Dřez vyžaduje péči! Jste o ni tak pečující?

Zdá se, že v péči o dřez není nic složitého. Záleží však na tom, z jakého materiálu jsou tyto interiérové ​​předměty vyrobeny. Pro čištění můžete použít jakýkoliv prací prostředek, pro ostatní by měl být použit pouze ten, který obsahuje jemné čisticí přísady.

Umyvadlo z akrylu

Vhodné jsou pouze speciální čisticí prostředky. Povrch musí být několikrát vyčištěn. K tomu použijte nástroj, po určitou dobu se ponechá a pak se omyje vodou. Měkkým akrylem pak otřete měkký hadřík.

Důležité!

Existuje také účinná lidová metoda čištění akrylového praní. Vzhledem k tomu, že abraziva nemohou být použita k čištění povrchu, mnoho z nich používá ocet. Odstraňuje akrylové skvrny od skvrn a čistí, aby lesk.

dřez sanitární keramiky

Materiál je velmi trvanlivý. Povrch dřezu nepoškozuje žádné chemikálie. Můžete použít speciální čisticí prášky, tekuté prací prostředky, gely, mýdlo nebo dokonce prací prostředek.

Umyvadla z nerezové oceli

Pro takový dřez se používají měkké prostředky a používají se pouze měkké kartáče. Není možné vyčistit jeho povrch různými kovovými houbami a kartáči s tuhými štětinami, jinak se na něm vytvoří malé škrábance.kde se všechny nečistoty později hromadí.

Pro dosažení brilantnosti nerezové oceli můžete použít ethanol.

Smaltované mytí

Je lepší upustit od využívání prostředků, které zahrnují pevné látky. Působí jako brusiva a mohou poškrábat povrch skořepiny. Měli byste pro to zvolit tekutý prací prostředek a pro čištění používejte pouze měkký kartáč.

Tip!

Na povrchu dřezu však nelze nalít vroucí vodu. Před vylitím horké vody otevřete kohoutek studené vody.

Peroxid vodíku se sodou je výborným lidovým prostředkem pro odstraňování skvrn na sklovině. Míchání obou složek, musíte třít směs do skvrny a opláchněte vodou po chvíli.

Umyvadlo ze skla

Takový výrobek si vyžaduje pečlivou pozornost, a proto se nedoporučuje používat k čištění tvrdé kartáče a používat pouze čisticí prostředky, které nepoškozují jeho povrch. Mytí skla vyžaduje častou osobní péči.

Důležité!

Další upozornění - v takovém dřezu nelze umýt kovové nádobí. Aby se zabránilo kontaktu s takovým kuchyňským nádobím, měli byste do dřezu dát plastovou misku a teprve poté začít umývat nádobí.

Před odběrem detergentu stojí za to přečíst si pokyny k němu připojené. Navíc není těžké najít speciální nástroj určený pro dřez od určitého místamateriálu.