Jak a co namalovat bílou skvrnu na džínách

Bleach je skvělý pomocník hostesky, která pečlivě sleduje vzhled oblečení, snaží se mu dát bezchybný, šumivý vzhled. Nicméně, ineptly používá - například v poměru, větší, než je nutné, nebo náhodně sypané na oblečení, které nebyly určeny k bělení, může přinést velmi velké problémy.

Chemické sloučeniny obsažené v produktu - chlornan, hydroxid vápenatý, chlorid - korodují barvu a ničí strukturu tkaniny. Odstranění škody zametáním věci bude nemožné. Lidové léky jsou zde také bezmocné. Existuje pouze jedna možnost, jak situaci napravit: budete muset zjistit, jak maskovat bílé místo.

Ambulance

Pro začátek své oblíbené věci je nutné poskytnout „ambulanci“: zastavit proces ničení látky bělicím prostředkem. Skvrna musí být pečlivě rozlitá studenou tekoucí vodou. Pouze v každém případě, aby se třít a ne umýt! Poté ošetřit jednou z látek:

 • vodaroztok thiosíranu sodného (1 lžička až 1 šálek vody); lék se prodává v lékárnách;
 • jedlá soda, hnětená v husté pastě ve studené vodě.

Výrobek by měl být aplikován na poškozené místo zepředu a zezadu. Po 10 minutách znovu důkladně opláchněte pod kohoutkem. Pomůže to extrahovat chlor z vláken.

Z bělidla

 • Může býtnatřena modrým kuličkovým perem nebo značkovačem.Je důležité zvolit nejvhodnější barvu s džíny. Za prvé, místo by mělo být pečlivě načrtnuto. Pak si vezměte vlhkou tkaninu a vyžehlte zpracovanou plochu horkou žehličkou, nejprve z přední strany, pak ze špatné strany. Pak lze džíny umýt.

Rada.​​ Pero nebo značka, která byla použita, je nejlépe zachována. Po několika praních budou muset znovu použít.

 • Vše záleží na tom, kde se nachází nežádoucí místo. Je možné, že bude vypadat velmi organicky .Nyní je jejich obrovská rozmanitost nabízena v obchodech prodávajících šicí zboží.
 • Jako doplněk -naneste nátěr na skvrnu speciální barvoupro denim nebomodrou barvou.Je důležité přísně dodržovat instrukce zde, aby nedošlo k tomu, aby se věc úplně zkazila.
 • Je-li místo příliš velké a stále je na nejvýraznějším místě, aby se věc nevyhodila, nic jiného nezůstane , aby bylo možné ji překreslit na tmavší barvu.
 • Můžete proměnit modré džíny na skvrnité„varovat“,které byly v mládí v 90. letech minulého století super populární. Nebok varu kalhot na zcela bílou barvu.

Důležité! Při trávení bude třeba použít bělidlo. Je třeba mít na paměti, že je vysoce toxický. Vdechování výparů po dlouhou dobu je zdraví nebezpečné. Při provádění tohoto postupu by proto okno v místnosti mělo zůstat otevřené a pracovat pouze v gumových rukavicích.

Lze použít jako tekuté bělidlo a ve formě prášku.

 1. Nejdříve musíte na oheň umístit velký ohřívač vody. Přidejte k němu bělidlo (dávka - 2-3 krát více než pro běžné mytí bělením).
 2. Mezitím otočte džíny do těsného postroje. Čím více mají malé záhyby - tím zajímavější bude výsledek kreslení. Forma postroje by měla být nějakým způsobem upevněna, například svázaná silným motouzem.
 3. Když se voda vaří, džíny by se do ní měly ponořit. Vařte a míchejte dlouhou dřevěnou tyčí.
 4. Při procesu trávení je důležité důkladně sledovat, jak denim mění barvu. Když se stane očekávanou saturací, musí být džíny neodkladně odstraněny.
 5. Pánev se vaří studenou vodou, aby se trochu vychladla, pak se uvolní a dobře opláchne. Pak omyjte jako obvykle.

Nápověda

Pokud potřebujete vařit džíny na více či méně jednotnou bílou barvu, nemusí být zakrouceny do svazku, stačí se ponořit do varuvoda s bělícím prostředkem. Postupujte pečlivě velmi pečlivě, pravidelně otáčejte džíny v pánvi s dřevěnou tyčí, aby voda s bělidlem mohla proudit do každého záhybu.

Konečně, body přechodu tmavšího odstínu k světlejšímu odstínu mohou být otírány pevným kartáčkem na prádlo, aby se věci ještě více stylovaly a ošuntěly.

Pokud se na bílých džínách vytvořila žlutá skvrna od bělidla, můžete ji také zkusit odstranit jedním z následujících způsobů:

 • běžný odstraňovač skvrn v domácnosti;
 • peroxid vodíku;
 • práškové tablety kyseliny acetylsalicylové (lékárna "Aspirin"), zředěné vodou na hustou suspenzi;
 • těstoviny z jedlé sody a vody.

Poté, co byl poškozenému místu způsoben některý z výše uvedených prostředků, mělo by mu být umožněno, aby si s ním po dobu 20–30 minut lehli. Poté opláchněte a omyjte obvyklým způsobem. V případě potřeby postup opakujte.

Od barvení vlasů

Barvu můžete okamžitě naplnit lakem na vlasy. A za 10-15 minut na mytí práškem.

