Jak a co odstranit skvrnu od čaje z oblečení

Každý milovník čaje je prostě povinen nejen porozumět tomuto nápoji, ale také mít dostatečné znalosti o tom, jak odstranit čajové skvrny. Koneckonců, zrádné taniny, které jsou hojně obsaženy v čajových listech, jsou schopny zbarvit jakýkoliv materiál, jakmile jsou na jeho povrchu.

Univerzální metody

Pokud je skvrna čerstvá a vaše akce jsou správné, můžete čaj z oděvu odstranit poměrně rychle.

  1. Někdy stačí, když si umyjete čaj z látky pod tekoucí vodou, mýdlem a mýdlem.
  2. Pokuste se vyčistit čerstvé stopy mycím prostředkem: otřete místo tímto prostředkem a po 5 minutách jej omyjte, opakujte, pokud jsou nějaké skvrny.
  3. Nebo zřeďte stejné množství vody a octa, namočte znečištěnou část oděvu do roztoku, opláchněte, když čaj úplně zmizí.
  4. Na bílý materiál můžete odstranit skvrny s jedlou sodu: vložte ji do vlhkého hadříku, make-upu a přejděte na nečistoty. Můžete si z ní připravit kaši a vmíchat do skvrny, na konci opláchněte ošetřenou tkáň pod tekoucí vodou. Není to špatné, když se umyjí lehké věci a peroxid vodíku.

Odstraňování čaje z bavlny, lnu

\ t

Nejrychlejší cestou je umytí ubrouskem a posypeme skvrnou solí. Když se kapalina absorbuje do soli,Protřepejte a otřete značky kosmetickým diskem navlhčeným v čpavku. Čpavek může být nahrazen lékařským alkoholem.

Tato metoda je vhodná k setření již vyschlé nečistoty. S barevnou tkaninou, zkuste odstranit čaj značky v několika krocích. Nejdříve ošetřete místo 10% roztokem bóraxu, poté 5 g kyseliny citrónové a soli otřete směsí připravenou ze sklenice vody. Pokud tmavé pruhy zcela zmizí, opláchněte materiál pod vodovodním kohoutkem.

Dávejte pozor, aby se stopy nezačaly plazit, když je začnete dedukovat. Před zpracováním navlhčete materiál kolem skvrny a pak se nezanechá čistý hadřík.

Na bílém oděvu odstraňte skvrnu od čaje čpavkem: namočte do něj bavlněnou podložku a otřete znečištěné plochy. Zatímco čpavek koroze nečistoty, rozpusťte lžíci kyseliny citrónové ve sklenici vody, navlhčete disk v roztoku a naneste kapalinu na hadřík ošetřený amoniakem.

Je nutné odstranit skvrnu na oděvu z nesprávné strany, pod materiál umístit čistou látku nebo papírovou utěrku, aby mohla být absorbována do rozpuštěných částic nečistot.

Boj proti skvrnám na vlně a hedvábí

Na vatový tampon otřete trochu glycerinu a skvrny rozložte a po 10 minutách je opláchněte teplou vodou a osušte ručníkem.

Nebo se rozpustí ve sklenici vody lžíce kyseliny citrónové a půl lžíce kyseliny šťavelové, produkt namočte. Když skvrna od čaje úplně zmizí, zbytek směsi opláchněte z tkaniny.

Pokud chcete prátSkvrny s použitím agresivního čisticího prostředku nejprve otestujte na nenápadném oděvu, abyste zjistili, zda barvy a vlákna mohou takové zpracování odolávat.

Odstranění starých stop bude trvat déle: čaj se již podařilo proniknout hluboko do vláken tkaniny a taniny je spolehlivě barvily. Komplexní kontaminaci je možné odstranit smícháním amoniaku s glycerinem ve stejném poměru a na konci zpracování k posouvání věcí ve stroji, zvolením maximálního režimu mytí.

Používejte také moderní odstraňovače skvrn: pro bílé oblečení - obsahující chlor, pouze pro barvy - pouze kyslík. Hlavní věcí není být líný přečíst si návod a následovat ho. A žádné pokusy s agresivními látkami!

Pozor!

  • Hrozný zápach z úst jen kvůli zavinění parazitů! Paraziti vyjdou lumpy, pokud ...
  • Nejdiskutovanější dieta 2017! Hvězdy na něm vrhají až 25 kg za měsíc! Vše, co potřebujete, je ...