Jak a co umýt jód z jakéhokoliv povrchu: praktické rady

Jod je široce používán více než jedno století, hlavně v medicíně. Někdy se však používá v domácnosti. Otevření lahvičky, tam je šance, aby se vaše ruce špinavé, a vy nemůžete umýt s obyčejnou vodou. Neměli byste se bát, po chvíli se antiseptikum vstřebává a nebude po ní žádná stopa. Někdy je však potřeba ji naléhavě odstranit, jak to udělat?

9 způsobů mytí jódu z kůže

Jód je antiseptikum, obvykle se ošetřuje ranami, škrábanci, řezy, asi za den tam nebudou žádné stopy. Nicméně, musí být aplikován opatrně, velké množství roztoku může způsobit popáleniny. Vymazání jódu může být různými prostředky, které jsou pravděpodobně v ekonomice.

  1. Mořská sůl pomůže odstranit stopy jódu, pokud jsou rozmazané pouze ruce. Musí se vařit v teplé vodě s přidanou solí. Pokud jód obarví obličej nebo tělo, pak se můžete vykoupat a přidávat k němu mořskou sůl.
  2. Jedlá soda také dokonale drhne antiseptikum, ale nelze ji použít tam, kde je kůže citlivější (obličej, krk, dekolt). Nejčastěji se používá k mytí rukou, vmíchání do znečištění, čekání na čtvrt hodiny a pečlivě omyje. Pokud se poprvé ukázalo, že antiseptikum zcela nevymyjí, akce se opakují.
  3. Citronová šťáva je vynikajícírozjasní pokožku, mnozí výrobci ji přidají do make-upu. Šťáva se vymačkává z citronu, vata se v ní navlhčí a aplikuje se na místo potřísněné roztokem jódu, vata se změní v suchu. Stejným způsobem můžete očistit kůži a umyjte skvrny od stolu.
  4. Odstraňovač laku také odstraňuje stopy jódu, ale není vhodný pro oblasti těla s citlivými oblastmi. Bavlněné podložky musí navlhčit v tekutině a otřít místo, kde byly stopy jódu. Po umytí vodou a nanesení výživného krému. Ale aceton se doporučuje odstranit skvrny, pouze v případě, kdy nic jiného pomáhá.
  5. Roztok nebo peroxid chlorhexidinu, jako citronová šťáva, může odbarvit jód. V některém z roztoků je nutné vatový tampón navlhčit a připevnit na znečištěnou plochu a pak počkat přibližně 15 minut. Pokud stopy antiseptika nezmizely, je třeba postup zopakovat.
  6. Lékařský alkohol nebo jakákoliv tekutina obsahující alkohol (voda po holení, parfémy, vodka) bude skvělou prací při odstraňování nečistot z kůže. Vata se navlhčila a položila na místo znečištění, během několika minut bude lehčí. Nicméně, měli byste být opatrní, alkohol vypouští kůži.
  7. Domácí medový křoviny dokonale zvládne úkol. Používá se i pro citlivou pokožku. Včelí med se smíchá se solí, vmasíruje se do kůže s masážními pohyby a pak se smývá teplou vodou.
  8. Rostlinný olej je zcela bezpečný jak pro ruce, tak pro obličej, lze jej použítodstranit stopy jódu u dospělých a dětí. V oleji, mokré vaty nebo ubrousku a pečlivě otřete oblast znečištění. Rostlinný tuk rozpouští jód a po 5-7 minutách se skvrna rozjasní, pak je oblast mýdlová a opláchnuta vodou.
  9. Tukový krém (nejlépe pro děti) by měl být nanesen na kůži, aby se trochu počkal, a pak omyjte teplou mýdlovou vodou. Jod může umýt i z obličeje.

Jak odstranit stopy jódu z nehtové desky

Mnoho dívek dalo jód na nehty, což dokonale posiluje jejich strukturu. Ale zároveň je nepříjemný rys, dává žloutnutí a nehty se nezdají být dobře upravené. No, pokud je příležitost dát to na víkend a zároveň není nutné jít kamkoliv. Někdy však existují neplánované případy, ale nechcete jít ven se žlutými nehty. Mytí rukou nebo mytí nádobí pomůže zbavit se zanedbatelné žloutnutí. Pro dosažení nejlepších výsledků odstraňte žloutnutí obkladem citronové šťávy, navlhčenou bavlněnou vložkou nebo hadříkem bez chlupů a naneste na nehtovou desku.

Poznámka!

Citronová šťáva nejen čistí měsíčky od žloutnutí, ale slouží i jako potrava pro ně.

Citron můžete také rozřezat na dvě poloviny, jeden z nich zmačkat a jednu ruku vložit a pak druhou. Pak si dobře umyjte ruce vodou a naneste na ně olivový nebo kokosový olej, bude fungovat i silný krém na ruce. Neměli byste používat tento způsob bělení nehtů a kůže, pokud jsou prsty rány, škrábance nebo řezy.

Jak odstranit jód z kůžeruce, obličej a rovnoměrné vlasy

Stopy jódu lze snadno odstranit, ale je třeba mít na paměti, že kůže je na každé části těla odlišná. Například na obličeji a dekoltu se jedná o jemnější a agresivní a alkohol obsahující látky nelze použít k odstranění jódu z těchto jódových zón. Jód může být setřen z kůže běžným tukovým krémem nebo olejem. Skvělou alternativou k krémům bude také drhnutí medu, očistí pokožku nejen z jódu, ale také z mrtvých částic a černých teček.

Co se týče zbývajících částí těla, jejich pleť je hustší a můžete použít alkohol. Ale i v tomto případě, po odstranění skvrny, je třeba místo umýt teplou vodou a mýdlem a aplikovat na něj výživný krém. Pokud se jód nějak dostal na vlasy, je nutné je důkladně umýt šamponem a pak aplikovat výživnou masku. Není viditelný na tmavých vlasech, ale je nutné je umýt, silně suší vlasy a činí je bez života a křehké.

Poznámka!

Pokud jód neúmyslně zasáhne kůži, měl by být okamžitě omyt, nebude mít čas proniknout hluboko do vrstev epidermy a bude snazší jej otřít.

Závěr

Odstraňování stop antiseptika z kůže není tak složité, jak je odstraňovat , ale musíte vědět, jak to udělat. Obvykle se odstraňují během 15-30 minut, ale musíte být opatrní, abyste nepoškodili epidermis. Roztok jódu ve vysoké koncentraci sám o sobě může způsobit popálení, ale co když je stále na vrcholu?(alkohol nebo aceton), povede to k nepříjemným následkům.