Jak a co přinést čerstvé a sušené krve z gauče doma

Čištění pohovky před skvrnami od krve se liší od mytí oděvů se stejnou nečistotou. V případě nábytku pračka nepomůže, a účinek to ještě nebude. Je nutné zpracovat pohovku pouze ručně, šetřit prostředky, dodržovat některá pravidla a metody čištění.

Jak odstranit krev z pohovky doma z čalounění nábytku: důležité body

Aby se zabránilo skvrnám od skvrny, nepřetahujte je čištěním čalounění - po zaschnutí se skvrna bude obtížněji čistit.

Jednoduchá pravidla pomáhají umýt krev z pohovky doma:

 • je nemožné používat horkou nebo teplou vodu, krev koaguluje, drží se k sobě, požadovaný výsledek nefunguje;
 • Na houbu se nanesou chemické nebo detergentní látky, pohovka se otře touto houbou;
 • je žádoucí, aby se textilie také nemáčel na nábytku;
 • nepoužívají víceprostředky pro odstraňování skvrn, stačí vyzkoušet jednu věc, ale účinnou;
 • při čištění čalounění by se rameno mělo pohybovat v kruhu: od okraje místa ke středu;
 • po vyčištění se houba navlhčí vodou a přebytek se odstraní;
 • gumové rukavice pro práci;
 • Po vyčištění vyčistěte místnost tak, aby mokrá plocha čalounění uschla a vůně se vyparila.

Jak a jak čistit krev z pohovky na bázi tkaniny?

Před zahájením čištění je nutné určit materiál, ze kterého je pohovka vyrobena. Barva tkaniny a velikost skvrny jsou důležité. Pro zahájení čištění je nutné s šetřícími látkami.

Aspirin pro lehké tkaniny

Tableta s kyselinou acetylsalicylovou je vhodná k odstranění znečištěné zastaralé krve. Můžete ji použít pouze na lehké tkanině.

Postupné akce:

 • 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylové bušily;
 • nalijeme 200 ml vody;
 • zcela rozpustit aspirin;
 • v roztoku zvlhčete tkáň;
 • naneste krev na stopy krve, nechte 1 hodinu;
 • skvrna se dobře promyje vodou.

Poradenství!

Nejprve naneste čisticí prostředek na skryté oblasti pohovky, ujistěte se, že čalounění není poškozeno, na látku naneste látku.

Jsou-li kontaminanty příliš staré, pak můžete udělat pastu. Několik tablet kyseliny acetylsalicylové se rozpustí za vzniku husté hmoty. Poté se aplikuje na tkaninu, nechá se 20 minut, opláchne se vodou.

Vrták s amoniakem

Alkalické prostředí vytvořené čpavkem mění strukturu krevní molekuly, což usnadňuje její odstranění. Chcete-li dosáhnout efektivního výsledku, musíte správně vybrat druhou komponentu. Nejdříve je třeba vytvořit roztok amoniaku - 150 ml vody na lžíci amoniaku. Otřete je skvrnami od krve, poté po 20 minutách projděte roztokem boraxu (200 ml lžíce boraxu). Vše důkladně opláchněte vlhkým hadříkem. Můžete použít další prací prášek nebo mýdlo.

Druhá metoda: smíchejte alkohol s hnědým 10% (1: 2), naneste kompozici na čerstvou skvrnu krve a poté opláchněte materiál studenou vodou.

Pozor!

Vápník by se neměl používat pro hedvábí, len a vlnu.

Prostředek na mytí nádobí

Na krevní skvrny se nalije několik kapek gelu. Přístroj nechte 3 hodiny. Omyjte čistou vodou, dokud se neodstraní celý gel.

Prací mýdlo a voda

Bude to obvyklé hnědé mýdlo 72%. Mokré ubrousky tráví několikrát na povrchu mýdla. Mýdlo skvrnu s mýdlem hadr, otřete, dokud krev zmizí. Omyjte čistou vodou, otřete suchým hadříkem.

Peroxid vodíku

Na světlém čalounění po zákroku s gelem zůstávají žluté skvrny. Peroxid vodíku pomůže promýt krev z lehké pohovky. Stojí to cent a prodává se v každé lékárně. Peroxid se nalije přímo na znečištění. Po 15 minutách naneste aplikovanou látku vlhkým hadrem. Stopy krve zmizí, pohovka bude bez rozvodu.

Sůl a soda

30 g sodovky zředěné ve 400 ml vody. Sodný roztok se nalije na skvrnu, nechá se 40 minut. Pak s kartáčkem na zuby a vodou vydrhněte místo znečištění.

Připravte solný roztok - 2 lžíce soli na 500 ml vody. Otřel se kruhovým pohybem a pak se umyl.

Rozvolňovadlo masa

Prášek na pečení masa pomáhá odstraňovat krev z textilního čalounění. Prostředky rozkládají proteinové sloučeniny. Postupné:

 • nalijeme lžičku vody a lžíci prášku na pečení masa na nádobí;
 • opatrně naneste látku na čalounění, otřete lžící nebo prstem;
 • směs se ponechá 60 minut;
 • odstraňte zbytky prášku na pečení kusem látky;
 • hadřík několikrát navlhčete vodou, produkt omyjte z pohovky;
 • Naneste suchý ručník na mokré čalounění.

Poradenství!

Je nezbytné kvalitativně odstranit všechny látky, aby po vysušení nezůstaly žádné stopy.

