Jak a co umýt barvivo na vlasy z obličeje a rukou

Experimenty s barvou vlasů, a to zejména u nezkušených dívek, často skončí s tím, že kromě kadeří, barvivo zůstává na kůži. Obvykle skvrny zůstávají na krku, obličeji, uších a rukou. Nejjednodušší způsob je okamžitě omýt nečistoty před tím, než se pigment zcela absorbuje do kůže. Pokud však čas zmeškáte, je prostě nemožné ji umýt vodou. V tomto případě se používá k čištění kůže, silnější prostředky.

Bezpečné způsoby čištění skvrn z přírodních barviv

Z přírodních barviv si ženy barví vlasy hennou nebo basmou, které mají dobrou trvanlivost a je obtížné je omývat. Henna se získává z Lawson nekolichuy. Tato rostlina obsahuje alkanin, který dává kudrlinkám barvu od zlata po tmavě červenou. Pro výrobu Basma indigofer rostliny používají listy. Obsahuje indigové barvivo, které dodává vlasům bohatý modro černý odstín. Při míchání těchto barviv jsou možné různé barvy vlasů.

Barvící prostředky přírodních složek v kůži jsou poměrně rychle fixovány. Proto je nutné přistoupit k odstranění skvrn ihned po dodání. Tam je rychlý a bezpečnýzpůsob, jak se zbavit těchto kontaminantů:

  1. Připravte mýdlový roztok, přidejte tekuté mýdlo v množství 1 lžíce do mírně teplé vody. Já nebo stejné množství čipů toaletního mýdla. Kapalina se důkladně promísí, aby se dosáhlo rovnoměrnosti.
  2. Naneste mýdlový roztok na kus bavlny a otřete stopy barviva. Chcete-li začít, otřete nečistoty na čele na růst vlasů. Pak podobné kruhové pohyby odstraní skvrny na zbytku těla.
  3. Umyjte pokožku obličeje, krku a rukou čistou studenou vodou. Když je zbarvení kompletní a zbarvovací kompozice se vymyje z hlavy, zbývající skvrny zmizí samy.
Důležité!

Nelze barvit kadeře současně s přírodními látkami a chemickými barvivy. Výsledek tohoto zabarvení bude nepředvídatelný a stopy, které zůstaly na kůži, je velmi obtížné setřít.

Odstraňování stop chemického nátěru

\ t

Zbytky profesionálních barviv jsou zcela odstraněny. Pak obvyklá ohřátá voda pomáhá umýt barvivo z kůže. Tento cenově dostupný nástroj propůjčuje znečištění z jemných směsí, které neobsahují amoniak. Kousek bavlny navlhčený ve vodě se ihned po detekci otírá špínou, dokonce i při aplikaci barviva na kadeře. Jsou-li stopy zbarvené směsi nalezeny pozdě, pak pomůže metoda s mýdlovým roztokem, který se doporučuje pro odstranění skvrn z henny a basmy.

Pokud jsou vlasy barveny perzistentním chemickým barvivem obsahujícím amoniak ve svém složení, jsou stopy pigmentu trvalejší. Pak jeden z následujících léků pomůže otřít barvivo z kůže:

  1. Kefir má dobrou schopnost odstraňovat stopy chemických pigmentů. Za tímto účelem aplikujte výrobek s vysokým obsahem tuku. Na postižených místech se aplikuje látkou nebo bavlnou. Po 20 minutách se mléčný produkt opatrně odstraní teplou vodou.
  2. Hydrogenuhličitan sodný dokonale odstraňuje rozsáhlé a trvalé stopy na obličeji, krku, rukou a pod nehty. Soda prášek je kombinován s malou částí ohřáté vody tvořit tlustou hmotu. Otřela špinavé plochy na obličeji, krku a rukou a inkubovala 20 minut. Pak se suspenze odstraní pod tekoucí vodou.
  3. Slunečnicový olej odstraňuje stopy pigmentu bez stopy, ale tato metoda vyžaduje určitý čas. Bavlněný disk se aplikuje na kontaminovanou pokožku rostlinným olejem a čeká 1 hodinu. Pak odstraňte zbytky prostředků teplou mýdlovou vodou.
Důležité!

Jedlá soda může podráždit a nadměrně vysušit pokožku. Proto se tento způsob čištění nedoporučuje pro ženy s citlivou pokožkou.

