Jak a co umýt inkoust z oblečení

Můžete očekávat cokoliv od zákeřného kuličkového pera, gelového pera, ale dříve nebo později určitě zanechá svou stopu na prominentním místě, zejména pokud je jeho majitelem školák, student, administrativní pracovník nebo malý umělec, který maluje svá díla na jakémkoliv povrchu. To je důvod, proč je velmi často na pořadu hostesky obtížná otázka: jak umýt pero.

Dodržujeme jednoduchá pravidla

Někdy v čistírně nemohou čistit zkažené věci ze znečištění jen proto, že předtím se fanoušci snažili odstranit skvrny z kuličkových per a doma jsou již osvědčené metody a jednoduchá pravidla, která pomáhají čistit oblečení.

Spuštění skvrny přípravou povrchu. Ujistěte se, že papírové ubrousky pod tkaninou nebo posypeme hromadou škrobu. Takový „polštář“ ideálně absorbuje inkoust rozpuštěný v čistícím roztoku a neumožňuje jim procházet materiálem.

Chcete-li zcela odstranit stopy z rukojeti a nezanechat skvrny, vyčistěte nejprve čisticí prostředek, nejdříve okraje skvrny, pak střed.

Před použitímčisticí prostředek, odstraňte přebytečnou vlhkost z materiálu: namočte papír s inkoustovým blokem (ubrousky, pravidelný blotter z notebooku, toaletní papír). To pomůže téměř úplně odstranit pastu kuličkové pero, gelová pera.

Bez ohledu na to, jak se snažíte rychle odstranit z povrchu přírodní kůže nebo koženkových stop kuličkového pera, nepoužívejte aceton a jiná agresivní rozpouštědla. Pokud je volba provedena ve prospěch rozpouštědla, proveďte zkoušku v nenápadné oblasti. Barva a struktura pokožky se nezměnila - můžete použít vybraný nástroj.

Parafínový svíčkový kruh kolem místa znečištění: tímto způsobem nedovolíte, aby se skvrna plazila a úspěšně odstranila skvrnu z kuličkového pera.

Výběr čisticího prostředku

Ethylalkohol

Složení kuličkového inkoustu, gelového pera zahrnuje alkohol, který je prvním nepřítelem pro ošklivé skvrny, který je schopen jej odstranit z téměř jakéhokoliv materiálu.

Stará skvrna pomůže otřít směs alkoholu, octa (ve stejném poměru). Otřete roztokem, dokud se nečistoty zcela nerozpustí, a pak opláchněte.

Od džíny k odstranění skvrn z kuličkových per může být v několika stupních. Nejdříve ji rozprostřete ethylalkoholem a pak odkapejte trochu peroxidu vodíku. Po několika minutách musí být zbytky odstraněny pod tekoucí vodou a pak omyty mýdlem.

Glycerin

Jak mýt rukojeť z oděvu bez použití agresivních prostředků? Po hodině navlhčete oblast glycerinem, opláchněte solenou vodou, upevněte ji.domácí mýdlo. Mimochodem, je to glycerin, který dokáže dokonale odstranit zradné stopy kuličkového pera, gelového pera z džíny a lehké přírodní kůže.

Nalchik

Ve sklenici vody rozpusťte lžičku amoniaku a jedlou sodu. Hadřík v této směsi namočte na několik hodin. Nechci tak dlouho čekat - přejděte na další položku. Toto řešení použijte k úspoře přírodní kůže ze stop kuličkového pera.

Smíchejte ve stejném poměru amoniak a vodu, ošetřenou oblast namočte do roztoku roztokem. Po několika minutách omyjte. Pokud nelze pastu zcela odstranit, zopakujte postup znovu. A když máte smíšený amoniak s lékařským alkoholem, můžete vyčistit staré skvrny z džíny a jiné husté tkaniny.

Kyselina

Zkuste odstranit inkoust octem zahřátým na 50 ° C. Opláchněte důkladně pod tekoucí vodou. Mimochodem, takový nástroj odstraňuje inkoust i z papíru, prostě se ho nepokoušejte opláchnout!

Před odstraněním staré skvrny ji dobře navlhčete citronovou šťávou a po půl hodině znečištění změkne a bude snazší je odstranit.

Chováme jemné věci jemně

.

Jak otřít kuličkové pero, pokud je inkoust ponechán na hedvábí nebo vlněném oblečení? Za prvé, pasta by měla být odstraněna citronovou šťávou nebo ošetřena terpentýnem, jemně opláchněte světlý mýdlo.

K záchraně kožené bundy, koženky můžete připravit mýdlový roztok. Ve 100 ml vody se rozpustí kapka miskového gelu alžíce soli a zpracovat znečištění, otřete vlhkým hadříkem, pak otřete místo léčby.

Odstraňte záznam z dokumentu

  • Nejjednodušší způsob je mechanický. Jemně odstraňte vrstvu papíru nožem, otřete ji gumovou páskou nebo použijte speciální gumu.
  • Mokré bavlněné tampony navlhčete v tekutém bělícím prostředku, navlhčete inkoust a užívejte si procesu, protože chlor „jí“ barvu.
  • První dvě metody jsou vhodnější pro silný papír. Aby nezůstal s dírou v místě skvrny nebo zbytečného záznamu, položte na slunce list papíru. A ultrafialové paprsky na několik dní bez stopy odstraní pastu.
  • Láska chemie - smíchejte lžičku octové esence s několika krystaly manganistanu draselného. Kartáčujte vlhké stopy těstovin, dokud z papíru úplně nevypadnou.
  • Pokud po různých manipulacích stále zbývá bledé skvrny, zkuste ji odstranit pomocí papíru peroxidu vodíku.

Neobvyklé, ale účinné způsoby

  • Ukazuje se, že je snadné otřít skvrnu z kuličkového pera, pokud ji nejprve rozetřete krémem na holení nebo navlhčete lak na vlasy. Nezapomeňte důkladně opláchnout rozpuštěný inkoust a teprve poté věc vložit do pračky.
  • S bundou, koženou taškou, koženkou odstraňte bod kuličkového pera teplým mlékem. Nasajte je houbou, kosmetickým diskem a povrch důkladně otřete. Mléko je také schopno čistit zlobivé skvrny z bílé košile a dokonce i lehké džíny (pouzeskvrna musí být namočena v mléce nejméně půl hodiny).
  • Z barevných tkanin, aby se odstranily skvrny z kuličkových per, zkuste běžný jogurt. Namočte hadřík do ní po dobu 10 minut, a pak budete muset vyplavit zbytky jogurtu a inkoustu mýdlem a opláchnout v roztoku boraxu (100 ml vody a 1 g boraxu). Získejte čistou věc!
  • Kůže rukou pomůže vyčistit obyčejný pemza nebo zápalnou hlavu. Zůstane po takovém peelingovém peelingu, aby si umyl ruce mýdlem.

Ujistil jste se, že není žádný důvod být naštvaný, i když na své oblečení vložíte skvrnu od inkoustu!