Jak a co namalovat kožené boty doma

Během deštivého počasí boty rychle ztrácejí svůj původní vzhled. V zimě jsou pouliční chodníky posypané činidly, která také kazí boty, tenisky a boty. Není divu, že milovaný pár se rychle stává nudným a neatraktivní. Použití nátěrových hmot pro kožené boty pomůže vrátit výrobky jejich bývalé kráse. Každý nástroj je určen pro určitý typ kůže nebo semiše a má své specifické použití.

Potřeba používat barviva na boty

Barva na koženou obuv potřebnou v těchto případech:

 • pro mechanické poškození;
 • při občasném obrušování povrchu;
 • se stálým kontaktem s činidly sypanými dlažbou.

Pokud chcete nosit své oblíbené boty po dobu dvou, tří nebo více sezón, použijte výrobky pro péči o boty. Pokud se objeví vady, škrábance a oděrky, mohou být vždy odstraněny. Dobré barvivo pro boty prodlouží život vašeho milovaného páru, a nebudete muset kupovat nové boty nebo boty.

Viz také

Odrůdy barvicích kompozic

Existuje několik typů barvicích kompozic:

 • spreje obnovující dřívější odstíny;
 • spreje pro kompletní obnovu barev obuvi;
 • látky, které odstraňují staré barvivo (používají se, pokud mají v úmyslu zcela překreslit obuv).
Důležité!

Při výběru nátěrových hmot pro obuv nebo jiné druhy obuvi je třeba vzít v úvahu strukturu materiálu. K dispozici je hladká kůže, semiš, nubuk, lak. Pro každý typ materiálu potřebujete určitý typ nátěru.

Hladká kůže je zbarvena látkami, které obsahují vosk. Formy uvolňování barviv - spreje, krémy a pasty. Pro barvení semišové obuvi používejte nádoby s dávkovači. Existují univerzální sloučeniny, které mění základní odstín. Mocně maskují poškrábané a opotřebované povrchy.

Nuance procesu barvení

Při nákupu koženého barviva na obuv budete také potřebovat:

 • měkký hadřík;
 • střapec;
 • houba;
 • některá polyethylenová a lepicí páska (pokud jsou vložky do bot nebo bot).

Před barvením by měla být obuv zcela omyta (podešve, povrchy, podpatky). Na povrch čistého výrobku se nanese odmašťovací směs a vložky se lepí lepicí páskou. S pomocí kartáčů ošetřete mastné oblasti. PředběžnéČištění obuvi lze provádět jednoduchým složením. Je snadné se sami udělat. K tomu se 50 g běžné vodky smíchá se sklenicí čisté vody. K roztoku se přidá lžíce jakéhokoliv kapalného produktu (mýdlo nebo myčka). Výsledná směs se šleha do pěnového stavu a zpracovává se obuv.

Nejdříve musíte pečlivě namalovat všechny otěry a škrábance. Při práci s kůží je nepřijatelné používat sloučeniny obsahující aceton. Kromě zakoupených krémů a sprejů můžete použít i lidové léky. Pokud vaše boty jsou hnědé, zpracovat je s kávou. Tloušťka potřebná k vmíchání do bot měkkou houbou až do příjemné tmavé barvy. V extrémních případech je přípustné použití značek.

Jak pečovat o hladkou kůži

Všechny formulace pro barvení hladkého materiálu obsahují vosk. Vosk přispívá k dlouhodobé barvě a celistvosti nátěru. Při nákupu obuvi z hladké kůže okamžitě zakoupit několik produktů, aby se o ni staral. Budete potřebovat krémy:

 • pro odmašťování,
 • čištění;
 • zpětné získávání materiálu.

Nové boty by měly být pravidelně ošetřovány krémem, který obnovuje strukturu materiálu. Vosk dodává hladké pleti atraktivní lesk a má vodotěsný účinek. Stává se, že jedna trubka smetany končí a nový je ve stínu poněkud odlišný. V tomto případě musíte starý štětec vyměnit za nový, aby se během zpracování nemíchaly dva různé krémy.

Pokud žijete v oblasti, kde je hodně deště, nemůžete bez impregnace odpuzovat vodu. Poskytuje spolehlivou ochranu kůže před účinky deště, plísků a činidel. Pro obuv, která se nosí v zimě, se používají vodoodpudivé přípravky.

Snadné čištění hladkých kožených bot se provádí denně. Prach a nečistoty se čistí kartáčem a odstraní vlhkost, otřete si boty nebo boty měkkým hadříkem. Denní péče se může zdát zbytečná, ale není to tak. Udržuje vzhled bot a kůže uvnitř. Materiál je méně abrazivní a trvá mnohem déle.

Léčba by měla začínat patami a chodidly, postupně se pohybovat k patě a patě. Zabraňte proniknutí vody dovnitř a neošetřujte přirozenou pokožku horkou vodou, aby nedošlo k deformaci výrobku. Po zpracování otřete boty měkkým suchým hadříkem. Sušení se provádí při teplotě místnosti. Uvnitř výrobku vložte polštářky, nebo jen zaplňte novinami. Noviny absorbují vlhkost zevnitř a udržují si boty ve tvaru.

