Jak a co otřít Zelenku z Linolea

V každodenním životě se často setkáváme se znečištěním ze zelených listů. Nanáší se na podlahu malými dětmi nebo dospělými s neopatrnou manipulací. Zelenka má vysokou odolnost a rychle se vstřebává do povrchu.

Mnoho lidí si myslí, že je téměř nemožné odstranit skvrny z řešení, ale to je daleko od případu. Existuje několik poměrně účinných způsobů, jak se zbavit skvrn.

Zelenka je syntetické barvivo rozpuštěné v ethylalkoholu nebo ve vodě. Roztok má výrazný antiseptický účinek a používá se při kožních onemocněních a úrazech. Barvivo má bohatou zelenou barvu a okamžitě jí nasává jak kůži, tak i povrch. Je odolný vůči vodě a mnoha práškům. Skvrny z brilantní zelené barvy jsou odstraněny níže uvedenými metodami.

Efektivní způsoby odstranění zelených

  • Peroxid vodíku a roztok kyseliny octové (10-15%). Tyto kapaliny smíchejte ve stejném poměru a nechte znečištěné. Směs nechte působit po dobu 5 minut, poté linoleum omyjte mýdlovou vodou. K dosažení nejlepších výsledků se používá manganistan draselný. Manganistan draselný (několik krystalů) se rozpustí v polovině sklenice slabého roztoku octa. Výsledný roztok se aplikuje hadříkemznečištění. Po aplikaci se zelené skvrny změní a zhnědnou. Nebojte se toho, taková chemická reakce by měla probíhat a hovořit o účinnosti metody. Potom se na hnědou skvrnu nalije roztok kyseliny octové s peroxidem a nechá se stát 5 minut. V důsledku toho skvrna zmizí. Metoda je účinná proti čerstvým skvrnám.
  • Lékařský alkohol, vodka. Vzhledem k tomu, brilantní zelené řešení je citlivé na účinky alkoholu, metoda dává dobrý výsledek. Alkohol jednoduše odstraňuje barvivo z linolea a nezanechává žádné zbytky. Na ubrousek se nanese malé množství produktu obsahujícího alkohol a intenzivně se vtírá do skvrny. Pokud je ubrousek špinavý, použijte nový. Čištění se opakuje, dokud nezmizí skvrna.
  • Aceton, bílý destilát, organická rozpouštědla. Tyto žíravé kapaliny působí na stejný princip jako alkohol. Odstraňují barvivo z kontaminovaného povrchu. Před použitím rozpouštědel je třeba zajistit jejich bezpečnost pro podlahy. K tomu se malé množství látky aplikuje na neviditelnou skrytou oblast a podívá se na reakci. Pokud se linoleum začne vrásčit, bublina, pak se uchýlit k tomuto způsobu čištění je zakázáno. Podlahy budou jednoduše zkažené. Pokud na linoleu není viditelné poškození, pokračujte v čištění. Na skvrnu naneste ředidlo z bavlněného tampónu a intenzivně otřete. Při práci s agresivními kapalinami aplikujte rukavice a vzduchem v místnosti.
  • Směsi obsahující chlornebo bělidlo. Kupovat takové prostředky mohou být v obchodech s potravinami nebo v domácnosti. Chlor má bělící účinek a snadno odstraňuje i nejstarší znečištění ze zelených látek. Kapaliny obsahující chlor, nepříznivě ovlivňují pokožku rukou, při jejich použití musí používat rukavice. Kromě negativního vlivu na kůži má chlor nepříjemný toxický zápach. Proto používejte respirátor a provzdušňujte místnost, ve které se čistí.

K odstranění skvrn ze zeleného materiálu se reakční činidlo obsahující chlor nanese na čistou utěrku a asi 5 minut se třese do nečistot. Delší čištění se nedoporučuje, chlor může poškodit vzor a nátěr na linoleu.

Je-li skvrna čerstvá

Pokud se skvrna aplikovala na podlahu relativně nedávno, pak se jí zbaví běžné čistící prášky a gely. Použijte houbu nebo jiný než tuhý kartáč k nanesení pracího prostředku na nečistoty. Nedoporučuje se používat brusné prášky nebo kartáče s tvrdým vlasem: mohou poškrábat povrch linolea.

Účinné metody zahrnují použití jedlé sody nebo soli. Tyto látky mají bělící účinek a jsou vždy po ruce doma. Stačí na místo znečištění dát trochu soli nebo sody, vyčistit hadrem a skvrna zmizí. Pro větší účinnost použijte ocet. Nalijeme jedlou sodu na špínu a nalijeme na ní tenký roztok stolního octa. Během chemické reakce jsou pozorovány bubliny.Spolu s nápadnými bublinkami a extrahovaným zeleným korozivním barvivem.

Odstraňovač laku na nehty také pomůže odstranit čerstvou skvrnu. Nanáší se na vatový tampon a otřete špinavé místo. Odstraňovač laku na nehty je méně toxický než aceton a nepoškodí podlahy.

Jak odstranit chronickou skvrnu od zelené látky

Benzín nebo petrolej pomáhají odstraňovat staré skvrny z brilantního zeleného barviva. Látky mají destruktivní vliv na strukturu hlavní látky, proto je jejich použití velmi účinné. Stačí vyčistit čistý hadr na benzínu a aplikovat ho na zelenou stopu. Kontaminace se znatelně sníží a v důsledku opakovaných akcí brzy zmizí navždy. Po nanesení benzínu by měl být linoleum omyt mýdlovou vodou a poté čistou vodou.

Bělidla a aceton také pomáhají zbavit se nenáviděné skvrny. S těmito látkami by se mělo zacházet s velkou opatrností: mohou poškodit povlak a kůži. Před použitím jsou nejlépe testovány na nenápadné části podlahy.

Speciální kapaliny se často prodávají ve výrobcích pro domácnost, aby se odstranily zelené látky. Mají nízké náklady, ale efektivní opatření. Tekutiny nemají toxický účinek a nepoškozují linoleum.

Obvykle při použití kterékoli z těchto metod zelená skvrna zmizí nebo se stává méně patrnou. Postupem času to úplně zmizí, stačí, aby se trochu snažilo. Pravidelné čištění podlahybarvivo se vymyje. S brilantním zeleným roztokem by se mělo zacházet opatrněji a opatrněji, aby se zabránilo rozlití.