Ze zelené trávy

 • Nalijte 70-90 stupňů alkoholu (9% transparentní ocet, peroxid vodíku, vodka lze použít místo) na půl hodiny. Pak věc umyjte obvyklým způsobem.
 • Naplňte 1-2 hodiny jedlou sodu a navlhčete, poté důkladně omyjte.
 • Kapalný amoniak můžete smíchat s peroxidem vodíku (1: 1). Tato směs pomůže účinně vyčistit staré, zelené trávy skvrny již zakořeněné v tkanině. Ale tadymusíte jednat velmi opatrně: ujistěte se, že nejsou zbarvené džíny. Je lepší předběžně otestovat nástroj, například na zadní straně řemínku.

Tuk

Nejdříve odstraňte skvrnu suchými papírovými ubrousky zepředu a ze špatné strany tkaniny. Pak se hustě naplní mycím prostředkem nebo - benzínem, petrolejem. Můžete usnout se solí, bramborovým škrobem, dobře vstřebávají tuk. O hodinu později - obvyklé mytí práškem nebo mýdlem.

Z krve

Čerstvé místo by mělo být opláchnuto pod tekoucí vodou co nejchladněji. Pak se zasekne mýdlem. To by mělo být provedeno co nejrychleji, protože protein rychle proniká do struktury tkáně a když je sušen, bude mnohem obtížnější odtud odstranit.

Staré místo musí být několik hodin namočeno v teplé vodě. Pak použijte jeden ze tří způsobů, jak odstranit krevní skvrny.

 1. Naplňte ho glycerinem po dobu 20 minut, poté jej zamkněte ve studené vodě s práškem nebo mýdlem na prádlo.
 2. Kapalný amoniak (1: 1) zřeďte ve vodě a nalijte roztok na půl hodiny. Zamknutí ručně.
 3. Smíchejte škrob, jedlou sodu a sůl (1: 1: 1), zřeďte na hustou suspenzi studenou vodou. Ošetřete místo poškození tkaniny. Vstal.

Doporučuje se, aby toto složení bylo zkoušeno předem: pokud to nepoškozuje tkaninu, odbarví se. Malá kapka by měla být aplikována například na vnitřní stranu kapsy.

Těžké odstranit nečistoty ze špíny

V tomto případě je kouzelná hůlka jednoduchým (ekonomickým) mýdlem, tak oblíbeným u našich babiček! Skvrnu je třeba důkladně zafixovat v teplé vodě, nechat 40 minut nebo hodinu a pak se prát jako obvykle.

Z tahů kuličkových per

Glycerin pomůže. Měli by nalít skvrnu, nechat hodinu. Poté opláchněte, zamkněte ručně, kartáčkem na prádlo a pošlete do pračky.

Od značkovačů a markerů

Skvrna by měla být naplněna alkoholem o koncentraci 70-90 ° C, aplikovat alkohol i na bavlněný tampón a kruhovým pohybem, který se drží na místě, čímž se odstraní znečištění. Znečištěný tampon by měl být nahrazen čistým tamponem. Po zákroku se předmět opláchne a vloží do pračky.

Z vína, bobulí. Zeleninová barviva (mrkev, řepa)

\ t

Hlavní věc, kterou je třeba učinit, je odstranění soli a horké vody. Skvrna by měla být sypána silně stolní solí. Po 10 minutách namočte do horké vody. A umýt.

V tomto případě jsou bělicí prostředky pro barevné tkaniny vynikající (bez obsahu chloru!).

Z topného oleje, motorového oleje

Následující nápravná opatření pomohou účinně řešit tyto skvrny.

 • Zubní pasta.Mělo by se aplikovat na skvrnu a nechat zcela zaschnout. Pak uvízněte. Musíte být opatrní a nepoužívejte zubní pasty s účinkem bělení - tyto jsou schopny odbarvit denim.
 • Mel.Měl by být rozdrcen na prášek a hustě nalit do místa znečištění. Nechte přes noc. Ráno by měla skvrna navždy zmizet.
 • Gel na mytí nádobí . Dokonale rozpouští látky obsahující tuk. V předvečer aplikace se gel nemusí ředit vodou. Po 15 minutách mohou být džíny opláchnuty z gelu, aby se omyly v psacím stroji jako obvykle.
 • Benzín a petrolej.Použijte jeden z těchto výrobků na vatový tampon, otřete je znečištěním. Jen netlačte příliš tvrdě, aby nedošlo k poškození struktury tkaniny. Omyjte jako obvykle.

Od rzi

Skvrny z rzi se mohou objevit nejen proto, že ji majitel džíny někde potěší. V průběhu času se může na tkanině kolem kovových nýtů nebo knoflíků vytvořit rez. Důvodem je četné praní. V těchto místech to není příliš znatelné, ale skutečnost, že přítomnost skvrn je nepříjemná. K odstranění rzi by měla být rozpuštěna v kyselině. Například v citronu (3-4 zrna na 1 lžíci vody) nebo v přírodní čerstvě vymačkané citronové šťávě. Můžete použít vodný roztok 7-9% stolního octa.

Jeden z výrobků by měl být aplikován na tkaninu, dobře promočený, pak žehlit toto místo horkým železem přes tkaninu z gázy, nejprve z přední strany, pak ze špatné strany. Poté si džíny omyjte mýdlem a rukama v teplé vodě.