Po vysušení se ošetřují výživnými krémy, nátěrovými hmotami nebo vodou odpuzují. Když kůže schne, je ošetřena malým množstvím slunečnicového nebo ricinového oleje. V nepřítomnosti oleje změkčit materiál fit.formulace na bázi glycerinu nebo vazelíny.

Dobrá rada!

Existuje vynikající metoda „babičky“ pro péči o koženou obuv. Smíchejte stejné části dětského mýdla, vody a čpavku a ošetřete kůži. To bude aktualizovat váš milovaný pár a na dlouhou dobu mu dát atraktivní lesk.

Každý výrobek vyžaduje po aplikaci důkladné leštění. Leštění přispívá k rovnoměrnému rozložení kompozice na povrchu boty a její absorpci do vnitřní struktury kůže. Výrobek by měl být vyleštěn měkkým hadříkem z flanelové nebo bavlněné tkaniny nebo speciální tkaninou na boty.

Úspora bílé

Péče o bílou kůži není snadná. Nejmenší škrábance a poškození se na něm okamžitě projeví. Bílá barva na boty se kupuje častěji než jiné barvy a odstíny, protože lidé chtějí udržet atraktivní vzhled bílých kožených tenisek nebo elegantních bot s dlouhým hřídelem. Vysoce kvalitní barvivo je vhodné aplikovat na povrch, snadno se vstřebává a boty si zachovávají barvu bez změny během zpracování.

Barva bílá obuv vyráběná ve formě spreje. Především se používá tam, kde se tvoří opotřebované a mechanické vady. Povrchová úprava netrvá déle než 10-15 minut, s ohledem na čištění. Po nanesení spreje jej neotírejte do povrchu: rozšíří se po kůži.

Pokud se na bílých botách vyskytují silně opotřebované skvrny, někdy jsou ošetřeny změkčovadly. Může to být měkký bezbarvý krém nebo vazelína. Před nákupemvždy požádejte bílé boty od prodejců, co je lepší zpracovat a koupit potřebné krémy a spreje předem.

Barvení tekutou kůží

Tekutá kůže posiluje výrobky a obnovuje jejich vzhled. Proces regenerace s kapalným prostředkem je někdy účinnější než obnovení. Vytvořte sedm různých barev kompozice. Pro barvení 1 m2 bude stačit jedna malá kapacita. Průtok bude záviset na tom, jak je výrobek poškozen.

Za prvé, boty jsou důkladně omyty a vyčištěny. Po vyčištění se zkoumá, odhaluje odření a poškrábání. Jsou ošetřeny na prvním místě, měkkým hadříkem. To pomáhá udržovat jednotnost povrchu. Pokud má kůže malé řezy, může být utěsněna tekutou kůží, pevně upevňující hrany. Po předběžném zabarvení je třeba nátěr vyrovnat štětcem a nechat zaschnout.

Po vysušení je výrobek zcela zbarven, což zajišťuje hladký průběh barvy.

Barvení nubuku a semiše

Jedná se o hrubé materiály, které vyžadují zvláštní zacházení. Pro jejich zpracování se používají speciální barviva, která rovnoměrně pronikají do vlnité struktury semiše a nubuku. Semišové boty potřebují čas od času odstínit vrchol, takže se neobjeví nerovnoměrné části. Tónování se nejlépe kombinuje s pravidelným čištěním.

Dye produkty pro semišové výrobky jsou rozděleny do dvou typů:

 • plíce;
 • pro úplné přelakování.

Účelem světlých barev je aktualizovat tón bot při nošení. Uvolňování - tekutý krém ve zkumavkách nebo lahvích, stejně jako spreje s aerosoly. Pokud semišové boty tmavé nebo světlé místo, tato barva účinně retušovat to, trvale udržovat účinek jednotnosti. Lehká barviva mají úsporný účinek na strukturu semišových výrobků. Jejich tón je bohatý, jasný a příjemný. Vydrží vnější vlivy a nevydrží se při delším opotřebení.

Prostředky pro kompletní nátěry jsou určeny pro profesionální barvení. Nejčastěji se používají, když majitel semišové boty chce zcela změnit svou barvu. Hluboké barvy jsou založeny na alkoholu, takže mají vysokou odolnost a schopnost proniknout hluboko do materiálu. Když barvení, hromada drží sametovou, nevaří a povrch boty se nedeformuje. Při použití takových nátěrů nejsou fixační prostředky potřebné.

Odmítnutí přebytečných nátěrových hmot

Je-li barvivo založeno na vodě, lze jej prát jednoduchou houbou. V nepřítomnosti vodní báze v něm byste se neměli bát. Po aplikaci směs zjemňuje a je snadno odstranitelná plastovou kartou. Po odstranění přebytečné barvy otřete plochu měkkým suchým hadříkem.

