Jak a co stírat pásku z různých povrchů

V domácnosti musí často používat skotskou. Lepicí páska je fóliová páska, na které se nanese lepidlo. Lepidlo se vyrábí na bázi akrylových nebo pryžových směsí.

Lepicí páska má vysokou pevnost a používá se v každodenním životě k lepení poškozených dílů a předmětů. Často se stává, že pokud nedbale zvládnete pásku, vaše oblečení nebo nábytek se zašpiní. Na povrchu tkaniny zanechaly vnitřní předměty stopy lepivé základny a nelze je odstranit pomocí čisté vody. Voda neinteraguje s akrylovou složkou, která je podkladem lepidla, molekuly se jednoduše odvalují z povrchu.

Nejrychlejší a nejefektivnější metodou je zahřátí poškozeného povrchu. Při vysokých teplotách se lepidlo stává více plastickým a viskózním, což zajišťuje jeho snadné vyjmutí. Pro realizaci této metody je vhodný fén. Horký vzduch směřuje přímo na místo znečištění a drží se několik minut. Poté, co se páska začala roztavit, byla odstraněna suchým, čistým hadříkem. Pro maximální efekt je povrch ošetřen čistícím prostředkem, aby se odstranilo zbytkové lepidlo.

Tato metoda funguje efektivně, ale není vhodná pro všechny typy materiálů. Například plast je velmicitlivě vnímá proces ohřevu, takže tato metoda pro něj není vhodná: materiál může ztratit svůj původní tvar.

Existují i ​​další populární odstraňovače kazet pro domácnost:

  • Rostlinný olej. Olej obsahuje složky, které ničí akrylové sloučeniny. V důsledku toho se lepidlo snadno odstraní bez zbytků. Naneste malé množství oleje na čistý ubrousek a přeneste ho na kontaminované místo. Je-li znečištění staré, pak se olejová utěrka nechá působit několik minut. Poté se používá mýdlový roztok k čištění místa znečištění. Metodu lze použít k čištění textilního a koženého nábytku. Způsob však není vhodný pro dřevěné neošetřené předměty, protože absorbují olej.
  • Esenciální olej. Princip esenciálního oleje je podobný jako u zeleniny. V esenciálním oleji se používá koncentrovanější kompozice, takže čištění je mnohem lepší. Olej se aplikuje na disk a intenzivně se vtírá do nečistot, poté co olej může zůstat mastnou skvrnou. Odstraňuje se mýdlem nebo pracím prostředkem.
  • Guma. Tato metoda platí pro metody mechanického čištění. Guma se odlepuje od lepidla a deformuje jeho strukturu. Doporučuje se používat gumu, pokud mají lepidlo malé plochy. Proces čištění trvá spoustu času a úsilí. Pro lakované povrchy a plasty je navíc guma nebezpečná: může zanechat stopy.
  • Bílý destilát a ostatní organické organické látkyrozpouštědla. Používání agresivních kapalin by mělo být používáno, pokud jiné metody prokázaly nízkou účinnost. Rozpouštědla mají destruktivní účinek na lepicí základnu, ale mohou poškodit povrch, který má být čištěn. Měly by být používány s maximální opatrností. Před použitím je White Spirit testován na nenápadném prostoru oblečení nebo nábytku. Pokud rozpouštědlo neinteraguje s povrchem, může být použito. Úhledně pracují s agresivními kapalinami a dodržují bezpečnostní opatření: používejte ochranné rukavice a větrejte místnost.
  • Ethylalkohol, ocet. Tyto látky vážou akrylové sloučeniny a ničí je. V důsledku toho zmizí lepicí základna. Kapaliny se rychle vyparují z povrchu materiálu, nezanechávají stopy na oděvu a nábytku.

Jak odstranit stopy skotského oděvu

Z oděvu se snadno odstraní stopy lepicí pásky etylalkoholem. Stačí vložit pár kapek etanolu na bavlněnou podložku a podržet ji na místě znečištění. Lepidlo zůstane na disku. Po vyčištění se produkt promyje práškem pomocí odstraňovače skvrn. Pokud není alkohol, je vhodný čistič skla, obsahuje složky obsahující alkohol.

Prostředek na mytí nádobí také pomůže odstranit lepidlo z tkaniny. Naneste několik kapek houbičkou na oděv a otřete je měkkými pohyby. Nechat působit znamená několik minut, poté se oděv omyje práškem.

Speciální obchody se často prodávají v železářstvích.tužky nebo spreje pro odstranění lepicí pásky. Jsou aplikovány v souladu s přiloženými pokyny a vykazují dobrý výsledek. Lepidlo se odstraňuje bez problémů. Náklady na fondy se pohybují od 100 rublů.

Odstranění stop lepicí pásky z plastu a nábytku

S lakovaným, leštěným nábytkem se lepící páska odstraní rostlinným nebo éterickým olejem. Někdy pomáhá používat detergent. V žádném případě nelze použít čisticí prášky a jiná brusiva, rozpouštědla. Tyto prostředky jsou schopny způsobit značné škody na materiálu, který již nelze fixovat.

Plastový povrch se čistí alkoholem, olejem. V závislosti na typu plastu je někdy dovoleno použít odlakovač na nehty. Před čištěním musí být testován na nenápadném povrchu. Kapalina pro mytí sklenic dává znatelný účinek, stopa skvrny zmizí bez jakýchkoliv potíží.

Rozpouštědla jsou vhodná pro zrcadla a skleněné povrchy. Nepoškozují materiál, ale naopak snadno vyprchají a nezanechávají skvrny. Čisticí prášky se nedoporučují pro čištění skla. Existuje větší pravděpodobnost poškrábání. Efektivně odstraňte lepicí pásku alkohol a ocet.

Škrtící známky jsou snadno odstranitelné, stačí najít a vybrat správnou metodu. Původní vzhled výrobku nebo nábytku je snadno obnovitelný. Většina z výše uvedených prostředků je vždy k dispozici domaruku, nemusí kupovat v obchodě. Nástroje opakovaně prokázaly svou účinnost a pomohly mnoha ženám v domácnosti zbavit se lepicí pásky bez velkého úsilí.