Jak a co čistit srst ze stříbrné lišky ze žloutnutí

Nestačí jen milovat kožešinové výrobky - je třeba je také řádně pečovat a čistit. Prach, městský smog postupně znečišťují luxusní kožich, kožešinový límec zimního kabátu a časem vaše luxusní věci ztrácejí svou přitažlivost. Není nutné spěchat k čistírně, například k čištění stříbrné lišky, můžete ji „přinést do smyslů“ doma.

Okamžitě nalaďte na poměrně pečlivý proces, protože jakákoli chyba během procesu čištění může být smrtelná.

Chemické čištění

Kožešina nejčastěji ztrácí lesk díky prachu a nečistotám, které se v ní nahromadily. Můžete je odstranit pomocí několika produktů, které jsou určitě doma u každé hostesky.

Na desku rozetřete kožich nebo límec, posypeme dětským práškem nebo bramborovým škrobem. Některé hostesky velmi doporučují krupice - všechny tyto produkty jsou vynikající sorbenty doma, s jejich pomocí někdy se ukáže, že dokonce bělidlo kožešiny. Snažte se udržovat čisticí prostředek rovnoměrně rozdělený mezi hromadu a na nejtěžší místa. Přípravek pečlivě otřete, jako byste jej myli, nechte 2-3 hodiny absorbovat veškerý prach.

Zbytky sorbentu důkladně protřepejte, produkt můžete vysát pomocí speciální trysky na oblečení, pokud je ve vašem domě jeden. Nakonec si srst s měkkým kartáčkem, pohybující se za hromadu.

Zejménapo čištění výrobku opatrně odstraňte zbytky krupice a škrobu: pokud máte doma krtka, určitě se usadí ve vašem kožichu nebo límci.

Žlutá v domě, zkuste odstranit drcenou křídu. Musí být používán stejným způsobem jako mastek, škrob.

Kožešinu můžete opatrně porazit šlehačem koberců. Pro větší efekt zabalte výrobek do mokrého listu, zavěste ho na závěs a pusťte se do práce.

Použití čisticích kapalin

Pro mokré čištění můžete použít tekuté mýdlo doma, ale je lepší vzít si šampon na vlasy.

Do teplé pěny vsypte dostatečné množství produktu do pěny, naneste ho na vatový tampon, posaďte se na hřeben, zmáčkněte jej tak, aby byla vata mírně vlhká, opatrně hřebeny promíchejte přes růst krytu. Nečistoty z tamponu neustále omývejte, aby se nepoškrábaly na povrchu límce, kožichech.

Nepoužívejte drsné čisticí prostředky (prací prášek, mycí prostředek): po vyčištění se srst stává matnou a křehkou.

Odstraňte zbytky pěny z klků se stejným tamponem, namočené v čisté vodě. Protřepejte srst, rozšlehejte ji měkkým kartáčkem.

Snažte se srst příliš mokrý, aby vlhkost nenasákla jádro!

Kožešinový výrobek vysušte v dostatečné vzdálenosti od baterie v teplé místnosti na závěsu.

Viditelně osvěžuje a dokonce odstraňuje žloutnutí Kompletní čištění kožešiny benzínem: používejte podle výše uvedeného schématu.

Mazací tuk nebo jiné trvalé znečištění.zpracovat stejný letecký benzín: navlhčete kosmetickým diskem a otřete požadované oblasti. Zkontrolujte, zda se specifický zápach rozpouštědla odpaří.

Před čištěním se ujistěte, že jste zkontrolovali reakci kožešiny na médiu dle vašeho výběru: někde v nenápadné oblasti, například na vnitřní klopě, ošetřete povrch připravenou látkou. Pokud se s kožešinou nic nestalo, pokračujte v postupu.

Zažloutlou srst lze ještě bělit doma speciální směsí: přidejte lžičku amoniaku a stůl peroxidu vodíku na půl litru vody. Ve výsledném roztoku navlhčete vatový tampon nebo měkký hadřík, připevněte je na hřeben a na správném místě jděte po povrchu výrobku.

Snažte se čistit velmi pečlivě, abyste nepoškodili jemnou srst stříbrné lišky a nepoškozili její elegantní vzhled.