Čalounění z umělé kůže

Umělá kůže je vyrobena z plastových syntetických látek - vinylu, polyuretanu, mikrovrstvy, polyesteru, mikrovlákna, ekokože. K odstranění skvrn z kozhzamu používejte rukavice, použijte obyčejnou nebo melaminovou houbu, obličejovou masku, nádobu s vodou, čpavek, gel na nádobí, suchý hadřík.

Než začnete pracovat, používejte rukavice a obličejovou masku. Vdechování amoniaku je zdraví škodlivé. Nemůžete ho mísit s bělícím prostředkem. Zkombinujte lžíci amoniaku a malou lžičku mycího gelu, nalijte 250 ml vody.Činidlo je impregnováno kusem materiálu obarveným krví a kartáčovaným kartáčkem. Po zpracování se roztok promyje vodou, impregnuje suchým hadříkem.

Peroxid vodíku, solný roztok a roztok sody lze použít pro umělou kůži, pomáhá glycerin. Je vyhřívaný, nalije se na hadr, pak se otírají kontaminované oblasti pohovky. Po 4-5 minutách opláchněte vodou.

Viz také

Jak odstranit skvrny knoflíků z kožené pohovky: všechny způsoby

Stává se, že se doma dějí nepříjemné maličkosti, například kožená pohovka se zašpinila inkoustem z pera. Může ...

Pohovka z pravé kůže

Nábytek pokrytý přírodní kůží je mnohonásobně dražší než koženková pohovka. Proto musí být krevní značky okamžitě odstraněny, jinak nic nezachrání situaci.

Zpočátku se pokuste umýt krev z gauče prostou ledovou vodou. Pokud skvrna nezmizí, otřete ekonomickým nebo tekutým mýdlem, jak bylo uvedeno dříve.

Tatar pomáhá napravit situaci, když uplynul čas po okamžiku znečištění. Vezmou si kámen a citrónovou šťávu v poměru 1: 2, promíchají, nanesou na skvrny, trochu otřou, nechají několik minut, opláchnou se čistou vodou.

Pozor!

Po ošetření pleti je lepší použít kondicionér na kožené výrobky, změkčuje, zvlhčuje a chrání povrch před novými skvrnami.

Jak odstranit staré stopy krve?

Pokud z nějakého důvodu není skvrna okamžitě zaznamenána, avyschlo, použilo improvizované prostředky. Neužívejte okamžitě chemikálie.

Vymývání vysušených kontaminantů promývacích roztoků:

 1. Sůl se kombinuje s citronovou šťávou, aby se vytvořila pasta. Šíření hmoty na krevní oblasti. Počkejte 40 minut, opláchněte.
 2. Směs peroxidu vodíku a vinanu draselného na hustou suspenzi. Naneste pastu na skvrnu, počkejte 30 minut, musíte vysát nebo vyčistit hadříkem.
 3. Kyselina boritá se smísí s 1: 1 boraxem. Aplikujte látku na tkaninu, impregnujte místo znečištění, nechte stát 15 minut, pak produkt odstraňte vodou.
 4. Zastaralé krevní značky pomáhají eliminovat peroxid vodíku. Po 5 minutách jej naneste na čalounění, otřete vlhkým hadříkem.
 5. Na vysušenou krev pohovky vytlačte kvalitní pěna na holení. Akční pěna 10 minut. Otřete vlhkým hadrem.

Varování a tipy

Před ošetřením se krevní skvrna ponoří do ledové vody na půl hodiny a poté se aplikuje látka.

Suede, samet, plyš, velur očištěný suchý.

Čerstvá krev může být odstraněna pouze jednou vodou a povrch otírá vlhkým hadrem.

Pro lepší účinek použijte kartáček na zuby, rychlejší a čistší materiál.

Opatření musí být přijata s čpavkem, jeho páry jsou jedovaté.

Po ošetření a opláchnutí se nanesou na suchý hadřík na čalounění tak, aby zbylá kapalina nemusela být absorbována.

Mokré místo může býtuschne, ušetří čas.

Nelze-li materiál namočit, aplikuje se suchý produkt, pak se pohovka vysaje.

Čtěte také

Jak umýt a odstranit krevní skvrny na džínách

Ukazuje se, že průměrná hosteska se často potýká s odstraňováním stop po krvi. Takže ...

Recenze

Valentina, 33 let

Když se pes objevil v domě, jaký druh skvrn se neobjevil na nábytku, podlaze a oblečení. Pes zranil tlapku během chůze, zpracoval ji, myslel si, že krev se zastavila. Nedovolím, aby můj mazlíček šplhal na pohovku, ale v tento den jsem udělal výjimku. Na čalounění se objevily stopy krve. Lehká kožená pohovka promyta vodou, pak peroxid vodíku a omytý. Po vysušení nejsou stopy krve.

Anastasia, 28 let

Mám dvě malé podvodky. To prostě neubírá mé kluky v bytě. Kryt na pohovce není stéla, takže je často nutné umýt různé skvrny na koženkovém čalounění. Nepoužívám chemii, je to nebezpečné pro děti. Syn se poškrábal na jeho ruce, na gauči se nacházely malé kousky krve. Umělá kůže umývaná obyčejným mýdlem. Okamžitě omyje, nezanechají skvrny.

Krevní skvrny nejen kazí vzhled pohovky, ale také vypadají nepříjemně. Je třeba se nejprve pokusit odstranit krev krví domácími šetřícími prostředky, ale pokud to nevyjde, použijí se odstraňovače skvrn,zakoupené v obchodě, nebo použít suché čištění. Aby se zabránilo jakékoliv stopě krve, čištění by mělo být provedeno včas - ihned po kontaminaci.