Agresivní způsoby mytí barev

Není vždy snadné otřít barvivo z obličeje. Někdy skvrnyPerzistentní formulace jí pevně. Pak ženy používají agresivnější léky k odstranění stop pigmentu. Často si například umyjí obličej a ruce acetonem nebo peroxidem vodíku. Takové léky dráždí, způsobují zarudnutí a odlupování. Proto musíte tyto nástroje používat opatrně.

Zubní pasta je méně agresivní. Nabízejí se na tmavou značku a třením zubním kartáčkem. Po spláchnutí je jasné, že znečištění je zesvětleno, ale není zcela vyprané. Pak musíte použít jiné prostředky, jak se zbavit stezky úplně.

Barvu na vlasy můžete umýt ze speciální kůže pomocí speciálních dekoračních nádob. Tato látka je profesionální nástroj pro mytí. Lék jednoduše otřete kontaminovanou pokožku. Potom se skvrna rychle vzdaluje. Nevýhodou této metody je agresivní složení látky. Pokud je lék používán nesprávně, zanechává vlasy v žalostném stavu, na kůži se objevují bělavé stopy a oděvy jsou pokryty světlými skvrnami.

Jak čistit ruce a nehty

Barvu na vlasy můžete odstranit z již navržených metod. Je snadné zvládnout kefír nebo rostlinný olej. Místo toho může být dětský olej použit k čištění. To je také třel do špinavé plochy na rukou a držel po dobu několika minut. Tato metoda je také úspěšná vzhledem k tomu, že olej zvlhčuje pokožku.

Jiné způsoby umývání rukou:

  1. Účinně odstraňuje zakořeněnéPigmentové barvení vlasů samo. Zbytky malířské hmoty se vtírají do obarvené kůže a pak se promyjí horkou vodou.
  2. Popel nebo zbytky cigaret po spalování normálního listu papíru se aplikují na kus bavlny navlhčenou ve vodě a otřou se značkami na kůži.
  3. Utěrka nasáklá tonikem nebo mlékem na alkoholu účinně zvládá tuto kontaminaci.

Je mnohem těžší čistit nehtovou destičku z barviva. To se obvykle provádí pomocí odstraňovače acetonu nebo laku. Vlasy si otírají nehty. Zvláště obtížné je vyčistit nečistoty z kůžičky. Proto je snazší jej vyjmout vytlačením oranžové tyčinky a řezáním pomocí speciálních kleští.

Citronovou šťávu lze použít k rychlému vyčištění nehtů v kombinaci s 6% stolním octem. Od 200 ml vody, šťáva z půl citronu a 1 polévková lžíce. Já ocet se vykoupe a ponoří do konečků prstů po dobu 5-10 minut. Nástroj viditelně rozjasní nehtovou desku.

Důležité!

K čištění nehtů a prostoru pod nimi můžete prát prádlo mýdlem na prádlo.

Po odstranění všech skvrn se na kůži aplikuje hydratační krém. Pomůže odstranit podráždění, pokud se objeví z použití agresivních čisticích prostředků.

Tipy, jak se vyhnout znečištění

Aby se zabránilo přemýšlení o tom, jak odstranit vlasy z obličeje nebo rukou doma, musíte se předem postarat o některá ochranná opatření. Před začátkem barvení si oblékli staré oblečení, které vám nevadí barvení. Nasaďte si rucepolyethylenové rukavice, které jsou opatřeny barvou.

Obličej a krk chrání před barvivem v vlasové linii mazané mastným krémem nebo vazelínou. Doporučuje se aplikovat produkt hojně na šířku 2 cm nejen na čelo, ale také v blízkosti uší, na spánky a na zadní stranu krku. Tím se sníží pravděpodobnost kontaminace a zvýší se splachovací vlastnosti.

Viz také

Jak snadné je barvení vlasů z oděvů

Moderní žena považuje barvení vlasů za nezbytný atribut domácí kosmetologie a alespoň jednou ji používá ...

Recenze

Marina, 30 let

Mnoho let jsem barvil vlasy přírodní hennou a na čelo, krk a uši jsem před malováním vždy dával dětský krém. To pak pomáhá rychle odstranit barvivo, které se rozšířilo.

Julia, 24 let

Odstraňuji stopy barvy kyselinou citrónovou. Make koupel 1 polévková lžíce. voda a 1 lžička. citron listy. Vynikající čistící prostředek. I když barva náhodně spadla, všechno se rychle vymaže.