Forma na stěnách: jak se ho zbavit navždy

Houba nejen kazí opravu, ale také vážně ovlivňuje zdraví domácnosti. Existuje několik způsobů, jak tento problém řešit, včetně dezinfekčních prostředků a boje proti nepříjemným pachům. Chcete-li se zbavit plísní na stěnách bytu potřebují naléhavě: ignorování problému může vést k katastrofálním následkům.

Důvody pro vystoupení

Plíseň - květ, který vzniká v důsledku plísňových hub. Jsou doslova všude a mohou se vyvíjet na jakémkoliv povrchu a za jakýchkoliv podmínek. Houba je také tvořena uvnitř povrchů, takže je velmi těžké s ní bojovat.Domácí forma je rozdělena do několika typů:

 • potraviny, které ovlivňují zeleň;
 • bílá - nacházející se na půdě v květináčích, bicí dřevo a chléb;
 • modrá - vyvíjí se na okenních rámech, nábytku, podlahách, dveřích;
 • Černá je nejnebezpečnější. Vypadá všude: v koupelně na dlaždici, v místnosti na tapetu, strop a stěny. Každý by měl vědět, jak se zbavit černé formy na stěnách.

Plíseň se doma vyvíjí pouze tehdy, když se dostane do příznivého prostředí pro sebe. Ideální vlhkost je 60–80%. Nejčastěji se jedná o tuto úroveň, která se děje v koupelně. Optimální teplota pro vzhled plaku - 4-20 stupňů Celsia.

Nedostatečné větrání způsobuje, že šlechtitelský proces je ještě intenzivnější. Taková houba na zdi v bytě je těžké vyvést, ale je to docela možné.

První označení

První „zvon“ o vzhledu formy je specifický, vlhký zápach. Pak se objeví bílé, černé nebo černé skvrny.

Řešení problému by mělo být složité: správné větrání, správná vlhkost a teplota vzduchu.Pro okamžitý boj bude zapotřebí takových prostředků:

 • gumové rukavice, respirátory;
 • houba, kartáč, smirkový papír, čistící prostředek, pytel na odpadky, vodní nádrž;
 • laky na dřevo, prostředky, které mohou zabít houbu.

Demontáž formy

Je možné odstranit formu ze stěn v bytě pomocí jasného algoritmu.Vypadá to takto:

 1. Mechanické čištění postižených oblastí.
 2. Povrchová úprava dezinfekční látkou, která zachycuje nejbližší metr kolem místa.
 3. Důkladné sušení a větrání, zbavení vlhkosti.

Je velmi důležité odstranit všechny viditelné patiny. Pokud to nebylo vytvořeno tak dávno, pak to může být snadno odstranit pomocí jednoduché houby a mýdla.

Odstranění houby z tapety je snadné pouze poprvé: pokud proniknou spory, bude třeba ji vyčistit až po samotnou omítku.

V koupelně se nejčastěji vyskytuje plíseň v kloubech. Taková místa musí být zpracována škrabkou a pak smirkovým papírem.

Sušené a dezinfikované místo je třeba znovu sešit.tmel a speciální zálivka.

Dezinfekční prostředek

Hlavní otázkou je, který nástroj je nejlepší zvolit.Nejlepší lidové prostředky pro odstranění spór:

 • Bělidlo. Čistí plíseň ze skla a dlaždic, ale nemůže být použit pro zpracování porézních materiálů. Bělidlo se ředí vodou v poměru 1:10 a aplikuje se na postižené místo postřikem nebo štětcem.
 • Ocet. Může eliminovat plísně na jakýchkoliv materiálech a površích. Výrobek se musí nastříkat na povrch nebo aplikovat houbou.
 • Citronová šťáva. Jeho vlastnosti jsou podobné octu. To může také zničit spory, ale nebude takový štiplavý zápach. Na 1 šálek vody bude potřebovat 1 polévková lžíce. Já šťáva.
 • Peroxid vodíku. Je to bezpečný prostředek, který lze použít na jiném povrchu než aktivně natřeném, protože peroxid může změnit barvu. V tomto případě bude také zapotřebí láhev s rozprašovačem a hadr.
 • Jedlá soda. V jedné sklenici vody musí být rozpuštěna 1 polévková lžíce. Já soda, a léčit všechny infikované oblasti s produktem. O hodinu později by měl být povrch opláchnut vodou.

Odstranění zápachu

V některých případech, kdy je houba poražena a není tam žádný plak, je pach stále přítomen. Tento problém lze také vyřešit.To se provádí pomocí těchto prostředků:

 • Jedlá soda. Mělo by být rozptýleno na postiženém místě a ponecháno po dobu 4 hodin, a pak shromážděno pomocí vysavače.
 • Woodyuhlí Po obvodu místnosti musíte umístit malé nádoby na uhlí. Po 2-3 dnech vůně úplně zmizí.
 • Aktivní větrání, osvěžovače vzduchu. To vše přispěje ke zlepšení vůně v domě.

Odlévaná forma je velmi nebezpečná pro lidské zdraví. Zničit to tvrdě. To vyžaduje mnoho úsilí a peněz, ale nechte situaci pokračovat.

Spory se velmi aktivně rozmnožují a ovlivňují všechny velké plochy ploch. Musíme se pokusit navždy zabít infekci.