Jak a co čistit matraci z moči

Všichni se v životě potýkali s takovým problémem jako skvrny na matraci. Povaha jejich vzhledu se může lišit: káva, rtěnka, značky, tuk. Zvláště nepříjemné, pokud zdrojem znečištění je moč.

Poté, co je pevně vstřebán do tkaniny, to nejen komplikuje proces jeho odstranění, ale také začíná cítit faul. S touto situací jsou obeznámeni mladí rodiče, kteří vychovávají malé kozy, lidi pečující o starší příbuzné nebo příznivce domácích zvířat. V každém případě to prostě nemůže opustit. Nespěchejte vyhodit matraci a koupit si novou. Můžete pomoci jednoduchým lidovým metodám.

Poznámka! Nejčastěji, když jsme si všimli podobné skvrny na matraci, spěcháme rychleji otřít hadříkem namočeným ve vodě. To je velmi špatné. Takže skvrna proniká ještě hlouběji do struktury výrobku a pak bude obtížné ji stáhnout.

Základní metody čištění matrace

Ne každý se odváží spát na špinavé matraci, i když je pečlivě zakrytý. Navíc, pokud je povaha znečištění tak specifická. Můžete udělat následující.

  • Chemické čištění. Jeden znejjednodušší metody, ale zároveň nákladné. Moderní chemikálie v rukou profesionálů odstraňují skvrny jakékoliv složitosti: od oleje, dehtu, nemluvě o moči.
  • Suché čištění doma. To může pomoci vysavači s dobrým výkonem.
  • Vlastní mokré čištění. Několik možností je přijatelných: buď použijete mycí vysavač, nebo roztok saponátu, abyste se zbavili skvrn na matraci. Zde je třeba pamatovat na důkladné sušení, jinak se může na výrobku usazovat nežádoucí forma.

Snadné způsoby odstraňování čerstvých skvrn moči

První věc, kterou je třeba udělat, je absorbovat přebytečnou vlhkost suchým hadříkem, ručníkem nebo houbou. Je přísně zakázáno třít poškozené místo. Skvrnu otřete jemnými pohyby a snažte se ji nerozkládat po povrchu. Poté použijte adsorbent a hojně ho postříkejte na matraci. Mohou to být jedlá soda, stolní sůl, výplň podnosů. Jakmile adsorbent absorbuje vlhkost, vyčistěte jej kartáčem a vysavačem.

Pokud máte volný čas, umyjte celou matraci. Umývejte se lépe na ulici za jasného slunečného počasí. Vyberte si rozsáhlou oblast a vydejte se k podnikání. Použijte odstraňovač skvrn a aviváž, abyste odstranili urážlivý zápach.

Čerstvé nečistoty budou odstraněny promytím mýdlem na prádlo. Namočte čistou houbu a mýdlový roztok rozetřete do skvrny. Nechte působit 20 minut, pak odstraňte zbytkyvlhký hadr.

Skvrny od moči mohou odstranit léčivý alkohol. Navlhčete malý kousek vaty v alkoholu a ošetřete kontaminovanou oblast. Nechte hodinu namočit a udělejte nějaké dobré věci sami. Pak na skvrnu položíme čistý hadřík a vyžehlíme ho železem nebo použijeme fén.

Použijte borax, jeho účinek je podobný jako u sody. Teprve po zákroku si důkladně opláchněte ruce tekoucí vodou, aby nedošlo k podráždění. A nejlepší je provést postup v gumových rukavicích a udržet děti pryč.

Mangan je vhodný pro matrace, které nejsou světlé. Pro začátek udělejme ředění roztoku. Měla by mít slabě růžovou barvu. V roztoku nakrájíme kus gázy nebo jiné látky a naneseme ji na skvrnu. Čekáme hodinu, až uschne. Pokud na ruce není manganistan draselný, použijte jod. Ale opět jen pro tmavé výrobky. Roztok se připraví rychlostí 15 kapek jódu na 1 litr vody.

Z lidových prostředků je široce používána čerstvě vymačkaná citrusová šťáva. Dejte šťávu do spreje a aplikujte na kontaminovanou oblast. Po 30 minutách to opakujte. Po otření bavlněnou podložkou namočenou ve vodě.

Matrace z pastelových barev ušetří roztok soli a čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Rub a nechte pár hodin. Přebytek odstraňte pomocí vysavače.

