Jak a co odstranit mastné skvrny od dveří různých typů

V každodenním životě ženy v domácnosti často čelí problému mastných skvrn na dveřích. Tuk se objevuje na povrchu dveří díky jeho otevření znečištěnýma rukama, obzvláště jsou postiženy kuchyňské dveře.

Tato skutečnost není problém, lze ji snadno napravit. Nejdříve se musíte rozhodnout, z jakého materiálu jsou dveře vyrobeny. Použité povlaky mají různou trvanlivost a odezvu na čištění povrchově aktivní látkou. Pro výrobu dveří se nejčastěji používají následující materiály:

  1. Kov
  2. Strom
  3. Dřevotříska
  4. Sklo.

Každý výrobek, který se použije jako složka detergentu, se nejprve zkouší. Na méně viditelné místo na dně dveří vložte malé množství kapaliny a podívejte se na reakci nátěru. Pokud nedojde k porušení integrity nátěru, je kapalina zcela bezpečná.

Je zakázáno používat abrazivní houby, kartáče s tvrdým vlasem k čištění krytu dveří. Zanechají škrábance, které budou nahrazeny pouhým okem, a dveře budou zcela poškozené. Ze stejného důvodu je zakázáno používat praníprostředky na základě pozastavení. Rozpuštěné granule poškodí povrch krytu dveří.

K odstranění nečistot použijte čisté, suché, viskózové hadry. Dřevěné a laminované dveře netolerují vystavení vodě, mohou být poškozeny. Veškeré manipulace při čištění povrchu dveří se proto provádějí rychle a zabraňují pronikání přebytečné vlhkosti.

Kontaminace z povrchu musí být včas odstraněna. Čím méně času přechází od okamžiku znečištění, tím jednodušší bude odstranění špatně hraného místa. Staré mazací skvrny vstupují do nátěrové struktury, jejich odstranění je obtížné.

Po odstranění mastné skvrny lze povrch dřevěných dvířek vyleštit. Polský - speciální směs na bázi organických složek, která zabraňuje pronikání nečistot a chrání kryt dveří. Při pravidelném používání ochranných pomůcek budou dveře trvat dlouho.

Nenatřené dveře z přírodního dřeva jsou potaženy lakem, lněným olejem nebo jinými ochrannými roztoky. Chrání strom před zničením a prodlužují jeho životnost.

Čištění kovových dveří

Odstranění mastných skvrn na kovových dveřích nezpůsobuje žádné zvláštní obtíže. Pro začátek, zředěný vodou trochu pracího prostředku nebo mýdla na prádlo. Povrch se ošetří mýdlovou vodou, otře vlhkým hadříkem a poté otřete do sucha. Skvrna by měla zmizet.

Pokud je tuk stálevlevo, můžete se uchýlit k použití organických rozpouštědel. Patří mezi ně benzín, lakový benzín, terpentýn, aceton. Vhodný a odstraňovač laku na nehty. Čištění se provádí pomocí ochranných rukavic, místnost musí být odvzdušněna. Před použitím se rozpouštědlo testuje na nenápadné části dveří, teprve potom se přikročí ke zpracování. Na látku se aplikuje malé množství kapaliny a provádí se několikrát kontaminací. Poté se povrch omyje mýdlovou vodou a osuší.

Jak čistit dřevěné dveře

Dřevo je citlivé na účinky agresivních činidel, proto je čištění těchto dveří prováděno opatrně. Můžete použít lidový lék. Brambory se nakrájejí na polovinu a na řezu se otírá tuk. Počkejte 10 minut, dokud škrob nevyschne. Na povrchu dveří se tvoří nečistoty a jsou odstraněny vlhkým hadříkem. Tato populární metoda funguje dobře, pokud byl tukový bod nastaven relativně nedávno.

Existuje další účinná metoda čištění dřevěných povrchů. Připraví se směs mýdlového roztoku a malého množství amoniaku. Alkohol a mýdlo dokonale odmastí oblast a znečištění zmizí.

Jak odstranit mazivo z laminovaných dveří

Nečistoty z vrstveného krytu dveří se odstraní pomocí směsi alkoholu. Pro jeho výrobu je vhodný ethyl nebo amoniak. Látka se rozpustí ve vodě v poměru 1:10 a zavede se.nečistoty, otřete suchým hadříkem. Alkohol reaguje s tukem, rozkládá ho a trvale ho odstraňuje.

Můžete připravit koncentrovanou mýdlovou směs. K tomu, mýdlo (1 polévková lžíce) na struhadlo a promíchejte ve dvou lžíce vody. Mýdlová pasta se aplikuje na skvrnu, počkejte několik minut a opláchněte vodou, otřete dveře hadříkem.

Odstraňování mastných skvrn ze skleněných dvířek

Skleněný materiál se snadno čistí slabým roztokem jedlé sody nebo směsi alkoholu. Zředěné složky zřeďte v teplé vodě a naneste ubrouskem na skvrnu tuku, nechte působit nějakou dobu a poté otřete vlhkým hadříkem. Dokonale zapadne do kapaliny získané smícháním lžičky octa (9%) a sklenicí vody. Někdy používají čističe skla. Obsahují také odmašťovací kapaliny obsahující alkohol. Jejich použití povede k dobrému výsledku: mastné znečištění zmizí a sklo bude čisté.

Čištění panelů MDF a dřevotřískových desek

Panel MDF lze čistit pomocí mycího prostředku. Obsahuje povrchově aktivní látky, které dokonale váží molekuly tuků a odstraňují je z povrchu. Na houbičku naneste několik kapek saponátu a otřete panel měkkou stranou, až se skvrna zcela odstraní, mycí povrch omyjte čistou vodou a otřete čistým suchým hadříkem.

Pracují s vynikajícími mastnými nečistotami detergentu.brýle Nepoškodí plátno, ale naopak zvýší lesk a lesk.

Odstraňování tuku z nenatřených dveří

Na nenatřené dveře byste neměli používat prostředky založené na zásadách a povrchově aktivních látkách. Mohou způsobit značné poškození dřevěné podlahy. Tuk se odstraní mastným práškem nebo škrobem. Prášek se aplikuje na skvrnu, zůstane po dobu 10-15 minut, a pak schne, svazuje tuk. Zbytky prášku se odstraní vlhkým hadříkem, povrch dveří se otře suchým hadříkem.