Při aplikaci olejových barev je obtížnější odstranit zbytky. Budete potřebovat dětský olej, který musíte nalít na kus vaty a použít na místě. Po aplikaciosušte suchým hadříkem a otřete, dokud nezmizí barvivo. Olej v kůži je lepší, aby se netíral. Dále se boty ošetřují mýdlovou vodou a odstraní se zbývající olej. Po čištění můžete použít kondicionér obuvi.

Různé druhy obuvi

„Nízkými náklady“ barviva a spreje, které spotřebitelé často používají, jsou „Salamander“, „Salton“ a „Farel“. Barva "Farel" je účinná pro maskování otěrů, rychle schne, ale někdy voní nepříjemně. Složení „Salamander“ obsahuje příjemnou vůni, ale v blízkosti výrobku se nestříká a není nanášena v silné vrstvě. Silná vrstva látky vyvolává vznik skvrn. Složení barviva „Salton“ vrací botu původní lesk a novost. Je snadno použitelný a je vybaven praktickým aplikátorem. Mohou být rozloženy rovnoměrně po celém povrchu.

Existují barviva určená pro profesionální použití. Jejich barevná škála je různorodá, vysoce odolná proti opotřebení. Patří mezi ně barvy francouzské společnosti „Sapphire“ a španělský výrobce Tarrago. Formulace uvolňující formu: krémy, spreje, tekutá kůže. Pro denní barvení si můžete koupit aerosolovou plechovku. Nanášejte látku ve vzdálenosti 15-20 cm od výrobku a stříkejte jej pouze v otevřených prostorách.

Poznámka!

Nikdy neukládejte barvivo pouze barvením a otěrem. To zkazí vzhled vašich bot.

Pro semiš aNubuk Nubuk Suede Color od firmy Tarrago a Nubuck Velor Fresh od firmy Salamander jsou uznávány. Francouzská barva "Sapphire Tenaks" platí půl hodiny před vydáním. Před použitím jsou boty očištěny a semišový zdřímán. Protože se jedná o sprej, měl by být aplikován venku a vzdálenost mezi povrchem boty a sprejem může být mezi 15 a 20 cm.

Recenze

Marina (Lipetská oblast):

„V podchodu jsem si koupil levný lak na péči o obuv. Nazývá se „Farel“. Mám staré kožené boty. Jsou velmi pohodlné a nemohu se s nimi podílet. Vzhledem k tomu, že na botách je již mnoho odřenin, snažil jsem se je retušovat touto barvou. Účinek je vynikající: kožní defekty nejsou viditelné, barva se rychle zhlukuje a pevně drží. Zpočátku jsem odstranil odření, pak nechal boty vyschnout, a pak je úplně namaloval, bota vypadá jako nová. Jedinou nevýhodou barviva „Farel“ je silný zápach. Po zpracování bot bylo nutné naléhavě otevřít otvor. “

Svetlana (Jaroslavl):

„Nekupuji drahé výrobky pro péči o obuv. Pravidelně používám dobrou starou metodu „babičky“. Řešení připravuji samostatně.Vezmu si mýdlo, tekutý čpavek a trochu vody, všechno smíchám a otírám boty. Aktualizace se odehrává před očima, účinek trvá dlouho a boty vypadají prostě nádherně. “

Valery (Petrohrad):

„Pro vaše oblíbené semišové boty jsem koupil francouzské barvivo„ Sapphire Tenax “. Před použitím si důkladně vyčistím boty a pokusím se zvednout jejich klky. Sprejuji na ulici, před domem, protože vůně z výrobku je velmi silná. Teď už tři roky nosím boty a pravidelně aktualizuji barvu „Sapphire“. Po zpracování to vypadá jako nové. Nejdůležitější je, aby se barva v blízkosti semiše nerozstříkla na vzdálenost 15 až 20 cm, pokud na to nezapomenete, bude nástroj ležet na semiši a materiál bude po dlouhou dobu udržet barvu a tvar.

Olga (Voroněž):

„Rozhodl jsem se zcela obnovit své staré oblíbené boty. Za tímto účelem jsem koupil trvanlivé olejové barvivo. Při malování doufala, že nebude přebytek, ale tomu tak nebylo. Museli být odstraněni, ale nevěděl jsem, jak: olejová barva se nevzdala do vody nebo se škrábáním kartou. Aceton se bál použít, aby se nepokazilo všechno. Přítel doporučil jednoduché dětské máslo a mýdlový roztok. V oleji jsem namočil malý kus bavlny, položil ho na barvu a několikrát ho osušil suchým papírovým ubrouskem. Roztok mýdla byl připraven předem a bezprostředně po ošetření olejem to oblast rozmazal. Barvy okamžitě zmizely, nebyly tam žádné stopy ani rozvody. “

ZbarveníKožené boty - proces, který vyžaduje přesnost a trpělivost. Při práci s materiálem nespěchejte, pečlivě si přečtěte návod k použití barviva. Je lepší používat osvědčené a bezpečné metody.