Odstranění znečištěných skvrn moči z povrchu matrace

Pokud jste náhodou nezaznamenali skvrnu na matraci nebo jste ji poprvé nemyli,budou muset uchýlit k vážnějším metodám.

S kyselinou citrónovou je možné odstranit stopy moči. Jedna polévková lžíce adsorbentu se rozpustí ve sklenici teplé vody. Naneste na skvrnu a nechte 3 hodiny vstřebat. Po vysušení otřete místo vlhkým hadříkem.

Na trhu existují speciální odstraňovače skvrn, které odstraňují organické znečištění. Obsahují činidla, která bojují se všemi typy moči, ať už se jedná o děti. Dospělí nebo domácí mazlíčky. Samozřejmě, že takový zázrak náprava stojí podstatně více než běžný odstraňovač skvrn, ale výsledek stojí za to.

Postižená oblast může být také vyčištěna z roztoku peroxidu, čpavku, sody a vody. Naneste na skvrnu a pak ji odstraňte vlhkým hadříkem. Dokonce i ty nejodolnější skvrny zmizí bez stopy.

Jak se vyrovnat se skvrnami na zvířatech

Močka kočky nebo psa je odlišná od člověka. Rozdíl je ostřejší vůně. Někdy ani po chemickém čištění není problém nikdy vyřešen. Pokud jste chytili kočku na místě činu a skvrna ještě nedokázala proniknout hluboko do matrace, pak jednat.

Blot s vlhkou houbou. Použijte ocet řešení znečištění (1 lžíce octa do 3 litrů vody). Počkejte a posypte šupkou na sodu. Do stříkací láhve nalijte 100 ml peroxidu, přidejte do láhve stejné množství vody a lžíci gelu na mytí nádobí. Vše důkladně promíchejte. Dejte roztok na sodu a po několika hodinách jej odstraníme houbou namočenou v roztokuvody.

Jak zabránit tvorbě skvrn moči

Existují jednoduché způsoby, jak minimalizovat výskyt těchto skvrn. Zvažte základní doporučení:

  • Aby se předešlo potížím, položte na povrch postýlky jednoduché plátno;
  • Pokud jste si vzali kotě do domu, okamžitě si ho zvykli na podnos;
  • viděl, že kočka si vybrala nové místo, okamžitě ho ošetřila sprejem s vůní citronu nebo grapefruitu. Toto zvíře se vyděsí;
  • nákup vodotěsných matrací;
  • okamžitě zbavit moči skvrny, jinak bude situace komplikovaná.

Byli jsme tedy přesvědčeni, že pokud budete jednat okamžitě, pak je možné zachránit jakoukoli matraci. Můžete dokonce dělat s improvizovanými prostředky, které lze nalézt v kuchyni nebo v domácí lékárnička. Výběr metod, jak se zbavit skvrn, je váš.

Recenze mycích matrací

Marina, 46 let, Kirovsk:

Nepočítal jsem s oblíbenými metodami, jako je soda a citron. Ihned jsem šel do obchodu a koupil speciální odstraňovač skvrn pro takové případy. Po celém bytě byl strašný zápach, nebylo možné být v místnosti. A okna se otevřela, pořád vůně. Vyčistil jsem skvrnu tímto nástrojem a všechno zmizelo. Dokonce i ten zápach se časem odpařil. Bez chemie, nikde.

George, 63 let, Tula:

Jak se říká, chudák platí dvakrát. Zpočátku se snažil hrdinsky a nezávisle vybírat místa. Bohužel se nic nestalo. NikdyS podobným problémem jsem se nestýkal, takže jsem začal třít všechno, co bylo po ruce. Skvrna je ještě více rozmazaná. Moje trpělivost konečně praskla, vzal jsem si suché čištění. Zde všechny a smazány. Než se dostanete k něčemu, vždy zjistěte, jak to udělat správně.

Margarita, 24 let, Petropavlovsk:

Rozhodli jsme se dát dítěti kočku. Vzali jí malé kotě. Samozřejmě, že nebyla zvyklá na podnos. Každou chvíli bylo nutné všude rozetřít kaluže. Ale nejhorší epizodou pro nás byla matrace. Večer jsme se vydali na návštěvu, ale vrátili se do noci a našli incident. Nejdřív jsem musel absorbovat moč ubrousky, novinami. A začal jsem jednat ráno. Všechno to bylo. Zde byl užitečný amoniak a peroxid. Matrace byla téměř vyplavena.