Jak a co čistit semišový sáček z brina a špíny

Všechny semišové výrobky vždy vypadají stylově a elegantně. Dámské kabelky nejsou výjimkou - věrní společníci pravých znalců stylových věcí. Ale jak čistit semišový sáček doma, protože tento materiál je tak opatrný v péči!

Speciální prostředky

Pokud tedy má váš šatník věci vyrobené z tohoto materiálu, nezapomeňte si zakoupit speciální kartáč. Může být oboustranný: na jedné straně guma, na druhé - štětiny. Nebo mít pouze jednu trysku - gumovou, s drátěným vlasem nebo běžnými štětinami. Pomocí tohoto nástroje můžete vak vyčistit od nečistot, vyčistit opotřebované místo.

Sáček řádně očistěte od nečistot. Ujistěte se, že je povrch suchý, nejprve štětcem s měkkými štětinami, odstraňte z něj veškerý prach, usušte z něj kapky nečistot a pak otřete gumovou trysku nebo kartáč na drátěné části.

Lidové metody

Bojová ouška

Neexistuje žádný speciální kartáč - nezáleží na tom, můžete použít gumu. Barevný světlý povrch by měl být čištěn bílou gumou, aby na materiálu nezanechaly stopy. Nebo otřete plešaté skvrny nulovým brusným papírem.

Držte semišový sáček přes páru několik minut, zvedněte dušené klky s gumou.

Vážnéznečištění

Silné nečistoty a opotřebované skvrny se obvykle objevují na popruhu a na horní části sáčku. Suede je tak jemná, že i neškodný letní déšť nebo prašný vánek na něm zanechává nevzhledné rozvody.

  • Je nutné znovu oživit bílou kabelku - očistit ji kašou z jedlé sody a několika kapkami mléka. Směs by měla být zachycena vatovým tampónem a povrch otřete. Snažte se měnit disky, aby se čistily častěji. Odstraňte zbytky čisticího prostředku čistou vlhkou žínkou, odstraňte přebytečnou vlhkost ubrousky.
  • Bílý semiš lze čistit také peroxidem vodíku. Přidejte jednu část peroxidu do 4 dílů vody, navlhčete hadřík v roztoku a zpracujte materiál. Není nutné opláchnout povrch po zpracování, stačí zvednout semišový prach s gumou, když sáček schne.
  • Očistěte hnědý semišový sáček s použitým kávovým čajem: naneste ho na problémové oblasti, lehce otřete. Když listy čaje vyschnou, vyčistěte je pevným kartáčem. Káva nejen absorbuje nečistoty, ale také obnovuje, osvěžuje barvu materiálu.
  • Rozpusťte 1 díl amoniaku ve 4 dílech vody, navlhčete houbu ve směsi a projděte kontaminovanými oblastmi. Během čištění netřete tvrdě, aby nedošlo k natažení semiše. Přebytečnou vlhkost namočte ručníkem, po zaschnutí sáčku, hřebenem s gumovým kartáčkem, gumou.
  • Semišový sáček můžete očistit od složitých nečistot pomocí mýdlového roztoku. Ve sklenici teplé vody, přidejte pár kapek tekutého mýdla, lžíceamoniak, důkladně se rozpustí. Navlhčete měkký hadřík, otřete semiš s ním, odstraňte zbytek pěny s octovým roztokem (lžíce octa ve sklenici vody), pak ji opláchněte vlhkým hadříkem. Odstraňte přebytečnou vlhkost ubrousky, zavěste vak, aby se vyschnul od baterie a slunce. Když materiál zcela vyschne, zvedněte hromadu semišů kovovým nebo gumovým kartáčkem.
  • Mastné skvrny mohou být posypány mastným práškem nebo zubním práškem, nechat pár hodin, aby se mazivo absorbovalo do čisticího prostředku a poté vyčistit štětcem.
  • Zmrzlina nebo krev mohou být snadno odstraněny, pokud jsou čerstvé. Skvrny otřete hadrem navlhčeným v čisté vodě a osušte ubrouskem.

Tipy pro péči

Každý nový semišový výrobek by měl být ošetřen ochranným sprejem. Zabraňuje hromadění vlhkosti a prachu na povrchu materiálu a usnadňuje péči. Doporučuje se použít takový nástroj po každém čistícím sáčku.

Nečekejte, až se na povrchu sáčku zachytí tlustá vrstva prachu nebo se pokryje mnohobarevnými skvrnami. Snažte se vyčistit semiš od prachu kartáčem s krátkou štětinou po každé ponožce, a bojovat se skvrnami, když jsou ještě čerstvé.

Nenechávejte semiš mokrý: rychle se pokryje plísní. Po procházce v dešti se ujistěte, že sáček vysušíte ručníkem a zavěsíte ho na sucho, ale ne na baterii. Nesnažte se vyfouknout, protože kazí semiš: stane se tvrdým a ztratí svůj tvar.

Sáček skladujte na suchém místě, zabalené v měkkém hadříku.

Trochu úsilí a vašeStylová semišová kabelka opět jako nová!