční řemeslo pro soutěž a pro domácnost se svým dítětem. Tyto aktivity přispívají k rozvoji dítěte předškolního věku.